REKLAMA

Prof. Remigiusz Kaszubski nie żyje

2012-02-25 15:00
publikacja
2012-02-25 15:00

Portal zbp.pl poinformował o tragicznej śmierci prof. dr. hab. Remigiusza Witolda Kaszubskiego i jego najbliższych – żony Moniki i syna Adriana.


Profesor zginął w tragicznym wypadku samochodowym w Świerczku pod Szydłowcem w piątek około godziny 17. W tragedii śmierć poniosła też żona profesora i 14-letni syn Adrian, a jego dwóch synów – w wieku 9 i 11 lat - walczy o życie w szpitalu. Ford galaxy, którym podróżowała rodzina, zderzył się z tirem.

Prof. Remigiusz Kaszubski był ekspertem z zakresu prawa bankowego, nadzoru bankowego, bankowości elektronicznej, bezpieczeństwa transakcji elektronicznych, systemów płatniczych i gospodarki elektronicznej.

Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, był profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, doktorem habilitowanym nauk prawnych, absolwentem studiów podyplomowych The George Washington University, autorem ponad 120 publikacji z zakresu prawa bankowego, podatkowego, gospodarczego, nowoczesnych technologii. Kierował Pracownią Centrum Prawa Nowych Technologii UW, był Członkiem kolegium redakcyjnego Przeglądu Prawa Gospodarczego „Glosa”, Dyrektorem w Związku Banków Polskich, Koordynatorem Krajowym i członkiem Prezydiów: Rady Wydawców Kart Bankowych, Rady Bankowości Elektronicznej, Forum Technologii Bankowych, Komitetu Agentów Rozliczeniowych, Programu SEPA.PL.

Prof. Remigiusz Kaszubski pracował w Radzie ds. Systemu Płatniczego działającej przy Zarządzie NBP, był Członkiem Komitetu Płatniczego Europejskiej Federacji Bankowej, Zgromadzenia Europejskiej Rady ds. Płatności, Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Profesor zainicjował powołanie i był wieloletnim opiekunem Koła Naukowego Prawa Bankowego Wydziału Prawa i Administracji UW. Był pomysłodawcą i założycielem stowarzyszenia ludzi twórczych – Instytut Zmian. Był wieloletnim pracownikiem Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego NBP. Pełnił funkcje doradcy Prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz Członka Komisji Doradczej Ministra Finansów do spraw organizacji nadzoru publicznego nad biegłymi rewidentami i firmami audytorskimi. Uczestniczył w pracach legislacyjnych nad ustawami regulującymi rynek usług finansowych.

Prof. Remigiusz Kaszubski prowadził wykłady na wydziale prawa Uniwersytetu Warszawskiego w Szkole Głównej Handlowej, Polskiej Akademii Nauk, Warszawskim Instytucie Bankowości. Odznaczony przez Prezesa NBP Odznaką Zasłużony dla Bankowości Rzeczpospolitej Polskiej.

W imieniu redaktorów PRNews.pl i Bankier.pl oraz pracowników PayU SA i Grupy Allegro składamy serdeczne kondolencje bliskim, żegnając postać, która na zawsze pozostanie naszych w sercach i pamięci.



/ Związek Banków Polskich
Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (31)

dodaj komentarz
~Sasiad
Często rano mijalismi się przy jego bramie. Mówiliśmy sobie tylko dzien dobry mimo to że byliśmy prawie rówieśnikami. Spokój Pana Remka zawsze mnie zadziwiał. Teraz jak mijam jego dom zastanawiam jest co będzie dalej. Nie będzie dzien dobry i tych uśmiechow. Nie wyobrażam sobie co musi przeżywać najbliższa rodzina.Często rano mijalismi się przy jego bramie. Mówiliśmy sobie tylko dzien dobry mimo to że byliśmy prawie rówieśnikami. Spokój Pana Remka zawsze mnie zadziwiał. Teraz jak mijam jego dom zastanawiam jest co będzie dalej. Nie będzie dzien dobry i tych uśmiechow. Nie wyobrażam sobie co musi przeżywać najbliższa rodzina.


Nie spoczywają w pokoju.
~znajoma
Remek był Cudownym facetem jedynym tak wspaniałym zawsze uśmiechniętym i ciepłym.
Wszyscy mężczyźni powinni się od niego uczyć - tego jak postępował wobec drugiej osoby nie zależnie, jaką pełniła funkcję dla wszystkich był zawsze taki sam życzliwy uprzejmy i pomocny.
Jeszcze długo nie zrozumiem, dlaczego
Remek był Cudownym facetem jedynym tak wspaniałym zawsze uśmiechniętym i ciepłym.
Wszyscy mężczyźni powinni się od niego uczyć - tego jak postępował wobec drugiej osoby nie zależnie, jaką pełniła funkcję dla wszystkich był zawsze taki sam życzliwy uprzejmy i pomocny.
Jeszcze długo nie zrozumiem, dlaczego tak się stało to bardzo boli i będzie jeszcze długo bolało żałuję, że nie zdążyłam powiedzieć Tobie, jaki jesteś super gość żegnaj i mam nadzieje, że się jeszcze spotkamy.
~BP
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
~doktorantka
nie zdążyłam Mu podziękować za to jakim był Człowiekiem [*]
~Realista
Wszyscy tak skończymy, niezależnie od osiągnięć naukowych i społecznych, jeżeli to głupie Państwa nadal będzie ignorowało bezpieczeństwo obywateli i budowę dróg na poziomie europejskim. Sam sporo podróżuję po kraju... to przypomina grę w rosyjską ruletkę.
~Paweł Czerniak
Tak niedawno, w przerwie spotkania rozmawialiśmy o sprawach ważnych i mniej ważnych....

Będziesz w mojej pamięci.

PC
~sela
Miał brać udzial w zawodach narciarskich o puchar Prezesa ZBP w Krynicy Zdroju. Zawody zostaly odwolane w sobotę rano, zaraz po tym jak dotrała ta straszna wiadomość...
~heh odpowiada ~sela
bo "szlachta" się bawi a ciemy lud niech tyra do us..ranej smierci
~konrad d
Moje najszczersze kondolencje. To niepotrzebna i przedwczesna śmierć. Remek był super kolegą, znalismy sie jeszcze z podstawówki i L.O Gostynin. Nie moge uwierzyć w tą śmierć

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki