Prezydent w orędziu noworocznym: 2020 to będzie rok polskich zwycięstw

W 2020 r. niepodległa Polska w zjednoczonej Europie, sprawnie rządzona, będzie umacniała swoją pozycję. Ufam, że to będzie rok polskich zwycięstw, w którym słowem najczęściej odmienianym będzie "sukces" – mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda w orędziu noworocznym.

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

"Drodzy Rodacy, szanowni Państwo. Żegnamy rok 2019. Jakim słowem możemy go podsumować? To słowo to +energia+. Ambicja i zapał Polaków wciąż budzą podziw. Tempo wzrostu gospodarczego stawia nas w czołówce państw europejskich. Kiedy rozmawiamy, słyszę często o wyższym poziomie życia polskich rodzin, o przełamaniu kolejnych barier niemożności, o nowoczesnych rozwiązaniach i inwestycjach, także w zieloną energię, w czystą wodę i czyste powietrze" – mówił prezydent w wygłoszonym we wtorek wieczorem orędziu noworocznym.

Podkreślił, że innym słowem roku 2019 jest "frekwencja". "Rekordowa liczba głosów oddanych w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu, była prawdziwym sukcesem polskiej demokracji. Wszyscy możemy go sobie pogratulować. Nasza obywatelska wspólnota rośnie w siłę, a wraz z nią Rzeczpospolita" – oświadczył prezydent.

Zaznaczył, że słowem 2019 roku jest także "bezpieczeństwo". "Mam wielką satysfakcję, że uczestniczyłem w negocjacjach, których efektem jest pogłębiona współpraca między członkami NATO oraz zwiększona obecność sił amerykańskich w Polsce" – stwierdził Andrzej Duda.

Zaznaczył, że trwają zakupy najnowocześniejszego uzbrojenia dla Wojska Polskiego i wspólne ćwiczenia z naszymi sojusznikami. "Granice naszego kraju są dobrze strzeżone" – podkreślił.

Prezydent stwierdził też, że bezpieczeństwo energetyczne wzmocniły tegoroczne decyzje zapewniające stabilne dostawy gazu ziemnego i ropy naftowej, a bezpieczeństwo socjalne zwiększyło się dzięki wprowadzeniu takich świadczeń, jak trzynasta emerytura czy 500 plus już na pierwsze dziecko.

"Ufam, że będzie to rok polskich zwycięstw, że tym słowem, które będziemy odmieniać najczęściej w roku 2020, będzie słowo +sukces+" – powiedział Andrzej Duda. Wyraził przekonanie, że "niepodległa Polska w zjednoczonej Europie, Polska sprawnie rządzona, także w roku 2020 będzie umacniała swoją silną pozycję".

Jak zapewniał, "w stulecie wygranej bitwy warszawskiej 1920 roku przypomnimy zmagania, które przesądziły o wyniku wojny polsko-bolszewickiej – a także o losach świata sto lat temu".

Prezydent przypomniał, że w 2020 roku "czekają nas również wielkie sportowe emocje". "Liczymy na zwycięstwa naszej reprezentacji podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz na medale polskich sportowców w czasie letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Będziemy kibicować biało-czerwonym!" – powiedział.

Prezydent złożył życzenia noworoczne rodakom w kraju i zagranicą. "Życzę, aby nowy rok przyniósł Państwu wiele osobistych zwycięstw i sukcesów, aby spełniły się Państwa pragnienia i oczekiwania, aby powiodły się wszelkie plany. Przyjmijcie Państwo życzenia zdrowia, rodzinnego szczęścia i dostatku. Niech wzajemna życzliwość i uprzejmość pomagają nam iść przez życie ze spokojem i pogodą ducha. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Do siego roku" – powiedział Andrzej Duda. (PAP)

Autor: Marzena Kozłowska

mzk/ rud/ mrr/ joz/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 eresan

Kolejne zwycięstwa 27 do 1 przed nami!

Oficjalny kolor maskowania polskiego sprzętu wojskowego od 2020 roku to "rdzawy".

! Odpowiedz
2 1 karllos7799

piękne ujęcie jego twarzy złapaliście.... typowe dla sprzedajnych mediów co... swoich dajemy w pięknych pozach... obóz przeciwny łapiemy w jak najgorszych haha... słabi jesteście bo Polacy już się nie nabierają na te wasze niemieckie sztuczki

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
14 13 masekrut555

Zaznaczył, że trwają zakupy najnowocześniejszego uzbrojenia dla Wojska Polskiego i wspólne ćwiczenia z naszymi sojusznikami. "Granice naszego kraju są dobrze strzeżone" – podkreślił.

Międzyczasem na posiedzeniach komisji narodowej każdy wie że jest na odwrót a zakupy prowadzone w ciemno bo nie mamy żadnej strategii obrony państwa (5min śmiesznego filmiku z posiedzenia) https://youtu.be/1cQizr9YNTM?t=275

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
16 7 szeregowy_forumowicz

Shiny happy people holding hands
Shiny happy people laughing

! Odpowiedz
3 8 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 10 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
58 24 marxs

"2020 to będzie rok polskich zwycięstw"-to głodne kawałki dla absolwentów podstawówek i amatorów win owocowych i tych ze wsi i tych z miast obawiam się że ich ślepa wiara w Sektę i Kościółek Powszechny zakończy się dla nich prawdziwym głodem

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil