REKLAMA

Premier Włoch: Zmagamy się z największym kryzysem od czasów II wojny światowej

2020-03-16 11:45
publikacja
2020-03-16 11:45
fot. Fabio Frustaci / MAXPPP

Premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył, że kraj zmaga się z kryzysem, jakiego nie było od zakończenia II wojny światowej. "To są najbardziej decydujące tygodnie" w epidemii koronawirusa - ostrzegł w poniedziałek w dzienniku "Corriere della Sera" .

"Nie możemy obniżyć czujności, to najważniejsze wyzwanie; do zwycięstwa trzeba 60 mln Włochów" - powiedział szef rządu w rozmowie z włoską gazetą.

Następnie podkreślił: "To moment poświęceń, odpowiedzialnych decyzji".

"Zmagamy się z kryzysem nieznanym od czasów powojennych" - oświadczył Conte.

"Naukowcy mówią nam, że nie osiągnęliśmy jeszcze szczytu zachorowań, to są najbardziej ryzykowne tygodnie i dlatego potrzebna jest najwyższa ostrożność. To najważniejsze wyzwanie w ostatnich dekadach" - zaznaczył premier.

Jednocześnie zauważył, że trzeba poczekać kilka tygodni, by sprawdzić skuteczność restrykcyjnych kroków podjętych przez rząd. Zdaniem Contego nie ma potrzeby nowych zakazów.

Przyznał, że świat biznesu stoi przed bardzo trudnym wyzwaniem. "Straty będą poważne i powszechne. Będzie potrzebny prawdziwy plan odbudowy" Włoch - powiedział premier.

Wywiad ukazał się w dniu, gdy rząd ma wydać dekret o przeznaczeniu 25 mld euro na pomoc dla firm i rodzin z powodu epidemii.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
2kbb
Włochy i inne kraje południa, są w tragicznej sytuacji nie tylko ze względu na korona wirusa. Głównym problemem Europy jest to, że Strefa Euro skupia w sobie państwa bogate, ja Niemcy które są jednym z głównych eksporterów w Świecie i im zależy na niskim kursie Euro podtrzymującym eksport a państwami południa zależy Włochy i inne kraje południa, są w tragicznej sytuacji nie tylko ze względu na korona wirusa. Głównym problemem Europy jest to, że Strefa Euro skupia w sobie państwa bogate, ja Niemcy które są jednym z głównych eksporterów w Świecie i im zależy na niskim kursie Euro podtrzymującym eksport a państwami południa zależy na tym aby ich waluta była słabsza wobec Niemiec i innych bogatych aby podtrzymać eksport do tych bogatszych. Niemcy Francja i inne bogate państwa w sposób cyniczny i skandaliczny żerują na tych biednych drenując te biedniejsze państwa...Nie ma żadnych problemów aby w ramach strefy Euro stworzyć jakiś przelicznik który różnicowałby te państwa i rekompensował ten stały jeden kurs dla wszystkich. Jednak to spowodowałoby wypłaty dodatkowych rekompensat przez Niemcy Francję Holandię dla tych krajów południa... Unia Europejska stoi nad przepaścią... Trzecią najliczniejszą grupą obywateli jaka zarejestrowała się w UK na pobyt stały są właśnie Włosi a za nimi zaraz
Hiszpanie Portugalczycy i Grecy... To pokazuje jak jakim wyzyskiem jest EU i jak niszczy te biedniejsze kraje. Jeżeli Włochy upadną Strefa Euro się rozpadnie bo Niemcy i reszta bogatych państw musiałaby wypłacić co najmniej 1 bilion Euro na ratowanie tych państw południa...
and00
Tylko że jak oni mocno zwiększą deficyt, do tego PKB im spadnie o 5 a może i 10-15% to stosunek długu do PKB podejdzie pod 200%, czyli Grecja...

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki