Prisma już dostępna na Androida

redaktor Bankier.pl

Prisma, aplikacja, której możliwościami od niedawna zachwycali się internauci na całym świecie, doczekała się swojej premiery w systemie Android. Do tej pory mogli z niej korzystać tylko posiadacze iPhone’ów.

Prisma jest już dostępna w systemie Android
Prisma jest już dostępna w systemie Android (fot. Prisma / Facebook)

Prisma to narzędzie, które pozwala nakładać na zdjęcia artystyczne filtry. Dzięki nim każda fotografia może szybko zyskać wygląd dzieła sztuki. Prisma zadebiutowała pod koniec czerwca, jednak mogli jej używać tylko użytkownicy systemu iOS. Od wczorajszego wieczora zdjęcia mogą przerabiać także posiadacze smartfonów z Androidem. Aplikacja jest już dostępna w sklepie Google Play.

Prisma na Androida nie różni się niczym od wersji na iOS. Użytkownik będzie miał do dyspozycji ponad 30 filtrów. Aplikacja jest darmowa i działa w systemie Android 4.1 lub nowszym. Co więcej, twórcy narzędzia zapowiadają, że niebawem dzięki nowej aktualizacji efektowne filtry będzie można nakładać także na nagrania video.

Firma Prisma Labs przy okazji premiery aplikacji na systemie Android pochwaliła się, że korzysta z niej dziennie ponad 1,5 miliona użytkowników dziennie i została pobrana 10,6 milionów razy. Ze statystyk wynika też, że za pomocą Prismy zostało przerobionych 400 milionów fotografii. Liczby te dotyczą oczywiście tylko systemu iOS.

Polskich internautów, po początkowej fascynacji aplikacją, zaczęła niepokoić jej polityka prywatności oraz fakt, że Prisma pochodzi z Rosji. O tym, czy jest się czym niepokoić, pisaliśmy wcześniej w artykule: "Prisma: czy naprawdę jest niebezpieczna?".

Agnieszka Ślęzak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~WD40

O ja pierdziu! Ale wypas! Już ściągam i będę se robił zdjęcia cały Boży dzień, aż mi bateria padnie.

! Odpowiedz
0 8 ~daffa

Wszystkie pismaki o tym piszą, w tym o jakiś pokemonach. Teraz czekam jeszcze na artykuł, w którym napiszecie, że Polacy oszaleli na punkcie tych dwóch apek i na koniec pytanie.. co zadecydowało o gigantycznym sukcesie?

! Odpowiedz
0 16 ~xmman

nie dzieło sztuki tylko co najwyżej dzieło inżynierii czy dzieło komputera, ze sztuką ma to tyle związku co do poprzednia mania na zdjęcia HDR

! Odpowiedz
2 27 ~rttyuiop

bankier to portal finansowy czy ogólnotematyczny ? bo mam wątpliwości

! Odpowiedz
0 18 ~hdrvn

finanse i ploteczki...

! Odpowiedz
1 1 ~marketingowiec odpowiada ~hdrvn

w wiekszosci reklama jednak

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.