Prezes Play przewiduje w dłuższej perspektywie wzrost cen usług mobilnych w Polsce

Prezes Play Jean-Marc Harion spodziewa się w długim terminie wzrostu cen usług mobilnych w Polsce.

(fot. Krzysztof Kuczyk / FORUM)

"Jesteśmy pewni, że w dłuższej perspektywie ceny będą stopniowo rosnąć z dwóch powodów: coraz większego zużycia danych i ewolucji otoczenia gospodarczego" - powiedział prezes podczas telekonferencji dla analityków.

"Polscy klienci są gotowi płacić nieco więcej za komunikację mobilną" - dodał.

Średnie miesięczne przychody na użytkownika (ARPU) usług Play wyniosły w trzecim kwartale 33,4 zł, o 0,5 zł więcej niż w drugim kwartale i o 1 zł więcej niż przed rokiem. Miesięczne przychody z usług abonamentowych wzrosły o 0,5 zł do 38,3 zł kwartał wcześniej, a ARPU w segmencie usług przedpłaconych (prepaid) wzrosło o 0,3 zł do 20,8 zł.

Przychody Play w okresie lipiec-wrzesień 2019 r. wyniosły 1,796 mld zł i były o 1,4 proc. wyższe od oczekiwań analityków ankietowanych przez PAP Biznes, którzy prognozowali 1,772 mld zł. Przychody wzrosły o 5,2 proc. rok do roku. Koszty operacyjne wzrosły, ale wolniej niż przychody, bo o 2,5 proc.

Zysk EBITDA Play Communications w trzecim kwartale wzrósł rok do roku o 17 proc. do 636,1 mln zł. Zysk okazał się o 1,7 wyższy od konsensusu PAP Biznes, który zakładał wynik na poziomie 625,4 mln zł.

Zysk netto operatora sieci komórkowej Play w trzecim kwartale wyniósł 233,1 mln zł i był o 22,8 proc. wyższy niż rok wcześniej. Konsensus PAP Biznes zakładał wypracowanie przez Play 246,7 mln zł zysku netto.

epo/ gor/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 7 iwonka50

Ja się pytam, kiedy będą powszechnie dostępne światłowody? Łączność bezprzewodowa pożera masę energii i jest większym sprawcą ocieplenia klimatu niż CO2.

! Odpowiedz
1 21 marianpazdzioch

Ceny będą rosły ze względu na inflację. Mało kto będzie płacił więcej "bo lubi". Z drugiej strony będą rosły pensje, prąd, ceny najmu itd. wskutek czego korzyść dla Play może być iluzoryczna.

! Odpowiedz
5 9 cowabunga

masz karty prepaid zapewne. A jak to z prepaiden jest mogą ci zmienic warunki w ciągu 1 miesiąca jak im się nie będzie opłacało serwować im usług i odpowiedzieć "nie mamy pana kapelusza i co nam pan zrobi". Póki co tego nie robią bo lubią pokazywać że mają dużo klientów - chwyt medialny dla ciemnoty tak jak 5g ready - to nic że twoje karty leżą przez rok w szufladzie

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 zzibi2

"5g ready" za to powinien mi UOKIK przywalić jakąś karę za wprowadzanie w błąd, bo równie dobrze mogli by pisać że "nie zawiera glutenu"

a problem jest taki że nie podniosą wszyscy operatorzy cen na raz bo to by była zmowa cenowa, pojedynczo też mogą nie być skorzy bo można się przenieść do konkurencji bardzo szybko

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 4 eagleeye

Ja nadal mam kilka kart SIM które mają aktywną usługę "Zbieraj Minuty" w Play. Na jednej wystarczy że doładuje konto za 5 zyla mam ważne rok czasu a za odebrane połączenia z poza sieci Play mam darmowe połączenia do wszystkich sieci jeżeli ktoś dzwoni do mnie dwie minuty jedna mam gratis.

Do netu karta SIM mi nie potrzebna jest

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne