REKLAMA

Przychody Asbisu wzrosły w lipcu o 32 proc., do 182 mln USD

2020-08-20 10:24
publikacja
2020-08-20 10:24
fot. Bartosz Zakrzewski / Shutterstock

ASBISc Enterprises Plc wypracował w lipcu 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie182 mln USD wobec 138 mln USD w lipcu 2019 r., co oznacza wzrost o około 32 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

"Trzeci kwartał tego roku rozpoczęliśmy bardzo dobrze. Odnotowaliśmy około 32-proc. wzrost przychodów rok do roku. Kilka przetargów na zakup sprzętu zostało zrealizowanych i obserwujemy dalsze pozytywne zmiany na rynkach, na których działamy. Nie widzimy też zastojów w podaży ze strony naszych partnerów. Wszystkie linie produktowe odnotowały w tym miesiącu wzrosty" - powiedział Siergiej Kostevitch, dyrektor generalny i przewodniczący Rady Dyrektorów spółki.

"Największy wzrost zanotowały smartfony oraz procesory, które wzrosły odpowiednio o 120 i 39 proc. względem lipca ubiegłego roku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z lipcowych wyników, a to dopiero początek drugiego półrocza. Z dużą niecierpliwością czekamy na wyniki kolejnych miesięcy" – dodał.

ASBISc Enterprises Plc. to dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio.

Asbis ma podmioty zależne w 27 krajach, zatrudnia blisko 1800 osób i zaopatruje około 20 tysięcy klientów. W 2019 roku sprzedaż grupy przekroczyła 1,9 mld USD. Od października 2007 roku spółka jest notowana na giełdzie w Warszawie. (PAP Biznes)

pr/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki