REKLAMA

Przedsiębiorcy chcą uwolnienia środków z rachunków VAT

2020-08-03 10:22
publikacja
2020-08-03 10:22
fot. kan_chana / Shutterstock

Konfederacja Lewiatan zapytała przedsiębiorców o to, jakich zmian prawnych najbardziej oczekują. Na pierwszym miejscu znalazło się uwolnienie środków z rachunków VAT.

46 proc. właścicieli firm uznało za bardzo potrzebne wspomniane uwolnienie środków z rachunków VAT. 51 proc. opowiedziało się za tym, aby przyspieszyć dostęp do interpretacji indywidualnej prawa podatkowego - wynika z badania Instytutu Badań Spraw Publicznych na zlecenie Konfederacji Lewiatan. 

Ważną dla właścicieli firm kwestią jest również cyfryzacji gospodarki. 51 proc. przedsiębiorców jest za likwidacją ograniczeń w stosowaniu faktur elektronicznych, a 65 proc. jest za szerokim dopuszczeniem dla dokumentów formy elektronicznej zamiast pisemnej. Co ciekawe, 40 proc. firm oczekuje zwiększenia inwestycji w zieloną gospodarkę. 

- Przedsiębiorcy dostrzegają, że czysta energia, ochrona klimatu, to nie temat zastępczy, lecz szansa na zielony impuls gospodarczy, niezmiernie ważny dla szybszego wyjścia z kryzysu gospodarczego. Inwestycje w OZE, efektywność energetyczną, nowoczesną gospodarkę odpadami, innowacyjny transport, to szansa na zwiększenie konkurencyjności polskich firm i gospodarki - mówi Dorota Zawadzka-Stępniak, dyrektorka departamentu energii i zmian klimatu Konfederacji Lewiatan.

WS
Źródło:
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
carlito1
Nie nie.... nie ma takiej opcji :) raz dany dostęp do pieniędzy przedsiębiorcy jest na zawsze...

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki