REKLAMA

Program Antykryzysowy: Pracownicy IT dyktują warunki

2020-08-06 10:00
publikacja
2020-08-06 10:00
Bankier.tv

W najnowszym Programie Antykryzysowym rozmawiamy o branży IT. O tym, jak radzi sobie w czasie pandemii i czy trend na pracę zdalną jeszcze bardziej napędził biznesy firm z tego sektora. Rozmawiamy też o tym, co się zmieniło w ostatnich miesiącach i czy polskie firmy są teraz gotowe na inwestycje w obszarze IT. Jest też wreszcie fragment na temat tego, czy rzeczywiście w branży IT nadal brakuje pracowników i na jakie zarobki mogą oni liczyć.

- Widzimy, że branża IT, z naszej perspektywy przynajmniej, w dalszym ciągu ma charakter rynku pracownika. Z badań, do których mamy dostęp, widzimy, że nawet stażyści, osoby rozpoczynające karierę w branży IT, mogą liczyć na wynagrodzenia między 4 a 7 tys. zł brutto. Mówię oczywiście o dużych ośrodkach, jak Warszawa, Wrocław, Kraków. Natomiast w skali kraju to jest oczywiście bardzo dobre wynagrodzenie. Jeśli chodzi o przedsiębiorstwa IT generalnie, to w przypadku aż 65 proc. firm IT pensje wzrosły. Jedyny, bardzo delikatny spadek, który można zauważyć to pensje na stanowiskach project managerów w IT. Tam odnotowano spadek około 7 proc., natomiast w dalszym ciągu to są wynagrodzenia rzędu 13-19 tys. zł. Tak że na tle rynku jest to bardzo dobre wynagrodzenie. Zdecydowanie, my też to widzimy na własnym przykładzie. Poszukiwani są deweloperzy, specjaliści od automatyzacji procesów biznesowych, osoby z drugiej i trzeciej linii wsparcia. Tak że myślę, że tutaj zdecydowanie dalej jest to rynek pracownika i myślę, że jeszcze długo będzie - mówi Przemysław Kędzior, zarządzający TCG Process w Polsce.

Rozmowy możecie posłuchać również w wersji podcastowej.

JS

Źródło:
Tematy
Nowa, elektryczna Mazda MX-30 teraz z Ekodopłatą Mazdy już za 810 zł netto miesięcznie

Nowa, elektryczna Mazda MX-30 teraz z Ekodopłatą Mazdy już za 810 zł netto miesięcznie

Komentarze (1)

dodaj komentarz
generalz
Pracownicy IT dyktują warunki... Ludzie takie uogólnienia to dziennikarskie niechlujstwo. Piszcie programiści i będzie wszystko jasne. IT to helpdesk, support, wdrożenia, telefonia, sieciowcy, radiowcy i tak można bez końca. W tych branżach kokosów nie ma a jakby nie patrzeć to jest też przede wszystkim IT.

Powiązane: Program Antykryzysowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki