REKLAMA

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. nieprawidłowości w Wiśle Kraków

2019-01-08 07:40
publikacja
2019-01-08 07:40

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości, których miały dopuścić się zarządy Towarzystwa Sportowego Wisła i Wisła Kraków SA. Od rana w budynkach klubowych policja zabezpiecza materiały dowodowe.

fot. Wojciech Matusik / / FORUM

W przesłanym oświadczeniu rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Jan Hnatko napisał m.in.: "W dniu 31 grudnia 2018 roku w tutejszej Prokuraturze Okręgowej w Wydziale III ds. Przestępczości Gospodarczej zostało wszczęte śledztwo w sprawie: nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w okresie od bliżej nie ustalonego dnia sierpnia 2016 roku do 31 grudnia 2018 roku w Krakowie, przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi SA Wisła Kraków i wyrządzenia poprzez to znacznej szkody majątkowej w mieniu tej spółki, tj. o przest. z art.296 § l k.k."

Śledztwo ma wyjaśnić m.in. nieprawidłowości związane z nieudaną próbą sprzedaży piłkarskiej spółki funduszom Alelega i Noble Capital Partners. Transakcja ta nie doszła do skutku, a Wisła decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN ma od czwartku zawieszoną licencję na grę w ekstraklasie PZPN.

"Od godzin rannych przeprowadzamy akcję zleconą przez prokuraturę na obiektach Wisły Kraków. Ma to na celu zabezpieczenie materiałów związanych ze śledztwem" powiedział PAP rzecznik krakowskiej policji Sebastian Gleń, który dodał, że przeszukano w sumie 15 lokali, w tym mieszkania kilku osób związanych ze sprawą. (PAP)

Źródło:PAP
Tematy
Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Dokonaj kolejnego zrównoważonego wyboru

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
trooper
Tak właśnie wygląda opieszałość wspaniałej prokuratury Ziobry. Ruszą tyłki dopiero jak już wszystkie media od tygodni o sprawie trąbią. Gdyby nie to, to podejrzewam, że by się wogóle nic w temacie nie ruszyły. Tak wygląda ta wspaniała naprawa prokuratury pod twardą ręką ministra jajo.
specjalnie_zarejstrowany1
Bardzo po dzentelmensku poczekali jak wszyscy sie zwina z klubu i weszli jak juz wszystko zostalo wyprzatniete.
a-zet
O faszystów pytaj w TVN, tam mają do nich numer
kaczka-po-smolensku
czy tam gdzie siedzą ci faszyści na meczach jest czerwona komunistyczna gwiazda czy mnie oczy mylą

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki