Większość banków dała swoim informatykom wolne, gdyż na najbliższy weekend zaplanowano prace tylko w trzech z nich. Co ciekawe, tylko w jednym banku nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej. Pozostałe instytucje postawiły na nieco drobniejsze prace.


Przerwy w ten weekend można spodziewać się w Banku BPS, mBanku i Nest Banku.
Podwójna przerwa w Banku BPS
W Banku BPS prace obejmą dwa obszary. Jednym z nich jest infolinia, która między godz. 16.00 od soboty (9 października 2021 r. ) do godz. 14.00 w niedzielę (10 października) może działać w ograniczonym zakresie.
W niedzielę (10 października) dołączy do niej bankowość elektroniczna, która zostanie „wyłączona” dla klientów w godzinach między 00.30 a 12.00.
Przerwa techniczna w mBanku
Usługa eMakler nie będzie działała przez blisko całą sobotę (9 października). mBank zapowiada, że prace nad nią potrwają od godz. 6.00 do godz. 23.00.
Prace serwisowe w Nest Banku
Prace na ten weekend zaplanował również Nest Bank. W nocy z soboty na niedzielę (9/10 października) w godz. 21.00 - 2.30 bankowość internetowa oraz bankowość mobilna będą działały w trybie przyjmowania zleceń. Wiąże się to m.in. z niedostępnością usługi BLIK, brakiem możliwości wysłania przelewu natychmiastowego czy doładowania telefonu komórkowego. Pozostałe ograniczenia to:
- zlecenia (np. zlecenie przelewu) zostaną zapisane w systemie, ale zrealizowane dopiero po zakończeniu prac,
- niedostępne będą operacje na saszetkach (zasilenie, zmiana kwoty, usunięcie saszetki) oraz zarządzanie celami oszczędnościowymi,
- nie będzie możliwe zasilenie rachunku, do którego została wydana karta debetowa lub kredytowa,
- niedostępne będą płatności za zakupy internetowe,
- w tym czasie klienci nie otworzą konta ani nie złożą wniosku o wydanie karty (do systemu obsługi wniosków zapraszamy po zakończeniu prac).
MDe



























































