Czy twój bank płaci za korzystanie z konta? Tu proponują premię za rachunek

Wojciech Boczoń2023-11-15 11:50analityk Bankier.pl
publikacja
2023-11-15 11:50

Jest kolejna okazja na zgarnięcie premii za korzystanie z rachunku osobistego. W ramach cyklu „Prześwietlamy promocje” bierzemy pod lupę akcję Banku BNP Paribas "Złote szaleństwo". Za założenie konta i proste aktywności można zgarnąć w sumie 550 zł. Sprawdzamy szczegóły promocji.

Czy twój bank płaci za korzystanie z konta? Tu proponują premię za rachunek
Czy twój bank płaci za korzystanie z konta? Tu proponują premię za rachunek
fot. NataliSel / / Shutterstock

To kolejna już akcja promocyjna Banku BNP Paribas, w ramach której można zgarnąć bonus w postaci przelewów na konto. Tym razem bank podbija stawkę do 550 zł. Tyle można zgarnąć w sumie za założenie rachunku i proste aktywności.

Akacja kierowana jest do nowych użytkowników, czyli osób, które w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy nie posiadały rachunku w BNP Paribas. Jest to promocja limitowana tylko do 2000 zgłoszeń. Decyduje data złożenia wniosku, czyli kto pierwszy ten lepszy.

Jak otrzymać 550 zł od BNP Paribas?

Zasadny promocji są proste. Aby wziąć udział w akcji, trzeba złożyć wniosek przez TEN LINK (promocja zakończona, porównaj inne konta bankowe), a następnie zawrzeć umowę o konto i aktywować kartę. W promocji można wziąć udział do 26 listopada, a kartę należy aktywować do 10 grudnia. Już za samo uruchomienie rachunku i aktywację karty bank wypłaci w grudniu pierwszą nagrodę - 40 zł w postaci dwóch e-kodów Allegro oraz 60 zł przelewem na konto osobiste.

Kolejne 450 zł zostanie wypłacone w formie przelewów na konto w trzech ratach po 150 zł. Zasady są proste – w każdym z trzech kolejnych miesięcy trzeba wykonać cztery dowolne transakcje bezgotówkowe kartą i zasilić rachunek wpływami na kwotę co najmniej 1000 zł.

Druga nagroda w wysokości 150 zł zostanie wypłacona w styczniu, jeśli w grudniu użytkownik:

  • wykona 4 transakcje bezgotówkowe kartą na dowolną kwotę,
  • otrzyma wpływ/y na łączną kwotę 1000 zł.

Trzecia nagroda w wysokości 150 zł zostanie wypłacona w lutym, jeśli w styczniu użytkownik:

  • wykona 4 transakcje bezgotówkowe kartą na dowolną kwotę,
  • otrzyma wpływ/y na łączną kwotę 1000 zł.

Czwarta nagroda wielkości 150 zł zostanie wypłacona w marcu, jeśli w lutym użytkownik:

  • wykona 4 transakcje bezgotówkowe kartą na dowolną kwotę
  • otrzyma wpływ/y na łączną kwotę 1000 zł

Łącznie do zgarnięcia jest zatem 550 zł, a warunki są bardzo proste.

Uwaga na haczyki!

Należy jednak pamiętać o ważnej kwestii – definicji „wpływów na konto”. Zgodnie z regulaminem promocji owymi wpływami nie mogą być zasilenia konta pieniędzmi z innych rachunków tego samego uczestnika prowadzonych przez bank, z rachunków służących do obsługi kredytów w ramach grupy banku oraz wpłat gotówkowych na konto (w tym z wpłatomatów). Konto trzeba więc zasilić przelewem zewnętrznym – może to być oczywiście wypłata, renta czy inne tego typu świadczenia.

Druga sprawa to definicja „transakcji bezgotówkowej”. Musi to być zwykła transakcje w sklepie tradycyjnym lub internetowym. Bank wyłącza z promocji operacje dokonanych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego takich jak np.: BLIK, PayU, Przelewy 24, Dotpay, Blue Media (wyłączenie to nie obejmuje operacji dokonanych przy wykorzystaniu cyfrowego portfela, w tym: Google Pay i Apple Pay) oraz transakcji o kodach MCC wymienionych w załączniku nr 2 do Regulaminu (m.in. transakcje hazardowe).

Jakie konto proponuje BNP Paribas?

W ramach promocji bank proponuje swój flagowy rachunek, czyli Konto Otwarte na Ciebie. Konto jest bezpłatne, ale za Kartę Otwartą na Dzisiaj pobierana jest opłata warunkowa. By nie płacić za plastik, należy wykonać minimum 3 transakcje miesięcznie, zalogować się do bankowości elektronicznej i wyrazić zgody marketingowe. W innym wypadku bank naliczy:

  • 2 zł – jeśli klient wykona tylko trzy transakcje,
  • 7 zł – jeśli nie spełni żadnego warunku.

Bank nie pobiera opłaty za kartę od klientów w wieku do 26 lat.

Do rachunku można też wybrać Kartę Otwartą na Świat. Oferuje ona dostęp do płatności w 160 walutach bez kosztów przewalutowań, ale kosztuje 12 zł miesięcznie. Alternatywą jest też Karta Otwarta na eŚwiat za 8 zł. Ten plastik zawiera dodatkowe ubezpieczenie „Cyber Pomoc”.

Standardowo w ramach rachunku klient dostaje dostęp do bezpłatnych przelewów elektronicznych, aplikacji czy szeregu płatności mobilnych (m.in. Apple Pay, Blik, Google Pay i inne).

"Prześwietlamy promocje" to autorska seria artykułów, w której redaktorzy Bankier.pl podpowiadają, jak zarabiać na kontach bankowych. Analizujemy najnowsze oferty, wyjaśniamy kruczki i podpowiadamy, jak najłatwiej sięgnąć po nagrodę.

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Szybki kredyt dla firm online. Wniosek złożysz bez wizyty w placówce

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ptfjshxxopjrzsy

Oboje to pokochacie! Absolutnie nowe możliwości w seksie, niezależnie od wieku: żelazna erekcja przez całą noc, szybko nie skończysz: seks oralny, analny i waginalny tyle, ile chcesz, zwiększona wytrzymałość nawet 10 RAZY dłuższa, żywe orgazmy dla obojga, lepszy smak nasienia: będzie chciała jeść coraz więcej! Radzę każdemu

Oboje to pokochacie! Absolutnie nowe możliwości w seksie, niezależnie od wieku: żelazna erekcja przez całą noc, szybko nie skończysz: seks oralny, analny i waginalny tyle, ile chcesz, zwiększona wytrzymałość nawet 10 RAZY dłuższa, żywe orgazmy dla obojga, lepszy smak nasienia: będzie chciała jeść coraz więcej! Radzę każdemu spróbować----> https://mub.me/blueks
katzpodola
"Uwaga na haczyki!". Jak widzę coś takiego to od razu bank omijam szerokim łukiem
kch002
Ale jakie haczyki. Paribas to najlepszy bank do zgarniania cyklicznej premii. Oczywiscie po zgarnieciu bonusow konto nalezy natychmiast zamknac i odczekac standardowy 12-mies okres karencji. Powtarzam to cyklicznie, przez wiele lat i oby tak dalej.
kch002
No jeszcze w kwestii haczykow. Panie redaktorze, szanujacy sie wyjadacz bankowych wisienek czyta regulamin promocji. Warunki typu przelew z innego konta w drugim banku nie jest zadna trudna sprawa oraz kupienie np. 4x bulka na kasie samoobslugowej karta.
Do promocji "trudnych" zwyczajnie sie nie zapisujemy, typu wykrec
No jeszcze w kwestii haczykow. Panie redaktorze, szanujacy sie wyjadacz bankowych wisienek czyta regulamin promocji. Warunki typu przelew z innego konta w drugim banku nie jest zadna trudna sprawa oraz kupienie np. 4x bulka na kasie samoobslugowej karta.
Do promocji "trudnych" zwyczajnie sie nie zapisujemy, typu wykrec karta np. 500zl co miesiac, itp.

Powiązane: Prześwietlamy promocje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki