REKLAMA

Program "50+" przynosi efekty

2012-06-27 18:39
publikacja
2012-06-27 18:39
Program wspierający osoby "50+" na rynku pracy przynosi wymierne efekty.

Jak podkreślał podczas konferencji poświęconej wyrównywaniu szans na rynku pracy dla osób "50+" minister Władysław Kosiniak-Kamysz, wskaźnik zatrudnienia w tej grupie osób poprawia się. Minister wyjaśnił, że od trzeciego kwartału 2008 roku do roku 2011, wskaźnik ten wzrósł o ponad 5 punktów procentowych, mimo wzrostu bezrobocia w tym okresie.

Szef resortu pracy zaznaczył, że osoby 50+, tak samo jak ososby do 30. roku życia, wymagają największego wsparcia na rynku zatrudnienia. Dlatego minister zwróci się w najbliższym czasie do resortu finansów o uwolnienie części środków z Funduszu Pracy na ten cel.

emerytura dla rolników » Nawet rolnicy popracują dłużej na swoją emeryturę
Minister Kosiniak-Kamysz zwrócił uwagę na wydłużanie się życia ludzi, co - jak zaznaczył - jest nie tylko sukcesem, ale i wyzwaniem. Dodał, że dłuższa praca Polaków wymaga dobrych programów dla osób starszych. Poinformował, że resort pracy opracował program Aktywności Osób Starszych na lata 2012-2013, który jest uzupełnieniem programu "Solidarność Pokoleń "50+." Program został już skierowany do konsultacji.

W sierpniu zostanie zaś zaś uruchomiony pilotażowy program dla osób do 30. roku życia. Przewiduje on między innymi, że osoba, która znajdzie pracę w odległości co najmniej 80 kilometrów od obecnego miejsca zamieszkania, otrzyma bon na zasiedlenie w wysokości 5 tysięcy złotych. Państwo pokryje też przynajmniej w części koszty szkoleń i studiów podyplomowych. Pracodawca, który zatrudni absolwenta szkoły wyższej na umowę o pracę, będzie miał natomiast zrefundowane wynagrodzenia i składki na ubezpieczenia społeczne do wysokości zasiłku dla bezrobotnych.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Elżbieta Łukowska/dabr

Źródło:IAR
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~gazda
Gazeta Prawna dziś donosi: "Dożywotnio skazani na bezrobocie. Co czwarta osoba bez pracy skończyła 50 lat". (Władek pisząc takie bzdety o efektach robi sobie z ludzi JAJA). Oto cytat z gazety Prawnej:

"To już trwała tendencja. Od trzynastu miesięcy wśród zarejestrowanych bezrobotnych jest więcej osób po 50.
Gazeta Prawna dziś donosi: "Dożywotnio skazani na bezrobocie. Co czwarta osoba bez pracy skończyła 50 lat". (Władek pisząc takie bzdety o efektach robi sobie z ludzi JAJA). Oto cytat z gazety Prawnej:

"To już trwała tendencja. Od trzynastu miesięcy wśród zarejestrowanych bezrobotnych jest więcej osób po 50. roku życia niż tych do 25 lat. W końcu maja było ich prawie 459,8 tys. – wynika z najnowszych danych GUS. To o 31,1 tys. (7,3 proc.) więcej niż przed rokiem. Natomiast ogólna liczba bezrobotnych wzrosła prawie trzykrotnie mniej, bo o 2,6 proc., a grupa osób bez zajęcia w wieku do 25 lat zmniejszyła się w tym czasie o 5 proc. (o 20,7 tys.) do 396,6 tys."

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki