REKLAMA

Primark otworzy się w kolejnych miastach w Polsce. Znamy lokalizacje

2022-01-25 11:35
publikacja
2022-01-25 11:35
Primark otworzy się w kolejnych miastach w Polsce. Znamy lokalizacje
Primark otworzy się w kolejnych miastach w Polsce. Znamy lokalizacje
/ Primark

Primark zwiększa ekspansję w Polsce, sieć zamierza otworzyć dwa kolejne sklepy w naszym kraju. Po Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Krakowie przyszedł czas na Wrocław i Łódź. Nowe placówki pojawią się odpowiednio we wrocławskim Magnolia Parku oraz łódzkiej Manufakturze.

Otwarcie nowych sklepów międzynarodowego detalisty zaplanowano na koniec 2023 r. Dołączą one do ogłoszonych wcześniej salonów, zwiększając tym samym liczbę zapowiedzianych otwarć do czterech w następujących lokalizacjach:

  1. Bonarka City Center, Kraków – przewidywane otwarcie pod koniec 2022 r.
  2. Silesia City Center, Katowice – przewidywane otwarcie w połowie 2023 r.
  3. Magnolia Park, Wrocław – przewidywane otwarcie pod koniec 2023 r.
  4. Manufaktura, Łódź – przewidywane otwarcie pod koniec 2023 r.

– Wiemy, że mamy wielu fanów Primarka w Polsce od momentu, kiedy otworzyliśmy sklep w Warszawie w 2020 r. i byliśmy zachwyceni reakcją klientów na otwarcie naszego sklepu w Poznaniu w zeszłym roku. Nowe umowy najmu stanowią ważne uzupełnienie naszego portfolio i cieszymy się, że będziemy mogli dalej się rozwijać i oferować unikalną ofertę Primark jeszcze większej liczbie klientów – mówi Maciej Podwojski, Lead w Primark na Polskę, Słowenię oraz Czechy.

Do tej pory Primark otworzył dwa sklepy na terenie Polski. Pierwszy, długo wyczekiwany salon, pojawił się w Galerii Młociny w Warszawie w sierpniu 2020 roku oraz drugi punkt w Poznaniu w pierwszej połowie 2021 r.

"Nowe umowy odzwierciedlają plany rozwoju firmy na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Primark niedawno potwierdził wejście na rynek rumuński, ogłaszając otwarcie nowego sklepu w Bukareszcie, które planowane jest jeszcze w tym roku. Ponadto, detalista zapowiedział także otwarcie pierwszego sklepu na Słowacji, w Bratysławie, na początku 2023 r., a kraj ten będzie 16. rynkiem działalności marki" – czytamy w informacji prasowej.

DF

Źródło:
Tematy
Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Tanie przelewy i ekstra premia na koncie firmowym - kwiecień 2022

Komentarze (10)

dodaj komentarz
santoriusz
Śmieszne są te co szydzą z Primarka a sami wyglądają w tych swoich łachach jak ostatnie nieszczęście. Jak ktoś chce kupować tam ciuchy niech sobie kupuje. Jak ma smak to i całkiem ciekawe kreacje może sobie skompletować. W Londynie w Primarku na Mitcham kupowałem jedne z najlepszych skarpet jeśli chodzi o jakość i cenę.
czarny_bambo
Szkoda ze Bankier nie pisze ze ta ekspansja Primarka jest spowodowana Brexitem.
Idealnie wpisywalo by sie to w narracje szkalujaca UK za wyjscie z bandyckiej unii.
ertom
"Otwarcie pod koniec 2023". Po co o tym pisać. Ze 20 razy zmienią zdanie
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
qwertas
Żadna z tych lokalizacji nie jest na ulicy handlowej. W Poznaniu na Półwiejskiej, w Łodzi przy Centralu (po Centralu 2) czy w Warszawie na Chmielnej to nie było żadne rocket science by otworzyć tam Primarka. Widać, że szef Primarka na Polskę nie ma jaj w wyborze lokalizacji i wybiera nudne centra handlowe. Brak polotu w decyzjach.
kryzysio
Na Chmielnej w Warszawie to niby w którym miejscu miałby być? Toż to syf i malaria, brud i ubóstwo, nie ma praktycznie żadnych większych lokali.
qwertas odpowiada kryzysio
Budynek po Traffic Clubie (dom Braci Jabłkowskich) ma 4.000m2 i stoi pusty od ok 2013 roku. Poza tym czas porządnie wyremontować kamienicę na rogu Zgoda/Chmielna. Blok z Chmielnej 23 powinien zostać wyburzony i zastąpiony kamienicą-biurowcem z dużymi lokalami usługowymi w parterze i w piwnicach. Kamienica na Chmielnej 18 miała być Budynek po Traffic Clubie (dom Braci Jabłkowskich) ma 4.000m2 i stoi pusty od ok 2013 roku. Poza tym czas porządnie wyremontować kamienicę na rogu Zgoda/Chmielna. Blok z Chmielnej 23 powinien zostać wyburzony i zastąpiony kamienicą-biurowcem z dużymi lokalami usługowymi w parterze i w piwnicach. Kamienica na Chmielnej 18 miała być przerobiona na wielki salon Terranovy ale po bataliach z żenującym konserwatorem zabytków, włoska firma modowa fast fashion dała sobie spokój a kamienica zmienia się w ruderę. Pytanie czy konserwator zabytków nie jest opłacany przez giganta posiadającego Galmok, Złote Tarasy, Arkadię i CH Wileńska (ten sam właściciel) i w ten sposób blokuje rozwój konkurencji dla centrów handlowych.
kryzysio odpowiada qwertas
Tam już praktycznie nie można dojechać samochodem, a więc większe zakupy odzieżowe nie wchodzą w grę. Lada chwila będzie jeszcze gorzej jak Rafałek zwęzi Jerozolimskie do 1 pasa.
qwertas odpowiada kryzysio
Zdajesz sobie sprawę, że 5 minut spacerem od Chmielnej są trzy stacje metra (dwie linie), PKP Śródmieście, mnóstwo linii autobusowych, tramwajowych a nawet jest Uber i taxówki. Jakoś na Zachodzie dają radę robić zakupy pieszo a prawie nigdy w polskich centrach handlowych nie widzę osób z więcej niż trzema torbami.
szprotkafinansjery
Hurra, nowe szmateksy :P Polacy coraz bogatsi.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki