PIT 2023

Przetestuj kartę, odbierz 700 zł. Promocja w Citi Handlowym

Wojciech Boczoń2023-12-08 10:20analityk Bankier.pl
publikacja
2023-12-08 10:20

Karta kredytowa to produkt, który umożliwia korzystanie z pieniędzy banku bez konieczności angażowania swoich środków. Citi Handlowy promuje taki plastik, zachęcając do przetestowania go za darmo. Jako bonus można zgarnąć do 600 zł w formie wpływów na rachunek karty. Oraz 100 zł w formie karty podarunkowej Allegro.pl

Przetestuj kartę, odbierz 700 zł. Promocja w Citi Handlowym
Przetestuj kartę, odbierz 700 zł. Promocja w Citi Handlowym
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Karta kredytowa to produkt, który umożliwia korzystanie z pieniędzy banku bez konieczności angażowania swoich środków. Citi Handlowy promuje taki plastik, zachęcając do przetestowania go za darmo. Jako bonus można zgarnąć do 600 zł w formie wpływów na rachunek karty. Oraz 100 zł w formie karty podarunkowej Allegro.pl

W ramach cyklu „Prześwietlamy promocje” bierzemy pod lupę kolejną ofertę. Tym razem jest to akcja „Prosta oferta z kartą kredytową Citibank”. Do przetestowania jest karta kredytowa, z której przez rok można korzystać za darmo. Bank kusi dodatkowo bonusem w wysokości 600 zł, który można zdobyć za aktywne korzystanie z plastiku. Dodatkowo bank proponuje 100 zł w formie karty podarunkowej Allegro. Tak jak sugeruje nazwa promocji, zasady są dość proste.

Na wstępie chciałbym jednak zastrzec, że karta kredytowa to produkt wyłącznie dla zdyscyplinowanych finansowo użytkowników. Karta Citi przez pierwszy rok faktycznie jest bezpłatna, ale za korzystanie z kredytu mogą być naliczone odsetki. By nie ponosić kosztów odsetkowych, należy spłacać zadłużenie w terminie bezodsetkowym (tak jak w płatnościach odroczonych). Termin ten wynosi do 56 dni.

600 zł do wyrwania

Zasady promocji są klarowne. Bank proponuje kartę za darmo przez pierwszy rok, a do każdej wykonanej nią transakcji będzie naliczał bonus w wysokości 5 zł. Miesięcznie można zgarnąć 100 zł, a maksymalnie w ciągu pół roku – 600 zł. Żeby skorzystać z promocji, trzeba zarejestrować się przez ten LINK i złożyć wniosek o kartę. Po dostarczeniu odpowiednich dokumentów dochodowych bank wyda plastik, następnie należy go aktywować w bankowości mobilnej Citi Handlowego. Po aktywacji bank przekaże dodatkowy bonus - kartę na 100 zł do Allegro.

Regulamin promocji nie kryje jakichś większych niespodzianek. Z istotnych kwestii trzeba wspomnieć o tym, że akcja kierowana jest do nowych użytkowników, czyli osób, które od marca 2023 r. nie posiadały karty kredytowej Citi. Transakcje muszą być zwykłymi sklepowymi płatnościami - nie mogą to być np. transakcje zwrócone czy też związane z hazardem (lista wykluczeni w regulaminie). Uczestnik może otrzymać maksymalnie dwadzieścia nagród w każdym z sześciu miesięcy, a nagrody zostaną przyznane wyłącznie w przypadku, gdy w dniu jej przyznania karta będzie aktywna.

Przejdź do strony z wnioskiem o kartę kredytową z premią nawet 600 zł, RRSO 23,15% »

Uwaga na opłatę w kolejnym roku

Jak wspomniałem, przez pierwszy rok karta będzie darmowa. Później jednak pojawi się warunkowa opłata miesięczna w wysokości 12 zł. By jej uniknąć, wystarczy dokonać transakcji na kwotę 1000 zł miesięcznie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by po przetestowaniu plastiku zamknąć rachunek karty w ciągu pierwszego roku. Bank liczy jednak na to, że klientowi spodobają się usługi dodatkowe i dodatkowa gotówka pod ręką i zachowa plastik na dłużej.

Jakie to usługi dodatkowe? Użytkownik karty może m.in. rozłożyć na raty każdą transakcję powyżej 100 zł (RRSO 22,54 proc.). Ponadto zyskuje dostęp do rabatów do 50 proc., voucherów i niespodzianek u ponad 300 partnerów banku (np. 10 proc. rabatu na dostawy z restauracji). Ma również dostęp do Programu Mastercard Bezcenne Chwile, w którym za transakcje kartą odbiera się nagrody. Kartę można podpiąć do systemów płatności mobilnych Apple Pay i Google Pay. Ponieważ jest to plastik z logo Mastercarda, klient chroniony jest dodatkowo przez chargeback.

Pożycz, spłać, zapomnij

Jeśli już zdecydujemy się skorzystać z karty, zalecam, by spłacać zadłużenie w terminie bezodsetkowym. Wówczas rzeczywiście nie poniesiemy dodatkowych kosztów. Najlepiej od razu po wypłacie zasilić rachunek karty przelewem i „zasypać” powstałe zadłużenie. Jeśli będziemy korzystali z karty w ten sposób, nie zostaną nam doliczone dodatkowe opłaty.

Przejdź do strony z wnioskiem o kartę kredytową z premią nawet 600 zł, RRSO 23,15% »

"Prześwietlamy promocje" to autorska seria artykułów, w której redaktorzy Bankier.pl podpowiadają, jak zarabiać na kontach bankowych. Analizujemy najnowsze oferty, wyjaśniamy kruczki i podpowiadamy, jak najłatwiej sięgnąć po nagrodę.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne.
Źródło:Materiał we współpracy
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r. Telefon: 796 099 932

Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
zelwa2
Może taka oferta rozpowszechni karty kredytowe. Korzystam od nastu lat i jestem zadowolony.
Karty kredytowe są dobre, ale mało poularne - należy tylko rozsądnie z nich korzystać.
Dodatkowym plusem kart kredytowych jest opcja chargeback - gdzie w uzasadnionych przypadkach na zasadzie reklamacji można odzyskać płatność.
dolar36
kolejna reklama bankiera, bank nic nigdy nie dawał i nie daje! "testowanie karty" buhaha czyli kupowanie na kredyt... testujesz przy okazji wytrzymałość plastiku buhaha
daniel_1
Zapewne chodziło o testowanie w znaczeniu: przekazywać swój majątek zapisem testamentowym.
Pasuje wtedy 100% do tekstu.
forfun
kolejny raz już to opisujecie - czy to taka zawoalowana reklama ?
apolonia
proces weryfikacji jest uznaniowy i nie ma nic wspolnego z rzeczywistą zdolnością kredytową...szkoda czasu

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki