Premier zapowiada powołanie funduszu patriotycznego

2020-07-05 18:13
publikacja
2020-07-05 18:13
Kancelaria Premiera RP

W najbliższym czasie powołamy fundusz patriotyczny, który będzie służył budowaniu postaw patriotycznych i będzie wspierał pasjonatów historii, młodych naukowców oraz fundacje i stowarzyszenia - powiedział w niedzielę w Czarnem (woj. pomorskie) premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu złożył wizytę w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. "Inka" w Czarnem, podkreślał, że współczesne państwa swoją siłę muszą budować na "zdrowym patriotyzmie i sile gospodarczej".

Mówił, że wolność, suwerenność i niepodległość to wielkie zadania i wartości, którym służyli nasi przodkowie. "A my, patrząc w przyszłość, chcemy budować właśnie na tradycji, kulturze i wierze naszych ojców jednocześnie śmiało patrząc w nowoczesność, przyszłość" - powiedział Morawiecki.

Zapowiedział powstanie funduszu patriotycznego. "W najbliższym czasie powołamy fundusz patriotyczny, który będzie służył budowaniu postaw patriotycznych, który będzie wspierał pasjonatów historii, pasjonatów, którzy biorą udział w grupach rekonstrukcyjnych" - zapowiedział Morawiecki.

Dodał, że ten fundusz ma wspierać też fundacje i stowarzyszenia o "profilu patriotycznym". "Dodatkowo też chcemy wspierać młodych naukowców, którzy będą szerzyli myśli patriotyczne, którzy będą odszukiwali z przeszłości ślady polskości, ale będą też budowali na tym fundamencie naszą wielką przyszłość" - powiedział szef rządu.

Morawiecki podkreślał, że jesteśmy winni cześć tym, którzy stali po stronie dobra. Jego zdaniem, w III RP za dużo było zachowań "takich, które można by nazwać pedagogiką wstydu". "Pamiętamy po katastrofie smoleńskiej, jak niektóre media wzywały do tego, żeby palić znicze na grobach żołnierzy Armii Czerwonej, w tym samym czasie nie dostrzegano żołnierzy Armii Krajowej, Żołnierzy Wyklętych, nie dostrzegano polskich patriotów, czyli to jest kwintesencja tego, co III RP nam zgotowała" - powiedział premier.

Morawiecki nawiązał też do patronki szkoły w Czarnem - Danuty Siedzikówny ps. "Inka".

"Wiadomo, że nasza historia (...), to historia pełna porażek, ale także wiary w zwycięstwo. My dziś też jesteśmy pełni wiary w zwycięstwo i tak jak Danuta Siedzikówna +Inka+ zachowamy się tak jak trzeba. (...) Wszyscy polscy patrioci, będziemy dbali o Polskę, o nasze najświętsze wartości: o solidarność, o wolność, o niepodległość, o sprawiedliwość. Bo to są wartości, na których zbudowana jest Polska" - powiedział Morawiecki. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Krzysztof Kowalczyk

kos/ krz/ krap/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (45)

dodaj komentarz
jarek393
Bardzo dobrze, czas położyć kres sytuacji, w której wszystkie dotacje zgarnia pasożytniczo-mafijna sieć lewackich NGOsow, które potem używają tych pieniędzy żeby atakować polskie państwo.
blablak
Kiedy widzisz jak COVID dowalil gospodarce i powiekszyl dziure budżetową a premier zapowiada powołanie funduszu patriotycznego... #facepalm
marianpazdzioch
Ciekawe czy patriotyczne jest zrujnowanie budżetu państwa. Jak przyjdzie MFW z pakietem ratunkowym to nawet pierdnąć nie pozwoli.
aerk
he he, dobre, zmniejszenie luki w VAT z 250 mld do 86 mld rujnowaniem państwa, niezly hejcior
zzibi2 odpowiada aerk
jakiej luki - toż to bajka dla dzieci i ich zwolenników, za to +100 mld długu tylko w czerwcu - wydrukowali pustej waluty
smallsaver odpowiada aerk
Niezła manipulacja, porównujesz lukę z 8 lat z luką z 3 lat rządów PiS.
krokus12 odpowiada aerk
Tylko te 250 mld to było za 8 lat te 86 mld jest za 3 lata
gregzacha
Ja używam cytatów z tego pana jako środka na wymiotnego (działa bez skutków ubocznych).
khh
Rozumiem, ze on przekaze do tego funduszu swoje PDA Santandera, a jedo zona jedna z dzialek i nie beda probowac znowu wprowadzac jakiegos podatku czy innej "daniny patriotycznej" zeby wyciagnac kolejne pieniadze od ludzi. Prawda? Prawda??
konik_garbusek
Fundusz patriotyczny fundowany z daniny solidarnościowej :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki