REKLAMA

Protesty Polonii przeciwko Clinton

2016-05-20 06:12
publikacja
2016-05-20 06:12
fot. Adrees Latif / FORUM

Hillary Clinton prowadziła wczoraj kampanię wyborczą w Chicago. Wizycie byłej sekretarz stanu USA towarzyszyły protesty Polonii.

Od 150 do 200 Polaków przybyło do Park Ridge na północnych przedmieściach Chicago, gdzie Hillary Clinton prowadziła zbiórkę pieniędzy na kampanię wyborczą. Uczestnicy protestu mieli ze sobą biało-czerwone flagi, zdjęcia prezydenta Andrzeja Dudy oraz transparenty z hasłami: "Polska to suwerenny i demokratyczny kraj", "Szanujcie nas, uszanujemy Was", "Ręce precz od Polskiej demokracji".

Uczestnicy protestu wyrażali poparcie dla rządu "Prawa i Sprawiedliwości". Organizatorem manifestacji było chicagowskie "Koło Solidarności".

Protest Polonii ma związek z wypowiedzią Billa Clintona, który na wiecu w New Jersey powiedział, że Polska i Węgry odchodzą od demokracji i wybierają przywództwo na wzór Putina. Przeciwko słowom byłego prezydenta USA zaprotestował Kongres Polonii Amerykańskiej, uznając wypowiedź Clintona za obraźliwą.

Informacyjna Agencja radiowa /IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/jj

Źródło:IAR
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~ZBieszczad
W tym przypadku tzw. Polonia straciła okazję by milczeć. Nie mają pojęcia o życiu w Polsce i beczą jak głupie barany pod dyktando pisiarstwa.
~s6
Clintonowa zostanie prezydentem, a polonia jak zwykle nie popiera zwycięzcy, tylko przegranego przeciwnika. Nie dziwcie się, że jesteście tam nikim jak zawsze tak robicie.
~Sugg
Ale gościu pier...sz.
Wyszli zaprotestować przeciwko pluciu Clintona na Polskę co doskonale wkomponowuje się w nagonkę zbiurokratyzowanej UE kontrolowanej przez Makrele. Poza tym Trump jest mocno biznesowo powiązany z Chicago, nic dziwnego, że popierają go ludzie, którym dał pracę lub na życie których wpłynął w
Ale gościu pier...sz.
Wyszli zaprotestować przeciwko pluciu Clintona na Polskę co doskonale wkomponowuje się w nagonkę zbiurokratyzowanej UE kontrolowanej przez Makrele. Poza tym Trump jest mocno biznesowo powiązany z Chicago, nic dziwnego, że popierają go ludzie, którym dał pracę lub na życie których wpłynął w inny sposób. W przeciwieństwie do klanu Clintonów, Bushów itp. Mało tego, myślisz, że poparcie Clintonowej jeśli wygra (a nie wygra) coś zmieni w jej polityce względem Polski? Jeżeli tak to muszę Cię mocno zmartwić. Ma nas w tyłku.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki