REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Premiera „Mr. Prepper”. Najbardziej wyczekiwana gra PlayWaya

Adam Hajdamowicz2021-03-18 10:30redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-03-18 10:30
Premiera „Mr. Prepper”. Najbardziej wyczekiwana gra PlayWaya
Premiera „Mr. Prepper”. Najbardziej wyczekiwana gra PlayWaya
/ Steam

„Mr. Prepper”, najbardziej wyczekiwany tytuł z grupy PlayWay, już 18 marca zadebiutuje na platformie Steam. Producentem gry jest Rejected Games, a pod koniec tego roku gra ma się pojawić również na konsole.

Gra Mr. Prepper znajduje się aktualnie na najwyższym miejscu listy życzeń Steam spośród wszystkich planowanych produkcji z grupy PlayWay (32. w rankingu). Producentem projektu jest Rejected Games, a za jego wydanie odpowiada także sama spółka PlayWay.

Fabuła gry toczy się w totalitarnym świecie, któremu grozi zagłada. Gracz zmierzy się z wieloma wyzwaniami, m.in. będzie odpowiedzialny za budowę podziemnego schronu, służącego jako kryjówka przed władzą.

Warto też wspomnieć, że w sierpniu 2020 roku została już wydana darmowa gra „Mr. Prepper: Prologue”, która zawierała wstęp do historii. Tytuł ten zebrał bardzo dobre oceny na platformie Steam (85 proc. pozytywnych recenzji spośród ponad 2000 opinii graczy).

fot. / / Bankier.pl

„Mr. Prepper” na konsole

Docelowa, poza PC, gra ma trafić również na konsole. Za portowanie tej produkcji będzie odpowiadało ConsoleWay – spółka z obecnej na giełdzie grupy Ultimate Games. Premiera gry na konsoli planowana jest pod koniec br.

– „Mr. Prepper” to obecnie, poza „Builders of Egypt”, nasz największy projekt. Jesteśmy odpowiedzialni za portowanie tytułu na konsole PS4, Xone, Switch, PlayStation 5, Xbox Series X. Premiera gry na konsoli planowana jest pod koniec br. Liczymy, że pozytywne opinie graczy oraz popularność „Mr. Preppera” na Steam, przełożą się również na jego sukces na konsolach – mówi Grzegorz Misztal, prezes zarządu ConsoleWay.

– Tytuł „Mr. Prepper” to ciekawa propozycja symulatora, w którym pojawiają się również elementy strategiczno-logiczne. Do zadań gracza należą budowa podziemnego schronu, a następnie jego rozbudowa. W rozgrywce, zawodnik podejmie również próbę przejęcia kontroli nad sytuacją w państwie i w tym celu, w podziemnej kryjówce, będzie opracowywać plan działania – komentuje Grzegorz Misztal.

– Aktualnie jesteśmy na etapie pozyskiwania kolejnych tytułów do portowania. Mamy nadzieję, że niebawem będziemy mogli podzielić się informacją o rozpoczęciu kolejnych projektów o tak dużej skali jak „Mr. Prepper” czy „Builders of Egypt” – dodaje Grzegorz Misztal. Poza tymi dwoma produkcjami, wśród najważniejszych gier, nad którymi obecnie pracuje ConsoleWay są także tytuły: „Thief Simulator 2”, „Ultimate Fishing Simulator 2”, „Uboat” oraz „Car Mechanic Simulator 2018”.

Do końca br. ConsoleWay planuje także debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka nie wyklucza emisji akcji. Więcej na temat spółek zmierzających na giełdę można przeczytać w tekście pt. „Debiuty na GPW w 2021 r. Ponad 30 producentów gier idzie na giełdę”.

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
stachsgh
No ciekawe ciekawe. Zobaczymy czy lepsza od Cyberpunka.
Ja i tak jestem wierny klasyce
https://www.youtube.com/watch?v=GKSmsvWXuKA

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki