REKLAMA

Prezydent USA Barack Obama przybył do Kenii

2015-07-24 20:49
publikacja
2015-07-24 20:49
Prezydent USA Barack Obama przybył do Kenii
Prezydent USA Barack Obama przybył do Kenii
/ EastNews

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama przybył w piątek wieczorem do Kenii; jest to początek kilkudniowej wizyty, również w Etiopii, której celem jest zacieśnienie więzi gospodarczych i pogłębienie współpracy ws. bezpieczeństwa.

(EastNews)

Będzie to już czwarta podróż Obamy do Afryki subsaharyjskiej, ale pierwsza do Kenii i Etiopii, od kiedy objął urząd prezydenta USA. Kenia jest krajem rodzinnym ojca Obamy.

W sobotę o godz. 10.30 czasu polskiego prezydent wygłosi przemówienie na 6. międzynarodowym szczycie przedsiębiorczości Global Entrepreneurship Summit, nad którym objął patronat, odda następnie hołd ofiarom zamachu na amerykańską ambasadę w 1998 roku oraz spotka się kenijskim prezydentem Uhuru Kenyattą.

Oczekuje się, że rozmowy z przywódcą Kenii będą skoncentrowane na kwestiach bezpieczeństwa. Kenia jest sojusznikiem Zachodu w walce z somalijskimi dżihadystami z ugrupowania Al-Szabab.

Biały Domu uprzedził, że ze względów bezpieczeństwa Obama nie odwiedzi wioski Kogelo, gdzie znajduje się grób jego ojca. Krewni Obamy mają przyjechać na niedzielne spotkanie z nim do stołecznego Nairobi.

W niedzielę po południu Obama odleci do Etiopii. Również tam ważnym tematem rozmów będą sprawy bezpieczeństwa. Jako pierwszy prezydent USA Obama odwiedzi mającą siedzibę w Addis Abebie Unię Afrykańską i spotka się z regionalnymi przywódcami, by mówić o wojnie w Somalii i kryzysie w Sudanie Południowym. (PAP)

fit/ ro/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (10)

dodaj komentarz
~Q-tas
Widzę że Polacy nienawidzą nie tylko Tuska ale i Obamy który w zasadzie nic złego im nie zrobił no ale profilaktycznie trzeba mu dopie....lić. Wtedy człowiekowi ulży.

W jakim kraju ja żyję....

~Mason
Wszyscy wiedzą, że Obama to Żyd
~Gnida
Tak, żyd, czarnuch.... i hindus. Oraz żółtek (kitajec).
~lolo
To niech w Kenii zostanie..
~da1
Niech przyjedzie pooglądać "polskie" obozy śmierci, zamknąć go na tydzień w krematorium.
~Kleszcz
Obama urodził się w Kenii nie zaś w USA. To wiedzą wszyscy zainteresowani. Elity rządzące i wpływowe fora nagięły prawo - oficjalnie, nieoficjalnie - złamały prawo, by zatwierdzić kandydaturę Baracka Huseina Obamy. Spreparowano akt urodzin (przestępstwo kryminalne) bo w USA tylko osoba urodzona na terytorium Stanów Obama urodził się w Kenii nie zaś w USA. To wiedzą wszyscy zainteresowani. Elity rządzące i wpływowe fora nagięły prawo - oficjalnie, nieoficjalnie - złamały prawo, by zatwierdzić kandydaturę Baracka Huseina Obamy. Spreparowano akt urodzin (przestępstwo kryminalne) bo w USA tylko osoba urodzona na terytorium Stanów Zjednoczonych może ubiegać się o stanowisko Prezydenta US. Nie takie wały w USA przechodziły. W wielu działaniach Stany Zjednoczone nie różnią aż tak bardzo od Rosji.
~mam_oba
Czyli tytuł z czołówki portalu Bankier.pl "Obama przybył do Kenii, swego rodzinnego kraju"
jak najbardziej prawidłowy ;)
~Kieuba
Zawsze myślałem, że urodził się w Honolulu na Hawajach.
~Dżejms
Z obierakiem banana to pikuś. Możecie sobie sprawdzić - jest tłumaczenie na stronnie naszego sejmu konstytucji USA. Jest tam napisane jak wół że podatki płaci się tylko kruszcem. To oznacza tak naprawdę że dolar musi mieć pokrycie w kruszcu. A jak jest to mam tłumaczyć? Takie wały przechodzą bezkarnie. Rozumiecie?Z obierakiem banana to pikuś. Możecie sobie sprawdzić - jest tłumaczenie na stronnie naszego sejmu konstytucji USA. Jest tam napisane jak wół że podatki płaci się tylko kruszcem. To oznacza tak naprawdę że dolar musi mieć pokrycie w kruszcu. A jak jest to mam tłumaczyć? Takie wały przechodzą bezkarnie. Rozumiecie? To dziwić się że Husein zostaje prezydentem USA? Nic mnie już nie zdziwi. Dobranoc.
~Q-tas
- ile jąder ma prezydent USA?
- obama

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki