REKLAMA
PIT 2023

SONDAŻPróg dochodowy w 800+? Polacy zabrali głos

2023-11-22 06:36
publikacja
2023-11-22 06:36

63 proc. respondentów uważa, że nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy gospodarstwa domowego, od którego nie przysługuje świadczenie 800 plus. Przeciwnego zdania jest 37 proc. - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu", opublikowanego w środowym wydaniu gazety.

Próg dochodowy w 800+? Polacy zabrali głos
Próg dochodowy w 800+? Polacy zabrali głos
fot. Zbyszek Kaczmarek / / FORUM

Jak podkreśla dziennik, "500 plus pomaga wielu rodzicom w wychowywaniu dzieci, wiele rodzin w ogóle dzięki temu świadczeniu wiąże koniec z końcem". "Od wprowadzenia programu, budzi on jednak kontrowersje, gdyż 500 zł na dziecko wypłacane jest wszystkim, także osobom bardzo zamożnym" - zwraca uwagę. Dodaje, że "od Nowego Roku świadczenie wzrośnie do 800 plus".

W sondażu Instytutu Badań Pollster, zrealizowanym na zlecenie "SE", ankietowanych zapytano: "Czy nowy rząd powinien wprowadzić próg dochodowy gospodarstwa domowego, od którego nie przysługuje świadczenie 800+?".

Na tak postawione pytanie 63 proc. badanych odpowiedziało twierdząco. Natomiast zdaniem 37 proc. nie należy wprowadzać progu dochodowego w świadczeniu 800 plus.

Sondaż zrealizowano w dniach 7-8 listopada na próbie 1014 dorosłych Polaków. (PAP)

dap/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Kredyt hipoteczny własny kąt 0% prowizji (RRSO: 9,83%)

Komentarze (32)

dodaj komentarz
incitatus
Grozi to negatywną selekcją. Powinien być jeszcze próg IQ POWYŻEJ którego 800+ przysługuje.
prawnuk
800+ powinno być dla dziecka 1 i 2 wliczane do PIT, 3 dziecko - 600 zł wliczane do PiT, 4 dziecko - 400 zł do pit, 5 dziecko i kolejne 200 zł do PIT.

Po prostu w NBP panie płacące dziś 41% podatku, jak mają po 2 dzieci to z 800 zł dostaną 472 zł.
Oczywiście bez prawa odliczenia
bankster-kreator
Tylko ulgi podatkowe na dzieci mają sens. Jesteś pracowity i masz dzieci to i ulgi się należą. Nic nie robisz to i nie ma ulg nie ma dotacji. No ale komunosocjalizm ma się w całej Europie świetnie. Marks jest z nas dumny. Z każdym dniem stajemy się wszyscy równi = wszyscy biedni. Zostanie tylko garstka panów zarządzajacych tą równością Tylko ulgi podatkowe na dzieci mają sens. Jesteś pracowity i masz dzieci to i ulgi się należą. Nic nie robisz to i nie ma ulg nie ma dotacji. No ale komunosocjalizm ma się w całej Europie świetnie. Marks jest z nas dumny. Z każdym dniem stajemy się wszyscy równi = wszyscy biedni. Zostanie tylko garstka panów zarządzajacych tą równością (czytaj biedotą).
piotr2019
Generalnie jestem za ograniczeniem socjalu. Jako ojciec 3 dzieci od początku byłem przeciwny 500+. W celu wspierania demografii zamiast 500+ dzieci powinny dostawać dobrą edukację (która nie wymaga korków), "darmowe" obiady w szkole, wejściówki do gminnych ośrodków sportu, darmowe bilety komunikacji itp. Jeżeli ktoś jest Generalnie jestem za ograniczeniem socjalu. Jako ojciec 3 dzieci od początku byłem przeciwny 500+. W celu wspierania demografii zamiast 500+ dzieci powinny dostawać dobrą edukację (która nie wymaga korków), "darmowe" obiady w szkole, wejściówki do gminnych ośrodków sportu, darmowe bilety komunikacji itp. Jeżeli ktoś jest przeciwny wspieraniu dzietności to też mogę się z tym zgodzić. Tylko mam 1 warunek: od dziś likwidujemy emerytury (ZUS, KRUS i mundurówki itp.) i byt emerytom zapewniają ich dzieci. Pamiętajcie, że nasze składki emerytalne poszły na emerytury naszych rodziców i dziadków, którzy średnio mieli 3-4 dzieci. Bezdzietni niech się sami martwią co dalej.
P.S. 1 Chcecie pozbawić 500+ osób bogatszych. Tylko to te osoby bogatsze finansują dochody budżetu, które są przeznaczane na socjal. To karanie bogatszych za płacenie wysokich podatków. To raczej nie jest zachęca do uczciwości ;o)
PS.2 Wspieranie dzietności to inwestycja w przyszłość. Problemem są bardziej 13 i 14 emerytury i wspieranie socjalem osób, którym nie chce się pracować. O wypłacaniu 500+ Ukraińcom i finansowaniu im KK2% nie wspomnę.
yypan
Co znowu darmowe q**?! Nie chcę płacić z cudze dzieci!!!
yypan
Komuna??? Przynajmniej SAM KUP bilety na ten dotowany basen!!!!
markumarku12
Czy jesteś w stanie poprzeć jakimiś wiarygodnymi danymi że te przykłady wspierania dzietności o których wspominasz mają jakieś statystyczne znaczenie?
prawnuk
ja nie pamiętam, by nasze składki szły na emerytury naszych rodziców.
Teść zmarł jak miał 53 lata - był 6 miesiecy na L4, teściowa 64 lata - brała rentę rodzinną 4 lata /była wyższa od jej emerytury/.
Moi rodzice - są emerytami - dość długo - Ojciec mając wyznaczaną emeryturę miał podstawę 648% /zamienioną na 250%/ czyli dostaje
ja nie pamiętam, by nasze składki szły na emerytury naszych rodziców.
Teść zmarł jak miał 53 lata - był 6 miesiecy na L4, teściowa 64 lata - brała rentę rodzinną 4 lata /była wyższa od jej emerytury/.
Moi rodzice - są emerytami - dość długo - Ojciec mając wyznaczaną emeryturę miał podstawę 648% /zamienioną na 250%/ czyli dostaje 1/3 emerytury. Mama niewiele zarabiała, ale pracowała do 62 roku życia - i pewnie do niej dopłacamy - spokojnie z tego co państwo zaoszczędziło na tacie......
więc kompletnie nie rozumiem o czym piszesz.
dodam od siebie - wpłaciłem do ZUSu sporo ponad milion złotych, mam też 2 mieszkania na wynajem........
Jak moi rodzice będą tego wymagać, to spoczywa na mnie obowiązek alimentacyjny.
Podobnie taki obowiązek na moją rzecz mają moje dzieciaki.

Wyobraż sobie czarny scenariusdz - twoje dzieci będą wykonywać śmieciową pracę - powiedzmy bedą nauczycielami - z czego cię utrzymają?
albo bedą to rolnicy - powiedzmy przeznaczać będziemy na ciebie 25% ich podatków.... rolnik podatku dochodowego nie płaci.....
Umrzesz z głodu.
jas2
Próg dochodowy w 800+?

PO prostu wyborcy PiS dostaną 800+ a wyborcy PO nie dostaną.

Wszyscy będą zadowoleni.
kch_
jako wyborca PO - absolutnie sie zgadzam z tym podejsciem - tylko finansujmy to tylko z podatkow wyborcow PiSu

Powiązane: 800 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki