Protesty Polonii przeciwko Clinton

Hillary Clinton prowadziła wczoraj kampanię wyborczą w Chicago. Wizycie byłej sekretarz stanu USA towarzyszyły protesty Polonii.

Od 150 do 200 Polaków przybyło do Park Ridge na północnych przedmieściach Chicago, gdzie Hillary Clinton prowadziła zbiórkę pieniędzy na kampanię wyborczą. Uczestnicy protestu mieli ze sobą biało-czerwone flagi, zdjęcia prezydenta Andrzeja Dudy oraz transparenty z hasłami: "Polska to suwerenny i demokratyczny kraj", "Szanujcie nas, uszanujemy Was", "Ręce precz od Polskiej demokracji".

Uczestnicy protestu wyrażali poparcie dla rządu "Prawa i Sprawiedliwości". Organizatorem manifestacji było chicagowskie "Koło Solidarności".

Protest Polonii ma związek z wypowiedzią Billa Clintona, który na wiecu w New Jersey powiedział, że Polska i Węgry odchodzą od demokracji i wybierają przywództwo na wzór Putina. Przeciwko słowom byłego prezydenta USA zaprotestował Kongres Polonii Amerykańskiej, uznając wypowiedź Clintona za obraźliwą.

Informacyjna Agencja radiowa /IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/jj

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 ~ZBieszczad

W tym przypadku tzw. Polonia straciła okazję by milczeć. Nie mają pojęcia o życiu w Polsce i beczą jak głupie barany pod dyktando pisiarstwa.

! Odpowiedz
14 1 ~s6

Clintonowa zostanie prezydentem, a polonia jak zwykle nie popiera zwycięzcy, tylko przegranego przeciwnika. Nie dziwcie się, że jesteście tam nikim jak zawsze tak robicie.

! Odpowiedz
2 5 ~Sugg

Ale gościu pier...sz.
Wyszli zaprotestować przeciwko pluciu Clintona na Polskę co doskonale wkomponowuje się w nagonkę zbiurokratyzowanej UE kontrolowanej przez Makrele. Poza tym Trump jest mocno biznesowo powiązany z Chicago, nic dziwnego, że popierają go ludzie, którym dał pracę lub na życie których wpłynął w inny sposób. W przeciwieństwie do klanu Clintonów, Bushów itp. Mało tego, myślisz, że poparcie Clintonowej jeśli wygra (a nie wygra) coś zmieni w jej polityce względem Polski? Jeżeli tak to muszę Cię mocno zmartwić. Ma nas w tyłku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil