REKLAMA

Program dobrowolnych odejść w Poczcie Polskiej

2020-09-29 11:40
publikacja
2020-09-29 11:40
fot. Włodzimierz Wasyluk / FORUM

Poczta Polska rusza z programem dobrowolnych odejść ze spółki. Będzie on skierowany do pracowników administracji oraz tych, którzy posiadają podwójne źródło dochodów (np. świadczenia emerytalne). 

Jak podaje TVN24 Biznes, Justyna Siwek rzecznika prasowa Poczty Polskiej poinformowała o uruchomieniu programu dobrowolnych odejść ze spółki w tym roku. 

"Pracodawca zwrócił się z prośbą o opinię do organizacji związkowych na temat tego projektu, a organizacje związkowe mają go zaopiniować do 5 października. Wówczas dopiero zostaną podjęte decyzje o ostatecznym kształcie i zasadach programu", podaje Poczta Polska w komunikacie przesłanym TVN24 Biznes. 

Jak podaje rzeczniczka Poczty Polskiej, spółka dotkliwie odczuła skutki pandemii. "Spowodowany przez tę sytuację spadek liczby nadawanych przesyłek listowych jest około dwukrotnie większy od zakładanego. W pierwszym półroczu tego roku wolumen usług listowych i przesyłek reklamowych zmniejszył się łącznie o blisko 22 proc., podczaspodczas gdy szacunki zakładały ok. 10-procentowy spadek roczny w odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Poczta odczuła w efekcie znaczny spadek przychodów", podała w rozmowie z redakcją. 

WS

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (10)

dodaj komentarz
trooper
Z największej firmy przesyłkowej, monopulu, powoli w przepaść. Firma z takim potencjałem. Widać co państwowe tczy semi-państwowe o w końcu musi skończyć jak FSO
trooper
Nie zapomnijcie, że te zwolnienia dziś to przez Morawieckiego i Sasina, bo przez nich te miliony złotych strat poniesionych przez PP, które teraz jakoś trzeba 'oszczędzić'
_xyz
Dobrze im. Nigdy tej firmy nie lubiłem.

Zagubione przesyłki, awiza wrzucane do skrzynek gdy jest się w domu, wrzucanie powtórnego awizo bez pierwszego, totalna ignorancja reklamacji, wrzucanie do skrzynek listów adresowanych w zupełnie inne miejsce itd.


Ostatnio wrzucili list z nową kartą kredytową do skrzynki
Dobrze im. Nigdy tej firmy nie lubiłem.

Zagubione przesyłki, awiza wrzucane do skrzynek gdy jest się w domu, wrzucanie powtórnego awizo bez pierwszego, totalna ignorancja reklamacji, wrzucanie do skrzynek listów adresowanych w zupełnie inne miejsce itd.


Ostatnio wrzucili list z nową kartą kredytową do skrzynki sąsiada...

Szkoda, że inpost miał swoje 5 minut w obszarze przesyłek listownych, ale totalnie sknocił temat.
1as
A jednak, "zabójcze koperty".
i znów szkodnik Grodzki przyczyną wielomilionowych strat.
Może jemu fakturkę wystawić?
prawnuk
Czyli jeśli zgwalcę twoją matkę czy córke, to będę mogł ci powiedzieć, że senat nie uchwalił na czas ustawy zwalniającej gwałcicieli z kar? wiesz co to jest zasada BEZWZGLEDNEGO przestrzegania prawa? Czy wiesz, że premier może wydawać polecenia i decyzje wg tej zasady? Tłumaczą to w Czyli jeśli zgwalcę twoją matkę czy córke, to będę mogł ci powiedzieć, że senat nie uchwalił na czas ustawy zwalniającej gwałcicieli z kar? wiesz co to jest zasada BEZWZGLEDNEGO przestrzegania prawa? Czy wiesz, że premier może wydawać polecenia i decyzje wg tej zasady? Tłumaczą to w podstawówce
1as odpowiada prawnuk
Żebyś się nie zdziwił jak doczekasz BEZWZGLEDNEGO przestrzegania prawa. Wobec swojej kryształowej bezsprzecznie osoby.
itso_alternator
ważne ze dobroWOLNE, no cóż można zadać sobie pytanie co zawiodło hmm skoro zarząd to partyjniacy ideologiczne mózgi tak tak moja diagnoza jest taka ze proces złodziejstwa zawiódł choć może być jeszcze sytuacja ze złodziej okrada złodzieja do wyboru do koloru.
gronostaj
To trzeba być "geniuszem" aby wykończyć firmę w momencie pandemii kiedy caly interes przeniósł się do interneru.
Wszystkie firmy kurierskie przeżywają olbrzymie obłożenie, ale PP ma kryzys?

tomaszektoma
Amazon, Zalando to DHL i Zabki
Krajowe firmy to Inpost i DPD
AllegroSmart to Inpost/Ruch


Poczta-Polska zawiadomienia sądowe? ZUS? PARP Tarcza?
ale chyba i tak wszystko ostatnio w ePUAP wysyła na skrzynkę elektroniczną
prawnuk odpowiada tomaszektoma
a ekspozycja literatury "patriotycznej"? Na świecie poczta to BANK i przesyłki; u nas sklep wydawnictw "prawicowych". Gdy kopiowano francuski bank pocztowy byłem pewnien, że to jest to.... i.... NIC

Powiązane: Koronawirus a gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki