REKLAMA

Promocja Blik na Allegro – platforma rozdaje rabaty

Michał Kisiel2016-11-24 10:29analityk Bankier.pl
publikacja
2016-11-24 10:29

W zeszłym tygodniu w serwisie Allegro pojawiła się nowa opcja płatności – kod Blik. Kilka dni później zadebiutowała ona również w aplikacji mobilnej platformy. Od 23 listopada użytkownicy płacący Blikiem mogą otrzymać 20-złotowy rabat za wypróbowanie schematu promowanego przez Polski Standard Płatności.

Poszerzenie wyboru opcji płatności na Allegro to wynik współpracy Polskiego Standardu Płatności, operatora schematu Blik, z PayU S.A., integratorem obsługującym największą w polskim e-commerce platformę. Od 15 listopada na desktopowej wersji serwisu pojawiła się dodatkowa ikona przy wyborze sposobu uregulowania zobowiązania, a w tym tygodniu nowość zawitała także do aplikacji mobilnej.

fot. / / Blikmobile.pl

Do 10 stycznia 2017 r. trwać będzie promocja przygotowana wspólnie przez PSP. Transakcje dokonane z użyciem kodu Blik nagradzane będą 20-złotowym rabatem na kolejne zakupy na Allegro. Zarejestrowani użytkownicy platformy, aby skorzystać z rabatu będą musieli:

  • Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Grupę Allegro oraz uruchomić powiadomienia o promocjach Allegro w zakładce „moje konto”.
  • Zakupić dowolny przedmiot o wartości co najmniej 30 zł i zapłacić za niego Blikiem. Do wymaganego minimum nie wlicza się kosztów dostawy. Transakcji można dokonać najpóźniej 10 stycznia 2017 r.
  •  Odebrać kupon zniżkowy, który będzie widoczny na koncie użytkownika oraz zostanie przesłany w wiadomości e-mail.
  • Do 28 lutego 2017 r. wykorzystać kupon w transakcji na kwotę co najmniej 50 zł (bez kosztów dostawy), wpisując kod podczas wypełniania formularza płatności i dostawy.
  • Kupon będzie można zrealizować tylko przy zapłacie Blikiem.

Liczba promocyjnych kuponów jest ograniczona – dla użytkowników przewidziano łącznie 100 tysięcy kodów uprawniających do rabatu. Premiowana będzie wyłącznie pierwsza płatność Blikiem w okresie trwania promocji.

Przypomnijmy, że opcja płatności kodem Blik dostępna jest dla klientów wszystkich instytucji, które dołączyły do schematu. Do tego grona zaliczają się Alior Bank, Bank Millennium, PKO BP i Inteligo, mBank (w tym marka Orange Finanse), ING Bank Śląski, Bank Zachodni WBK i  Getin Bank. Do skorzystania z płatności wymagane jest  zainstalowanie aplikacji bankowości mobilnej.

Podczas zakupów wystarczy na stronie podsumowania wpisać 6-cyfrowy kod wyświetlony w i potwierdzić operację na telefonie.

Źródło:
Michał Kisiel
Michał Kisiel
analityk Bankier.pl

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z psychologią finansów, analizuje, jak płacą i zadłużają się Polacy. Doktor nauk ekonomicznych, zwolennik idei społeczeństwa bez gotówki. Pomysłodawca finansowego eksperymentu "2 tygodnie bez portfela", w ramach którego banknoty i karty płatnicze zamienił na smartfona.

Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (9)

dodaj komentarz
~RaaF
Zaakceptować zgody w ustawieniach konta i wykonać transakcję. Gdyby nie poszło to można zgłosić allegro i przyznają. Ja już swoje 20 zł skonsumowalem...
~Tomek
Kupiłem blikiem ale kuponu nie dostałem ...
~leno
"Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Grupę Allegro oraz uruchomić powiadomienia o promocjach Allegro w zakładce „moje konto”." - gdzie to znaleźć? Jak zaakceptować te zgody i uruchomić te powiadomienia?
~alledno
Ta to tak jak z tymi rabatami za dodanie i płatność kartą, kupiłem klasycznie przez kompa a wykorzystać kodu rabatowego nie można było - tylko na smartfonie - to jest całe złodziejskie allegro
~Pawl
Dla wszystkich uzytkownikow blika.
Miejcie na uwadze ze platnosc blikiem nie kwalifikuje sie do transakcji jako obcizenie karty platniczej. Wiele bankow ma zniesienie oplat za karte gdy wykona sie opdowiednia sume transakcji karta, Blik w to sie nie lapie.
Ogolnie polecam aby ograniczyc wplywy zachodnim karciarzom jak VISA
Dla wszystkich uzytkownikow blika.
Miejcie na uwadze ze platnosc blikiem nie kwalifikuje sie do transakcji jako obcizenie karty platniczej. Wiele bankow ma zniesienie oplat za karte gdy wykona sie opdowiednia sume transakcji karta, Blik w to sie nie lapie.
Ogolnie polecam aby ograniczyc wplywy zachodnim karciarzom jak VISA czy Mastercard. Pozatym blik rolicza tranaskcje natychmiastowa wiec nie wisi transakcja przez tydzien w systemie.
~ctct
potwierdzam. do obrotu wymaganego kartą transakcje BLIK się nie liczą.... szkoda.
~Dominik84
W Getin Banku płatności BLIK i HCE są traktowane jako transakcje bezgotówkowe (jest tak jakby się kartą zapłaciło) i wtedy nie jest pobierana opłata za kartę jeżeli w ciągu miesiąca płatności bezgotówkowe są na min.300zł - dodatkowo można skorzystać z PAKIETU KORZYŚCI przy spełnieniu oczywistych warunków jak np wpływ wynagrodzenia W Getin Banku płatności BLIK i HCE są traktowane jako transakcje bezgotówkowe (jest tak jakby się kartą zapłaciło) i wtedy nie jest pobierana opłata za kartę jeżeli w ciągu miesiąca płatności bezgotówkowe są na min.300zł - dodatkowo można skorzystać z PAKIETU KORZYŚCI przy spełnieniu oczywistych warunków jak np wpływ wynagrodzenia na konto min. 1000zł
~RiS
W millennium bank także transakcje BLIK i HCE są traktowane jako transakcje bezgotówkowe i zaliczają się jako płatności kartą.

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki