REKLAMA

Prisma już dostępna na Androida

Agnieszka Ślęzak2016-07-25 11:11redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-07-25 11:11

Prisma, aplikacja, której możliwościami od niedawna zachwycali się internauci na całym świecie, doczekała się swojej premiery w systemie Android. Do tej pory mogli z niej korzystać tylko posiadacze iPhone’ów.

fot. Prisma / / Facebook

Prisma to narzędzie, które pozwala nakładać na zdjęcia artystyczne filtry. Dzięki nim każda fotografia może szybko zyskać wygląd dzieła sztuki. Prisma zadebiutowała pod koniec czerwca, jednak mogli jej używać tylko użytkownicy systemu iOS. Od wczorajszego wieczora zdjęcia mogą przerabiać także posiadacze smartfonów z Androidem. Aplikacja jest już dostępna w sklepie Google Play.

Prisma na Androida nie różni się niczym od wersji na iOS. Użytkownik będzie miał do dyspozycji ponad 30 filtrów. Aplikacja jest darmowa i działa w systemie Android 4.1 lub nowszym. Co więcej, twórcy narzędzia zapowiadają, że niebawem dzięki nowej aktualizacji efektowne filtry będzie można nakładać także na nagrania video.

Firma Prisma Labs przy okazji premiery aplikacji na systemie Android pochwaliła się, że korzysta z niej dziennie ponad 1,5 miliona użytkowników dziennie i została pobrana 10,6 milionów razy. Ze statystyk wynika też, że za pomocą Prismy zostało przerobionych 400 milionów fotografii. Liczby te dotyczą oczywiście tylko systemu iOS.

Polskich internautów, po początkowej fascynacji aplikacją, zaczęła niepokoić jej polityka prywatności oraz fakt, że Prisma pochodzi z Rosji. O tym, czy jest się czym niepokoić, pisaliśmy wcześniej w artykule: "Prisma: czy naprawdę jest niebezpieczna?".

Źródło:
Agnieszka Ślęzak
Agnieszka Ślęzak
redaktor Bankier.pl

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim, redaktor działu newsroom w portalu Bankier.pl. Z uwagą śledzi bieżące wydarzenia z społeczno-polityczne oraz ekonomiczne w kraju i za granicą. Poza pracą wydawcy do jej obowiązków należy śledzenie aktualnych trendów i tworzenie na ich podstawie tekstów SEO. Tel.: 71 748 95 08

Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~WD40
O ja pierdziu! Ale wypas! Już ściągam i będę se robił zdjęcia cały Boży dzień, aż mi bateria padnie.
~daffa
Wszystkie pismaki o tym piszą, w tym o jakiś pokemonach. Teraz czekam jeszcze na artykuł, w którym napiszecie, że Polacy oszaleli na punkcie tych dwóch apek i na koniec pytanie.. co zadecydowało o gigantycznym sukcesie?
~xmman
nie dzieło sztuki tylko co najwyżej dzieło inżynierii czy dzieło komputera, ze sztuką ma to tyle związku co do poprzednia mania na zdjęcia HDR
~rttyuiop
bankier to portal finansowy czy ogólnotematyczny ? bo mam wątpliwości
~marketingowiec odpowiada ~hdrvn
w wiekszosci reklama jednak

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki