Prokuratura Krajowa wznowiła śledztwo w sprawie afery hazardowej

Prokuratura krajowa wznowiła śledztwo w sprawie tak zwanej afery hazardowej z 2009 roku - dowiedziały się "Wiadomości" TVP1. Taką decyzję podjął prokurator krajowy Bogdan Święczkowski po zapoznaniu się z aktami sprawy.

(fot. dolgachov / YAY Foto)

Pełniący wówczas funkcję szefa klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski i minister sportu Mirosław Drzewiecki mieli wprowadzić do ustawy hazardowej zapisy korzystne dla biznesmenów z tej branży. Sprawę ujawnił w październiku 2009 roku Cezary Gmyz w artykule w "Rzeczpospolitej".

W "Wiadomościach" TVP powiedział, że prokuratora, który chciał postawić zarzuty ówczesnemu wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy, odsunięto od sprawy. Jak dodał, zabrano śledztwo prokuratorowi Masłowskiemu z Białegostoku w momencie, w którym planował on postawienie zarzutów karnych niedopełnienia obowiązków wiceministrowi finansów Jackowi Kapicy w związku z brakiem nadzoru nad rynkiem gier hazardowych i niesformułowaniem przepisów.

Cezary Gmyz podkreślił, że ta decyzja została wówczas podjęta w sposób co najmniej dziwny podczas urlopu prokuratora Masłowskiego, kiedy rozpruto mu szafę, zabrano akta, zawieziono je do Poznania a następnie [sprawę] umorzono i międzyczasie się ona przedawniła.

Sprawę umorzono w kwietniu 2011 roku. Wznowione postępowanie będzie też obejmować decyzje Ministerstwa Finansów podejmowane w latach 2003-2009 dotyczące rejestracji automatów do gier o niskich wygranych czyli tak zwanych jednorękich bandytów.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/TVP Info/mile/sk

Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% XII 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% XII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil