REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Premiera nowej gry CI Games niewykluczona w tym roku

2020-03-24 11:36
publikacja
2020-03-24 11:36

CI Games nie wyklucza, że premiera nowej gry "Sniper Ghost Warrior Contracts 2" odbędzie się w tym roku. Budżet produkcyjny ma być niższy niż w przypadku pierwszej części gry - podała spółka w komunikacie prasowym. Pierwszy tytuł wydawnictwa United Label ma zadebiutować w ciągu najbliższych miesięcy.

fot. Marek Wisniewski / Puls Biznesu / / FORUM

"Prace nad 'Sniper Ghost Warrior Contracts 2' idą pełną parą. Za wcześnie na podanie daty premiery gry, ale nie wykluczam, że nastąpi ona jeszcze w tym roku" - napisał w komunikacie prezes Marek Tymiński.

"Gra trafi na konsole i PC, a jej budżet produkcyjny będzie niższy od poprzedniego. Przy regularnym wydawaniu gier w serii będziemy mogli również częściowo ograniczyć wydatki na marketing" - dodał.

CI Games podał w połowie stycznia, że od premiery w listopadzie 2019 roku sprzedał ponad 250 tys. sztuk gry "Sniper Ghost Warrior Contracts", zarówno w postaci fizycznych nośników, jak i cyfrowej.

We wtorkowym komunikacie prezes podał, że jest zadowolony ze sprzedaży "SGWC".

Spółka odbudowuje zespół produkcyjny. W 2018 roku studio CI Games zrezygnowało ze współpracy z większością pracowników, w firmie pozostało ok. 30 osób.

"Uczymy się na błędach. Po dużej redukcji zespołu w 2018 roku, przyszedł czas na odbudowę struktur wyciągając wnioski z przeszłości" - napisał prezes.

"Obecnie team liczy prawie 40 osób oraz dodatkowo 9 osób w zespole QA (kontrola jakości - PAP). Przez kolejne lata będziemy dynamicznie go rozwijać. Tempo tego rozwoju zależne jest także od efektywności naszych rekrutacji o czym będziemy stopniowo informować" - dodał.

CI Games kontynuuje prace nad drugą częścią gry "Lords of the Fallen". W maju ubiegłego roku spółka wypowiedziała umowę z amerykańskim studiem Defiant Studios, które pracowało nad produkcją gry od czerwca 2018 roku.

"Prace nad 'Lords of the Fallen 2' ruszają do przodu. Wypracowaliśmy już unowocześnioną wizję gry, w oparciu o to co zostało już przy grze zrobione wcześniej. Prowadzimy obecnie rekrutację w trzech lokalizacjach jednocześnie, w tym w Warszawie, gdzie są lub niedługo będą nasze studia" - napisał Tymiński.

"Ostatecznie zdecydowaliśmy się na rozwijanie i budowanie własnego zespołu, oddając podwykonawcom jedynie komponenty gry. Właśnie rozpoczynamy współpracę z pierwszymi partnerami. Lords of the Fallen 2 powstanie w podobnym modelu produkcji jak Sniper GW Contracts. Tytuł przygotowywany jest głównie z myślą o nowej generacji konsol jak również platformie PC" - dodał.

W ciągu kilku miesięcy ma odbyć się premiera gry "Röki", której wydawcą jest United Label z grupy CI Games. Gra ukaże się równocześnie na platformę PC oraz Nintendo Switch.

"Druga gra z portfolio United Label – Eldest Souls – również jest na bardzo zaawansowanym etapie produkcyjnym i – sądząc chociażby po poziomie wishlist (liczba osób zainteresowanych zakupem gry na portalu Steam - PAP) – zainteresowanie nią jest coraz większe" - napisał prezes w komunikacie (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki