REKLAMA

Prezes największego banku w Holandii oskarżony o nielegalny wynajem domu

2021-04-10 14:47
publikacja
2021-04-10 14:47
Rabobank

Prezes Rabobanku, największego banku w Niderlandach, został oskarżony o nielegalne wynajmowanie domu studentom. Grozi mu za to do 18,5 tys. euro grzywny. O kłopotach, w które wpadł Wiebe Draijer, kierujący Rabobankiem, informują w sobotę holenderskie media.

Draijer kupił w 2018 roku dom w dzielnicy Lombok w Utrechcie. Nie zamieszkał w nim, tylko wynajął go studentom. Okazuje się, że niezgodnie z prawem.

Cytowany przez dziennik „Algemeen Dagblad” rzecznik ratusza w Utrechcie twierdzi, że aby przekształcić swój dom w akademik, potrzebne są zezwolenia. „Dzięki temu chcemy zapewnić równowagę między mieszkaniami dla rodzin a mieszkaniami dla studentów” - powiedział rzecznik i dodał, że za brak takich zezwoleń może zostać nałożona kara grzywny do 18,5 tys. euro.

Jak informuję “AD” prezes Draijer nie miał żadnych zezwoleń. Rzecznik Rabobanku wyjaśniał mediom, że „pan Draijer podjął działania, aby naprawić sytuację i w tym celu nawiązał już kontakt z gminą”.

Z Amsterdamu Andrzej Pawluszek

Źródło:PAP
Tematy
Pakiet medyczny dla Ciebie za 45 zł. Rodzina 2+2 za 39,75 zł/os. Porównaj ceny »

Pakiet medyczny dla Ciebie za 45 zł. Rodzina 2+2 za 39,75 zł/os. Porównaj ceny »

Komentarze (12)

dodaj komentarz
kris74keh
Widocznie musiał dorabiać , bo inflacja pensję mocno nadgryzała.
piotrpoznan
To musi byc porzadny czlowiek skoro mu to znalazli. Ciekawe komu podpadl? Takie niestety wyciaga sie wnioski w Eurokolchozie....
jkl777
W Polnej Wolsce to takich pozadnych na peczki, wrecz w kazdej parafii mozna rzec:

https://www.money.pl/gospodarka/podkarpaccy-proboszczowie-dostali-unijne-dotacje-na-farmy-fotowoltaiczne-teraz-maja-problem-6627844636113696a.html
jes
Cienias. Normalnie cienki Romek. U nas Daniel O. ma nieudokumentowane miliony i jeszcze się za niego msze w Częstochowie odprawia.
greatmongo
Mozna sie z holendrow smiac, ale ich miasta sa piekne, nasze wygladaja jak smietnisko z bilbordami, chaotycznymi blokami i domkami szeregowymi. Wszystko bez planu, bez sensu
hfjdj
Tak oczywiście, a można nie lubić gór, ale Szwajcaria jest bogata. Hiszpania ma tyle dostępu do moża i jaka biedna. Powinniśmy Bałtyk zakopać i usypać góry.
jkl777 odpowiada jes
Możejszowego. SZALOM.
m00zyk
Rzadki bandyta! Śmiał własne mieszkanie wynająć komuś, rozporządzać własnym majątkiem!!! Gdyby sprowadził Antonowa pełnego trefnych maseczek albo kupił respiratory-widmo od handlarza bronią - to bym nic nie powiedział, ale w tej sytuacji mam nadzieję, że spotka go zasłużona kara!
jkl777
I wez zyj w tym lewackim kraju, gdzie sa TAAAAKIE zlodzieje co to wlasny dom wynajmuja wbrew socjalistycznym regulacjom. Dobrze ze w Polnej Wolsce prawie jest sprawiedliwie i kazdy prawDZIWEK moze krasc bez tych pretensji i restrykcji.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki