Prezydent Duda ma spotkać się w USA z przedstawicielami Google'a

Podczas wizyty w USA prezydent Andrzej Duda ma spotkać się w poniedziałek z przedstawicielami firm z Doliny Krzemowej, m.in. z prezes YouTube Susan Wojcicki oraz wieceprezesem Google'a Kentem Walkerem; otworzy też Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii.

(Biały Dom)

Według informacji biura prasowego Kancelarii Prezydenta, ostatni dzień wizyty polskiej głowy państwa w USA poświęcony jest nowym technologiom z Doliny Krzemowej.

W poniedziałek rano prezydent ma spotkać się z przedstawicielami kierownictwa firm technologicznych, które inwestują także w Polsce, a następnie otworzyć Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii w Menlo Park w Kalifornii. Forum, zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu przy okazji prezydenckiej wizyty, ma na celu przedstawienie potencjału sektora technologicznego oraz umożliwić polskim przedsiębiorstwom nawiązanie kontaktów biznesowych z największymi na świecie firmami branży IT, funduszami Venture Capital oraz potencjalnymi partnerami z Doliny Krzemowej. Wezmą w nim udział przedstawiciele takich firm jak Microsoft, Booksy czy DataWalk.

Kolejnym punktem wizyty jest niespełna godzinne spotkanie prezydenta Dudy i jego małżonki z prezes YouTube Susan Wojcicki oraz wiceprezesem Google ds. relacji międzynarodowych Kentem Walkerem w siedzibie Google. Następnie zaplanowano spotkanie prezydenta z polskimi inżynierami pracującymi dla Google. Zarówno Google, jak i Youtube są częścią holdingu Alphabet. Według analityków, z platform Google'a korzysta obecnie ok. 3 mld użytkowników. Koncern kontroluje ok. jednej trzeciej całego rynku reklamy internetowej i jest obecnie największym jej sprzedawcą na świecie. (PAP)

autor: Małgorzata Werner-Woś

mww/ mmu/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
20 6 specjalnie_zarejestrowany2

Dostanie długopis czy notesik?

! Odpowiedz
24 3 marxs

składane krzesełko wędkarskie żeby miał na czym usiąść

! Odpowiedz
12 8 talmud

kiedy spotka sie z chabad-lubawicz ? a kiedy odwiedzi park yellowstone albo wyspe kodiak ?
powinien poprosic o spotkanie z przedstawicielem tweetera

! Odpowiedz
8 18 --__hubert__---__--__--__--__-

a może ruski misiu wolisz aby odwiedził twój kraj , tylko po co ma tam lecieć jak na kremlu ten sam beton od lat ? Duda planuje wizytę w najbliższej przyszłości na Chińskiej Syberii , już jest ona kolonizowana przez Chińczyków.

! Odpowiedz
3 3 prs

Ze zapyta..

! Odpowiedz
1 14 prs

Mam nadzieje ze pytal o blokowanie tresci narodowo-patriotycznych przez gugla i jutuba..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 604,25 zł XII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,8% XII 2019

Znajdź profil