REKLAMA

Produkcja oscarowych statuetek przeniesiona z Chicago do Nowego Jorku

2016-02-27 03:05
publikacja
2016-02-27 03:05
FORUM

Statuetki Oscarów będą produkowane w Nowym Jorku, a nie jak dotychczas - w Chicago. Amerykańska Akademia Filmowa podjęła taką decyzję krótko przed 88 ceremonią wręczenia tych nagród. Wcześniej, przez ponad trzy dekady, figurki powstawały w Chicago w fabryce, prowadzonej przez potomka rumuńskich imigrantów.

Przedstawiciele Akademii podkreślają, że chcą aby statuetki wyglądały identycznie, jak te pierwsze wyprodukowane jeszcze w 1929 roku. Oscar, odlany z brązu, zgodnie z zaleceniami sprzed prawie 90 lat pokrywany będzie 24 karatowym złotem. Proces produkcji jest otoczony tajemnicą, podobnie jak transport statuetek do Los Angeles. W przeszłości kilka razy dochodziło do kradzieży figurek.

Amerykańska Akademia Filmowa zastrzega sobie prawo, by nie ujawniać ile Oskar jest naprawdę wart. Jednak według niezależnych jubilerów jest to kwota nie przekraczająca 500 dolarów. Nigdy do końca nie wiadomo ile statuetek zostanie przyznanych, dlatego wytwarza się ich nieco więcej. Każdego roku produkowanych jest od 50 do 60 figurek.

Ceremonia wręczenia tegorocznych Oscarów odbędzie się, według naszego czasu, w nocy z 28 na 29 lutego.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/, Jan Pachlowski /Miami/zr

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki