REKLAMA

„Przepracowany” premier Japonii przechodzi badania w szpitalu

2020-08-17 11:20
publikacja
2020-08-17 11:20
„Przepracowany” premier Japonii przechodzi badania w szpitalu
„Przepracowany” premier Japonii przechodzi badania w szpitalu
/ FORUM

Premier Japonii Shinzo Abe przechodzi „jednodniowe badania” w szpitalu w Tokio – podała w poniedziałek publiczna stacja NHK. Partyjny kolega Abego oceniał w niedzielę, że premier może być przemęczony ciągłą pracą w związku z pandemią koronawirusa.

O wizycie Abego w szpitalu informuje również agencja Reutera, która powołuje się przy tym na anonimowe źródło rządowe. Według niewymienionego z nazwiska doradcy premiera, cytowanego przez Kyodo, są to rutynowe badania.

Abe przybył do szpitala w poniedziałek rano; badania prowadzone są, aby zagwarantować, że premier będzie w doskonałym stanie zdrowia, gdy wróci do pracy po letnich wakacjach – powiedział NHK jeden z sekretarzy Abego, którego nazwiska również nie podano.

Według cytowanego przez tę stację anonimowego źródła w szpitalu premier przechodzi „dodatkowe badania”, które potrwają prawdopodobnie do późnego popołudnia.

Abe zwykle bierze urlop w sierpniu i spędza go w willi w prefekturze Yamanashi na wyspie Honsiu. W tym roku pracował jednak w swoim biurze do końca poprzedniego tygodnia w związku z pandemią koronawirusa i innymi kwestiami – informuje NHK.

W niedzielę kolega Abego z rządzącej Partii Liberalno-Demokratycznej Akira Amari ocenił, że 65-letni premier może być przemęczony ciągłą pracą związaną z odpowiedzią na pandemię. „Chcę, żeby zrobił sobie przerwę. On ma silne poczucie obowiązku i sądzi, że przerwa byłaby niewłaściwa” - powiedział w programie telewizyjnym.

Abe, który pełni swój urząd od 2012 roku, był wcześniej premierem Japonii w latach 2006-2007. Wówczas zrezygnował z funkcji z powodu zapalenia jelita, obecnie utrzymywanego pod kontrolą przy pomocy leków, które wcześniej nie były dostępne – podał Reuters.

Spekulacje na temat stanu zdrowia Abego pojawiły się w japońskiej prasie na początku miesiąca. „Widzę premiera codziennie i nie sądzę, aby miał jakiekolwiek problemy (zdrowotne), ponieważ wypełnia swoje obowiązki bez zakłóceń” - powiedział główny sekretarz japońskiego rządu Yoshihide Suga, pytany o te spekulacje 5 sierpnia.

Andrzej Borowiak (PAP)

anb/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itso_who_has_time
Pewnie pozazdrościł podwyżek rządzących i wspierających w polsce.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki