REKLAMA

Prokuratura chce uchylenia immunitetu europosłowi Januszowi Korwin-Mikkemu

2014-12-23 13:18
publikacja
2014-12-23 13:18
Prokuratura chce uchylenia immunitetu europosłowi Januszowi Korwin-Mikkemu
Prokuratura chce uchylenia immunitetu europosłowi Januszowi Korwin-Mikkemu
fot. Krystian Maj / / FORUM

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystąpi z wnioskiem o uchylenie immunitetu europosłowi Januszowi Korwin-Mikkemu za spoliczkowanie eurodeputowanego Michała Boniego. Wniosek do PE zostanie złożony za pośrednictwem prokuratora generalnego - dowiedziała się PAP we wtorek ze źródła zbliżonego do prokuratury.

Janusz Korwin-Mikke (fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM)


Wniosek dotyczy uchylenia immunitetu europosłowi za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego podczas pełnienia obowiązków służbowych.

Chodzi o incydent z 11 lipca, do którego doszło podczas zorganizowanego przez MSZ spotkania polskich europosłów. Eurodeputowany Michał Boni został spoliczkowany przez europosła Janusza Korwin-Mikkego.

Zawiadomienie w tej sprawie jeszcze tego samego dnia złożyło w Prokuraturze Generalnej MSZ. Następnie trafiło ono do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. W wyniku zawiadomienia prokuratura wszczęła dochodzenie "w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej eurodeputowanego PO Michała Boniego poprzez uderzenie go otwartą dłonią w policzek".

Według art. 222 par. 1 Kodeksu karnego, "kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3".

Korwin-Mikke mówił po incydencie PAP, że spoliczkował Boniego, bo tak mu obiecał. "Kiedy w czasie debaty ws. ustawy lustracyjnej (w 1992 r.) Boni wypierał się, że był agentem SB i wyzywał mnie od idiotów, dałem mu słowo i go dotrzymałem. Przyznał się potem, że był agentem, od początku miałem rację" - mówił Korwin-Mikke.

31 października 2007 r. Michał Boni, który otrzymał propozycję wejścia do rządu Donalda Tuska, poinformował, że podpisał pod wpływem szantażu w 1985 r. deklarację współpracy z SB, choć samej współpracy nigdy nie podjął.

Po incydencie na spotkaniu Boni napisał na Twitterze: "Powiedziałem +dzień dobry+ posłowi Korwin-Mikkemu, uderzył mnie w twarz. To nie jest normalne!!". Zaznaczył też, że za różne rzeczy już przepraszał. "Z pokorą przyjmuję ataki! Ale jest granica!" - podkreślił. (PAP)

hp/ gma/

Źródło:PAP
Tematy
0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

0 zł za prowadzenie konta! Otwórz PKO Konto za Zero >>

Komentarze (68)

dodaj komentarz
~sew
prokuratura wezcie sie za PO i milera kwasa
~VanSilke
https://www.youtube.com/watch?v=SiXNUaSjXRY
~JKM-IZRAEL
Sam KM jest mocno umoczony skąd on ma tyle "udziałów" w kamienicach??? Warto się zastanowić...
~Rrr
Odziedziczył. Jakieś jeszcze pytania?
~kokoYumbo
Co się tak wściekacie. Jeżeli, Korwinowi zdejmą immunitet, będzie można to zrobić każdemu innemu europosłowi. Raz zaczną, to potem będzie ciężko się zatrzymać... A przekręciaży w UE trochę by się znalazło...
~SaycoRa
I co może jeszcze agentowi odszkodowanie zasądzą?Publicznie się wypierał i co jest kluczowe personalnie skierował swoje słowa do JKM obrażając go.Gdy prawda wyszła na jaw kajał się,ale już publicznie JKM nie przeprosił za swoje własne słowa skierowane pod jego adresem.Wielu SB szantażowało,ale jakoś nie wszyscy I co może jeszcze agentowi odszkodowanie zasądzą?Publicznie się wypierał i co jest kluczowe personalnie skierował swoje słowa do JKM obrażając go.Gdy prawda wyszła na jaw kajał się,ale już publicznie JKM nie przeprosił za swoje własne słowa skierowane pod jego adresem.Wielu SB szantażowało,ale jakoś nie wszyscy podpisali.Przypomina mi się sprawa znanego aktora,którego SB zaszantażowała...odebraniem prawa jazdy!Toż to koniec świata był dla niego, więc podpisał i donosił.Żałosne,ciekawe czym pana Boniego szantażowali.
~Qar
Czy świat w którym policzek w twarz kłamcy budzi sensacje i kontrowersje, a bycie kłamcą, szumowiną i sprzedawczykiem już nie, jest światem normalnym?
~Jurek
To jest świat normalny bo dla demokratycznej większości społeczeństwa to jest normalne zachowanie. To ludzie honorowi nie są normalni bo stanowią promil społeczeństwa. Można się tylko wkurzać, że ta debilna większość stanowi co jest normalne a co nie.
~jp odpowiada ~Jurek
To prawda, świat zszedł na psy i dlatego modlę się o masową zagładę. Wesołych Świąt dla wszystkich uczciwych ludzi !!!!
~toproste
Byłemu SB-kowi, kapusiowi, szmacie który podpisał współprace z SB nie policzek ale piąchą w nos co najmniej się należy. Panie Boni, i ty kuźwa mówisz że spoliczkowanie Ciebioe nie jest normalne > A podpisanie współpracyy dla Ciebie było i jest normalne ? Co ty chłopie robisz tam na górze przy korycie ?! TY i tacy Byłemu SB-kowi, kapusiowi, szmacie który podpisał współprace z SB nie policzek ale piąchą w nos co najmniej się należy. Panie Boni, i ty kuźwa mówisz że spoliczkowanie Ciebioe nie jest normalne > A podpisanie współpracyy dla Ciebie było i jest normalne ? Co ty chłopie robisz tam na górze przy korycie ?! TY i tacy tobie podobni powinni co najwyżej szalety miejsckie sprzątać !!!Lopez 0 to widać jaki z Ciebie "inteligentny" wytwór jeśli to co mówi JKM uważasz za błaznowanie, dzięi takim jak TY w polsce nigdy nie bedzie normalnie. Lopez byłeś kiedyś zagranicą ? Wiesz jak wyglada i na czym polega prawdziwa demokracja, wolność i kapitalizm ? Pojedz może i sprawdz, óźniej się wypowiadaj. Na razie robisz za lokaja wynoszącego nocnik niemcowi i tyle

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki