Prezydent Chin na szczycie APEC: Będziemy dalej otwierać rynek

Wszystkie firmy działające w Chinach będą traktowane na równi - zapewnił w piątek na szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC) w Wietnamie chiński prezydent Xi Jinping. Dodał, że jego kraj będzie dążył do zawierania wielostronnych umów o wolnym handlu.

Xi oświadczył, że Chiny będą dalej otwierać swój rynek, a "wszystkie firmy zarejestrowane w Chinach będą traktowane na równi". Chiny będą "aktywnie rozwijać globalne partnerstwa", kierując się zasadą sprawiedliwości i wzajemnych korzyści - powiedział.

Chiński przywódca oznajmił, że jego kraj jest "głównym motorem globalnego wzrostu za granicą" i wskazał, że globalizacja jest "nieodwracalnym historycznym trendem". Jak podkreślił, Chiny będą pracowały nad stworzenia "nowego modelu współpracy międzynarodowej", opartego na "wzajemnym szacunku, uczciwości, sprawiedliwości i wzajemnych korzyściach".

Xi wezwał do redukcji strukturalnych i instytucjonalnych barier dla innowacji, które są - jego zdaniem - kluczowe dla utrzymania rozwoju. (PAP)

anb/ cyk/ mal/

Źródło: PAP
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil