Primark w Polsce otworzy się wiosną 2020 r.

Pierwszy sklep sieci Primark pojawi się w Polsce wiosną 2020 roku i zlokalizowany będzie w warszawskiej Galerii Młociny.

(fot. Wozzie / Shutterstock)

Pierwsze doniesienia o pojawieniu się Primarka w naszym kraju pojawiły się w lipcu 2018 roku, natomiast w grudniu podano, że zostanie on otwarty wiosną 2019 w warszawskiej galerii. Jak już wiadomo, tylko druga informacja się sprawdziła.

Jak donosi portal Handel Extra, pierwszy Primark w kraju nad Wisłą otworzy się wiosną 2020 roku. Właściciel irlandzkiego przedsiębiorstwa odzieżowego, Associated British Foods, zamieścił w swoim rocznym raporcie opublikowanym w listopadzie informację – „Nasz pierwszy sklep w Polsce ruszy w Warszawie wiosną, co będzie oznaczać debiut Primarka w trzynastym kraju”.

Według doniesień portalu warszawski Primark miałby ruszyć w marcu, jednak spółka w sprawozdaniu nie podaje konkretnego miesiąca.

Sklep w Galerii Młociny zajmie 3660 mkw. powierzchni handlowej na dwóch piętrach i będzie oferował modę damską, męską i dziecięcą, w tym obuwie, akcesoria, a także bieliznę i wyposażenie domu.

Primark to międzynarodowa marka odzieżowa. Firma obecnie posiada ponad 373 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej w 12 krajach. Jednak w ciągu kolejnych 12 miesięcy sieć chce otworzyć 19 nowych placówek. Zatrudnia ponad 75 tys. osób.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
5 16 chytrus

Ubrania jednorazowe.

! Odpowiedz
4 16 detektorjusia

Aż dziwne że jeszcze ktoś kupuje te szmaty trzeciej kategorii produkowane w skandalicznych warunkach...

! Odpowiedz
2 24 najmadrzejszy

Tesla oglosila ze otwiera fabryke i biuro konstr w Berlinie, bo tam inzynieria na wys poziomie....a u nas kolejny handelek

! Odpowiedz
3 15 and00

No ba, przyjechało milion inżynierów z Afryki, to tworzą się dla nich miejsca pracy

A tak na poważnie, to taka firma jak Tesla oferujące drogie produkty premium, gdzie prawdopodobnie cena robocizny ma mniejsze znaczenie, to dla samego wizerunku gdzie ma "się" otwierać? w Bułgarii?
No i zawsze dobrze się sprzedaje miejscowe, a RFN to największy rynek aut w Europie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne