REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Prezydenci Macron i Putin uzgodnili, że podejmą wszelkie działania, by zachować pokój

2022-02-20 16:07, akt.2022-02-20 18:30
publikacja
2022-02-20 16:07
aktualizacja
2022-02-20 18:30
Dodaj Bankier.pl w Google

Prezydenci Francji i Rosji, Emmanuel Macron i Władimir Putin uzgodnili w niedzielnej rozmowie telefonicznej, że podejmą wszelkie działania, by zachować pokój, poinformowała Agencja Reutera.

Prezydenci Macron i Putin uzgodnili, że podejmą wszelkie działania, by zachować pokój
Prezydenci Macron i Putin uzgodnili, że podejmą wszelkie działania, by zachować pokój
fot. Boutria Luc / / MAXPPP

Prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Francji Emmanuel Macron w przeprowadzonej w niedzielę rozmowie telefonicznej zgodzili się, że trzeba zintensyfikować poszukiwania dyplomatycznych rozwiązań dla eskalacji kryzysu na wschodzie Ukrainy, podała Agencja Reutera za oświadczeniem wydanym przez Kreml.

Obaj prezydenci uzgodnili też, że spróbują zorganizować w najbliższych godzinach spotkanie grupy roboczej w celu osiągnięcia zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy.

W czasie rozmowy Putin powiedział Macronowi, że to prowokacje ukraińskich sił bezpieczeństwa są powodem eskalacji sytuacji w Donbasie.

Wcześniej w niedzielę prezydent Macron i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w osobnej rozmowie telefonicznej omówili możliwe sposoby zapewnienia natychmiastowej deeskalacji.

Wakacje na giełdzie

Jest zgoda na trójstronne obrady z Ukrainą w ramach OBWE

Agencja Reutera przekazała w niedzielę, cytując wysoko postawionego francuskiego urzędnika, że prezydenci Rosji i Francji - Władimir Putin i Emmanuel Macron - zgodzili się podczas rozmowy telefonicznej, żeby zorganizować w poniedziałek trójstronne rozmowy między OBWE, Rosją i Ukrainą.

Według rozmówcy agencji, przywódcy nie byli jednak zgodni w kwestii tego, kto jest odpowiedzialny za obecne napięcie we wschodniej Ukrainie. Zdaniem Emmanuela Macrona winni są prorosyjscy separatyści, a Władimira Putina - Ukraińcy.

tebe/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
ajwaj_
Co ma Micron do prez. Putina
Wybory we Francji, tendencje anti-NATO sa silne
Nie mozliwe ? > Juz bylo
_________
"W dniu 1 lipca 1966 r. przedstawiciele Francji wycofali się z organów wojskowych NATO.

30.000 żołnierzy NATO musiało opuścić Francję, wojskowa kwatera główna SHAPE została
przeniesiona do
Co ma Micron do prez. Putina
Wybory we Francji, tendencje anti-NATO sa silne
Nie mozliwe ? > Juz bylo
_________
"W dniu 1 lipca 1966 r. przedstawiciele Francji wycofali się z organów wojskowych NATO.

30.000 żołnierzy NATO musiało opuścić Francję, wojskowa kwatera główna SHAPE została
przeniesiona do Mons w Belgii, EUCOM do Stuttgartu, a AFCENT do Brunssum w Holandii do 1967 roku."
ajwaj_
Dopiero od 2009 Francja jest pelnym czlonkiem NATO

Kasiora > 49,7 € (2011) to calkiem znaczacy w NATO budzet wojenny, Nr.5. w swiecie
Francja nie jest w grupie planujacej, jadrowej NATO

PS jeden z problemów, pojazdy Francji jak czolgi,
maja jedynie wsteczny bieg, a za to setki bialych flag
ajwaj_ odpowiada ajwaj_
Francja - np. zwolennicyn b. prez de Gaulla, jedyne panstwo nie robiace ...dobrze kal-bojom,
liczy sie suwerennosc
To pierwszy kandydat do odejscia od padajacedgo kiedys hegemona Jankesów. 5 budzet wojenny swiata 49,7 mld $ i bron jadrowa, to cós

Powiązane: Wojna w Ukrainie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki