Do kogo po najszybszy internet mobilny? Porównanie T-Mobile, Orange, Play, Plus

Blisko 28 MB/s – z taką prędkością mogli pobierać dane użytkownicy internetu mobilnego oferowanego przed dwóch czołowych operatorów – wynika z raport RFBenchmark.pl. Którzy operatorzy oferowali najszybszy i najbardziej stabilny internet mobilny?

Prędkość internetu LTE

W wrześniu zmienił się lider prędkości wśród operatorów oferujących internet mobilny w technologii LTE. Na pierwsze miejsce wysunęło się T-Mobile. Klienci sieci z różowym logo mogli pobierać dane ze średnią prędkością 27,75 Mb/s – o ponad 0,5 Mb/s szybciej niż w sierpniu.

T-Mobile we wrześniu nieznacznie wyprzedziło Orange, które oferowało swoim klientom internet mobilny LTE ze średnią prędkością 27,64 MB/s (27,12 Mb/s w sierpniu). Klienci sieci z różowym logo mogli liczyć także na najbardziej stabilne połączenie ze średnim pingiem na poziomie 36,41 ms.

Średnia prędkość internetu mobilnego LTE we wrześniu 2019 r.

Sieć

Pobieranie danych [w Mb/s]

Przesyłanie danych [w Mb/s]

Ping [w ms]

T-Mobile

27,75

12,87

36,41

Orange

27,64

13,52

45,39

Play

25,88

12,15

47,1

Plus

22,84

12,75

45

Źródło: Opracowanie Bankier.pl na podstawie RFBenchmark.pl

Orange okazało się za to najlepsze pod względem średniej prędkości przesyłania danych. We wrześniu klienci pomarańczowej sieci mogli przesyłać pliki ze średnią prędkością 13,52 Mb/s. Klienci drugiego w tym zestawieniu T-Mobile mogli liczyć średnio na 12,87 Mb/s.

Nieco wolniej strony internetowe wczytywały się użytkownikom korzystającym z internetu mobilnego w Play – średnio 25,88 Mb/s pobierania i 12,15 Mb/s przesyłania danych. Połączenia w Play cechowały się także najmniejszą stabilnością. Ping we wrześniu wynosił średnio 47,1 ms.

Najwolniejszy internet mobilny we wrześniu oferował z kolei Plus – średnio 22,84 pobierania i 12,75 Mb/s przesyłania danych.

Prędkość internetu 3G

W przypadku technologii 3G, jedynie T-Mobile oferowało we wrześniu średnią prędkość pobierania danych powyżej 5 Mb/s (5,20 Mb/s). W T-Mobile internet połączenia internetowe były także najbardziej stabilne. Średni ping wyniósł 67,44 ms.

Średnia prędkość internetu mobilnego LTE we wrześniu 2019 r.

Sieć

Pobieranie danych [w Mb/s]

Przesyłanie danych [w Mb/s]

Ping [w ms]

T-Mobile

5,09

2,56

67,44

Orange

4,31

2,49

75,05

Play

3,53

1,42

78,86

Plus

2,76

2,01

76,02

Źródło: Opracowanie Bankier.pl na podstawie RFBenchmark.pl

Klienci drugiego pod względem średniej prędkości pobierania danych Orange mogli pobierać pliki ze średnią prędkością 3,75 Mb/s. Podobnie jak w przypadku technologii LTE, na trzecim miejscu znalazł się Play (3,29 Mb/s), a stawkę zamknął Plus (2,72 Mb/s).

Ranking RFBenchmark powstał na podstawie blisko 174 tys. testów wykonanych przez użytkowników aplikacji mobilnej.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 13 adamleszcz

Mądry człowiek z mniejszą prędkością otworzy na Internecie coś mądrego, co go wzniesie, a głupi, z większą prędkością, otworzy coś głupiego, co go zdegraduje.
Podobnie mądry, poprzez choćby stary i tani telefon, powie coś mądrego, dobrego, a głupi, nawet przez najnowszy i najdroższy model, nie przekaże nic innemu ponad to kim jest.
Coraz większa praca nad technologią, a nad samym sobą prawie żadna.
Coraz większe prędkości do przesyłania coraz bardziej zdegradowanych treści.
System 8 najbogatszych ludzi świata, posiadających więcej (osiem ludzi) niż biedniejsza połowa ludzkości, czyli zsumowanego majątku 3.500.000.000 ludzi razem wziętych, krok po kroku formatuje swe matrixowe bateryjki.
Widać to na każdym kroku: wszędzie po ulicy chodzą dumni właściciele - "smart"fony ze swymi coraz durniejszymi psami - ludźmi.
Chociaż faktyczne psy, jak się mijają, to wykazują szczere zainteresowanie, sobą nawzajem, zaś te od "smart"fonów to żadnego w ogóle, nie odpuszczają swej uwagi od właściciela, tak mocno są już uwarunkowane... Hau, hau.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 21 jendreka

Wszystkie te dane to kit, tylko reklama. Żaden operator nie oferuje rzeczywistego transferu równego oferowanego w umowach. Wszędzie jest formuła "prędkość do!", a nie prędkość taka czy taka. Po podpisaniu umowy dopiero człowiek widzi jaki jest prawdziwy transfer. I zawsze jest znacznie poniżej tego "do". Ten sprytny zapis stosuje każdy operator i skrupulatnie go przestrzega. Nie bez powodu za każdym razem jak się kończy umowa abonent zmienia operatora. Właśnie dlatego że jest d y m ,a n y i ma nadzieję, że nowy operator bedzie bardzie bardziej fer. Ale tak nie jest. Sam tak robię. A gdyby tak nie było to trzymalbym się jednego operatora. Jeden mały plusie tej sytuacji jest taki. Dzięki tej ciągłej migracji troszkę schodzą ceny. Pytam tylko do kiedy urząd kontroli i regulacji czy ochrony konsumenta będą tolerowali taki stan, takie podejście operatorów.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
22 9 dlu05234

bo Orange jest najlepsze

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne