REKLAMA

Podano datę premiery gry "Green Hell VR" w wersji na PC VR i Oculus Quest

2021-08-18 10:52, akt.2021-08-18 14:38
publikacja
2021-08-18 10:52
aktualizacja
2021-08-18 14:38
Podano datę premiery gry "Green Hell VR" w wersji na PC VR i Oculus Quest
Podano datę premiery gry "Green Hell VR" w wersji na PC VR i Oculus Quest
/ Incuvo

Incuvo zmieniło datę premiery "Green Hell" VR, gra trafi na platformy PC VR i Oculus Quest w pierwszym kwartale 2022 roku - podał producent i wydawca gry, spółka Incuvo.

Jak poinformowała w środę spółka, wspólna data premiery w wersji na PCVR i Oculus Quest, ma przełożyć się na optymalizację kosztów gry oraz zwiększenie skuteczności marketingu.

"Produkcja VR-owej wersji sprzedażowego hitu Creepy Jar – 'Green Hell' – przebiega zgodnie z planem. Postanowiliśmy jeszcze bardziej skoncentrować się na przetestowaniu oraz dopracowaniu samej mechaniki, aby immersja i środowisko gry były wyjątkowe. W pierwszym kwartale przyszłego roku Green Hell VR trafi na gogle Oculus Quest i Steam VR" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Incuvo Andrzej Wychowaniec.

Budżet przeznaczony na produkcję gry wyniesie ponad 2 mln zł. Podczas środowej konferencji przedstawiciele Incuvo podali, że budżet marketingowy to 10-15 proc. kosztów produkcji, czyli 200-300 tys. zł. Spółka nie zamierza do premiery gry sięgać po zewnętrzne finansowanie. Na koniec czerwca miała na kontach łącznie 1,05 mln zł.

"Green Hell" to gra z gatunku survival, producentem wersji na PC i konsole jest Creepy Jar. Od dnia premiery w trzecim kwartale 2018 r. do maja bieżącego roku gra sprzedała się na platformie Steam w nakładzie ponad 2 mln sztuk. Umowa Incuvo z Creepy Jar przewiduje, że spółki od premiery będą dzielić się przychodami ze sprzedaży "Green Hella" VR po połowie.

Przedstawiciele Incuvo podali, że gra swoim poziomem graficznym ma być zbliżona do jednej z najlepiej sprzedających się produkcji VR, "Half Life: Alyx". Cena gry podczas premiery ma wynieść ok. 25 USD.

Spółka blisko współpracuje przy produkcji "Green Hell" VR z Oculusem, liderem rynku gogli VR, z ponad 50-proc. udziałem rynkowym na koniec 2020 roku. Oculus ma wspierać marketingowo premierę gry.

W przyszłym roku Incuvo spodziewa się dużego wzrostu udziału w rynku nowego zestawu VR do konsoli PlayStation.

"Te gry, które są przygotowywane w wersji na PC VR będzie bardzo łatwo przenieść na nowe PS VR. PlayStation 5 ma większą moc, jest duża oszczędność na wydajności, dzięki temu będzie można wejść na tę platformę z PC" - powiedział prezes.

Spółka przygotowuje wersję "Green Hella" na gogle chińskiej firmy Pico.

"Chiny nie wpuszczą pewnie na swój rynek innych gogli. Zakładamy, że będzie tam sprzedawane Pico i że ten rynek też z czasem się rozwinie" - wyjaśnił prezes.

Incuvo pracuje nad trybem kooperacji dla wielu graczy w "Green Hell" VR. Funkcja - której wprowadzenie istotnie zwiększyło sprzedaż gry na PC - nie będzie prawdopodobnie dostępna podczas premiery podstawowej wersji gry, ale, jak podał prezes Wychowaniec, może zostać dodana niedługo po debiucie jako aktualizacja.

Przedstawiciele spółki poinformowali, że wersja "Green Hella" na PC VR jest prawie gotowa, w związku z czym zespół, który ją realizuje, będzie w stanie jeszcze w tym roku rozpocząć preprodukcję nowej gry. Spółka rozmawia z kilkoma producentami dużych gier na PC i konsole (tzw. AAA) o stworzeniu wersji jednego z tych tytułów na VR. Harmonogram prac zakłada, że gra zadebiutuje w 2023 roku.

"Chcemy, by kolejny krok był większy niż poprzedni. Na tym etapie 'Green Hell' jest dużym krokiem, ale zakładamy, że za trzy lata rynek będzie w innym miejscu" - powiedział prezes.

"Mierzymy bardzo wysoko, w 'płaskie' tytuły AAA, które chcemy przenieść do VR. Prowadzimy kilka takich rozmów i mam nadzieję, że w ciągu kilku miesięcy będziemy w stanie powiedzieć, nad którym projektem będziemy pracować po 'Green Hellu'" - dodał.

Kolejny tytuł produkowany przez Incuvo, który zgodnie z planem ukaże się w 2024 roku, ma być od podstaw przygotowany przez spółkę. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Szukasz kelnerki? Kup ogłoszenie za 59,32 zł!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki