REKLAMA

Prezydent komentuje doniesienia o Pegasusie oraz "Polskim ładzie"

2022-01-16 15:10
publikacja
2022-01-16 15:10
Prezydent komentuje doniesienia o Pegasusie oraz "Polskim ładzie"
Prezydent komentuje doniesienia o Pegasusie oraz "Polskim ładzie"
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

Jeżeli pojawiają się niepokojące sygnały w sprawie Pegasusa, powinny one zostać wyjaśnione w otwarty sposób – powiedział w niedzielę w Zakopanem prezydent Andrzej Duda. Zabrał też głos na temat problemów z "Polskim ładem".

Darmowy program do rozliczania
PIT 2021/2022
Pobierz e-pity 2021 Uruchom on-line

Prezydent stwierdził, że odpowiednie możliwości wyjaśnienia wykorzystywania systemu Pegasus ma Sejm.

"Jest sejmowa Komisja ds. Służb Specjalnych" – powiedział prezydent, zapytany o tę kwestię przez dziennikarzy pod narciarskim stokiem.

Duda: Niedopatrzenia "Polskiego ładu" trzeba poprawić

Wszelkie niedopatrzenia Polskiego Ładu trzeba jak najszybciej poprawić – stwierdził w niedzielę w Zakopanem prezydent Andrzej Duda.

"Polski Ład to bardzo duży program zawierający ogromne rozwiązania legislacyjnie i ustawowe. Wszelkie niedopatrzenia trzeba jak najszybciej poprawić" – powiedział prezydent, zapytany o tę kwestię przez dziennikarzy pod narciarskim stokiem.

Chcesz rozliczyć PIT za 2021 rok?
Uruchom on-line

Szrot: W najbliższym czasie spotkanie z przedstawicielami rządu ws. "Polskiego ładu"

W najbliższym czasie spotkamy się z przedstawicielami rządu w sprawie Polskiego Ładu, przedstawimy na nim uwagi i zastrzeżenia, dotyczące między innymi sytuacji emerytów pracujących i opodatkowania świadczeń socjalnych - powiedział w niedzielę szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot.

Szrot w TVN24 podkreślił, że prezydent uczestniczył w pracach nad przygotowaniem ustaw Polskiego Ładu i już wtedy, na etapie wstępnym, przedstawiał swoje uwagi. Zaznaczył, że część z nich została uwzględniona.

"Pan prezydent przedstawi swoje uwagi i zastrzeżenia do tych przepisów, które już funkcjonują. W najbliższym czasie spotkamy się z przedstawicielami rządu, te swoje uwagi przedstawimy. Liczymy na to, że zostaną przyjęte ze zrozumieniem i wprowadzone" - zapowiedział.

Pytany, jakie to są uwagi, Szrot powiedział, że nie będzie wchodził w szczegóły. "One dotyczą przede wszystkim emerytów pracujących, dotyczą różnych świadczeń socjalnych i opodatkowania tych świadczeń" - stwierdził.

Szrot podkreślił, że "nie będzie się włączał w chór, który publicznie krytykuje ten program". Przekonywał, że gdy rząd wprowadzał swój koronny program 500 plus, też spotykał się z krytyką ze strony opozycji i mediów, a potem, jak ocenił, rada ministrów "usprawniła jego działanie".

Głowa państwa w niedzielę bierze udział w charytatywnych zawodach narciarskich "12H Slalom Maraton" w Zakopanem. Podczas trwającej 12 godzin imprezy sportowej czołowi polscy narciarze, wraz z podopiecznymi Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji. Na stoku na Polanie Szymoszkowej równolegle odbywa się mini slalom, w którym biorą udział amatorzy - dzieci i dorośli.

Celem ideowym imprezy jest wsparcie działań Fundacji Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane, która włącza do sportu i rywalizacji sportowej osoby z niepełnosprawnością z regionu. Każdy przejechany przez narciarzy kilometr zwiększa wysokość wpłat sponsorskich na sport osób z niepełnosprawnością.

Od 2017 r. honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, który jest też honorowym Kapitanem Drużyny.

Prezydent niemal co roku bierze czynny udział w tym charytatywnym narciarskim maratonie, zjeżdżając slalomem z numerem jeden. Andrzej Duda stwierdził, że to wydarzenie jest jednym z najważniejszych w jego prezydenckim kalendarzu.

Źródło:PAP
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (6)

dodaj komentarz
darius19
ale komentarze dyskredytujace Prezydenta sa nie na temat artykulu. Doglebne i transparentne wyjasnienie - z ta opinia p. Prezydenta sie zgadzam. W niewielu kwestiach podzielam opinie p.Prezydenta.
demeryt_69
Andrzej Duda, zanim został prezydentem, opłacał przyjazdy do Poznania i noclegi w poznańskich hotelach z sejmowych pieniędzy - ustalił ?Newsweek?. Tyle że zamiast wykonywać poselskie obowiązki, Duda wykładał w tym czasie na prywatnej uczelni.
demeryt_69
Duda skończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2005 r. obronił tam doktorat, po czum został tam zatrudniony. Rok później poszedł na bezpłatny urlop. Z niewielką przerwą jest na nim do dzisiaj.
demeryt_69
Andrzej Duda jako poseł PiS podróżował do Poznania w latach 2012-14 za sejmowe pieniądze. W rozliczeniach podpisał, że wykonywał obowiązki parlamentarzysty. W rzeczywistości pracował na prywatnej uczelni.

demeryt_69 odpowiada demeryt_69
https://wyborcza.pl/7,75398,18615334,newsweek-jak-posel-andrzej-duda-z-delegacjami-kombinowal.html

dr_dress odpowiada demeryt_69
nothing unusual

Powiązane: Pegasus - system do inwigilacji

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki