REKLAMA

Karta Dużej Rodziny, niska emerytura... Co jeszcze gwarantuje dopłaty do prądu?

2021-10-12 20:04
publikacja
2021-10-12 20:04
Karta Dużej Rodziny, niska emerytura... Co jeszcze gwarantuje dopłaty do prądu?
Karta Dużej Rodziny, niska emerytura... Co jeszcze gwarantuje dopłaty do prądu?
fot. krzysmam / / Shutterstock / Bankier.pl

W najbliższych dniach powinien pojawić się projekt ustawy dot. wsparcia najuboższych odbiorców energii - poinformował Piotr Dziadzio, wiceminister klimatu i środowiska.

"W gestii Ministerstwa Klimatu i Środowiska jest wprowadzanie rozwiązań, które mogłyby chronić najuboższych odbiorców. Nad taką ustawą intensywnie pracujemy. Myślę, że w najbliższych kilku dniach ujrzy ona światło dzienne. Jest jeszcze w pewnych konsultacjach wewnętrznych" - powiedział Dziadzio podczas sejmowej komisji ds. energii, klimatu i aktywów państwowych.

Jak poinformował wiceminister, projekt przewiduje, że wsparcie dotyczyć będzie:

  • osób, które pobierają dodatek mieszkaniowy, zasiłek stały, zasiłek okresowy,
  • emerytów ze świadczeniem poniżej minimalnej emerytury,
  • emerytów i rencistów mających świadczenie równe najniższej emeryturze,
  • posiadaczy Karty Dużej Rodziny mieszczących się w pierwszym progu podatkowym i obecnie wychowujących trójkę dzieci,
  • osób z najniższymi dochodami zgodnie z rekomendacjami Banku Światowego (tak jak ujęte w programie Czyste Powietrze - dla gospodarstw domowych wieloosobowych 890 zł dochodu na osobę, dla jednoosobowych 1.250 zł na osobę).

Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka informował wcześniej, że przepisy dotyczące ochrony odbiorców wrażliwych przed podwyżkami cen energii mają zacząć obowiązywać od 2022 r.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Otwórz Konto Mój Biznes i zyskaj nawet 1800 zł

Komentarze (10)

dodaj komentarz
arzab
Sasin też opowiadał bajki o rekompensatach za ubiegłoroczne podwyżki cen energii ! I co, do dzisiaj czekamy ! Teraz następna urzędniczyna będzie obiecywać. Najpierw wprowadźcie a potem się tym chwalcie !
3456
TYLE POWINIEN DOSTAĆ DODATKU 890 ZŁ TO WSZYSTKO głosować przez internet nigdzie nie trzeba jechać jak kiedyś koniem . to wszystko rozgonić senat i sejm do roboty . Borusewicze i inni jedne i te same trutnie.wieczny poseł senator a z PZPR się śmiali to jest dopiero cyrk.RZĄD WYBIERAĆ W BEZPOŚREDNICH WYBORACH .
3456
890 zł tyle powinien ,dostać poseł , to jest praca dla społeczeństwa , rozwalić ten sejm , to jest kpina ,zrobili sobie nieroby stały dochód , do roboty pasożyty , jak można płacić stałą pensje + dodatki , + finansowanie partii, to jest cyrk ,a nie sejm . od zarania poseł pracował zawodowo jak rząd wprowadzał zmiany 890 zł tyle powinien ,dostać poseł , to jest praca dla społeczeństwa , rozwalić ten sejm , to jest kpina ,zrobili sobie nieroby stały dochód , do roboty pasożyty , jak można płacić stałą pensje + dodatki , + finansowanie partii, to jest cyrk ,a nie sejm . od zarania poseł pracował zawodowo jak rząd wprowadzał zmiany w ustawach to wtedy sejm zwoływano i tylko na czas obrad sejmu było płacone ,co to za rząd co zmienia ustawy co dwa dni , za co płacimy za kłótnie w sejmie od tego są bary piwne ROZGONIĆ TRUTNI /
lehhhhh
Komentarzem niech będzie stary kawał z lat sześćdziesiątych. Wtedy ludzie pytali: Dlaczego nasz sejm jest okrągły? Odpowiedź: A czy ktoś widział cyrk kwadratowy?
eagleeye
Jak zwykle KARTA DUŻEJ RODZINY czytaj im się należy więcej niż innym rodzinom.

jas2
To chyba oczywiste. Dzieci z tych rodzin będą ci przewijały pieluchy na stare lata.
wizytator odpowiada jas2
Z jakiego miejsca na świecie?
jas2 odpowiada wizytator
Zdalne przewijanie pieluch? Może...
jkl777
Buahahahhaaahhhhaaa... doplaty dla tych co i tak za prad nie placa, bo ich nie stac.

Powiązane: Podwyżki cen prądu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki