REKLAMA

Premier Włoch: Zamykamy fabryki, które nie mają strategicznego znaczenia

2020-03-21 23:59
publikacja
2020-03-21 23:59

Premier Włoch Giuseppe Conte w sobotę wieczorem ogłosił decyzję o wstrzymaniu na całym terytorium kraju wszelkiej działalności produkcyjnej, która nie jest niezbędna. To kolejny krok zaostrzający walkę z epidemią koronawirusa.

fot. Passaro/Fotogramma/Ropi / / Forum/ZUMAPRESS.com

O kolejnym rozporządzeniu szef rządu poinformował w dniu, w którym bilans zmarłych osób zakażonych koronawirusem wzrósł o prawie 800 osób do 4825, a zachorowań o ponad 4800.

Ogłoszona decyzja oznacza zamknięcie w całych Włoszech wszystkich fabryk i zakładów produkcyjnych, które nie mają strategicznego znaczenia, niezbędnego dla funkcjonowania kraju.

"To najtrudniejszy kryzys w naszym kraju w czasach powojennych"- podkreślił premier w wystąpieniu w telewizji i mediach społecznościowych.

Ponownie zaapelował do rodaków o przestrzeganie wszystkich reguł i kroków wprowadzonych przez władze podkreślając, że jest świadom wyrzeczeń. "Musimy wytrzymać, bo tylko w ten sposób zdołamy uchronić siebie i wszystkich, których kochamy"- wyjaśnił Giuseppe Conte.

Zapewnił, że produkcja żywności i wszystkich niezbędnych artykułów będzie kontynuowana, a sklepy i apteki będą dalej otwarte. Zaapelował do Włochów o "maksymalny spokój". "Nie ma powodu, by szturmować sklepy"- zaznaczył premier.

"Zwalniamy motor produkcyjny kraju, ale go nie zatrzymujemy" -powiedział. Jak podkreślił, wstrzymanie produkcji, która nie jest konieczna, ma ograniczyć szerzenie się wirusa. "Mówię wszystkim: państwo jest"- powiedział szef rządu.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ jm/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Kredyt dla firm do 350 tys. na dowolny cel z decyzją online nawet w 10 minut

Advertisement

Komentarze (48)

dodaj komentarz
open_mind
A JEDNAK BROŃ BIOLOGICZNA!!! - Ewa Pawela

https://www.youtube.com/watch?v=_ksbbC-IKe8&feature=youtu.be
open_mind
Świat został zepsuty szczególnie ekonomicznie i nie ma co patrzeć na giełdy choćby szulernia je napompowała do 100 000. w tym obecnie nic nie ma to dług który innym służy za pieniądz. Świat jest do tego stopnia zepsuty że nawet ja nie wierzyłem że można to jakoś naprawić bo musiało by to nastąpić globalnie Świat został zepsuty szczególnie ekonomicznie i nie ma co patrzeć na giełdy choćby szulernia je napompowała do 100 000. w tym obecnie nic nie ma to dług który innym służy za pieniądz. Świat jest do tego stopnia zepsuty że nawet ja nie wierzyłem że można to jakoś naprawić bo musiało by to nastąpić globalnie i radykalnie. Po prostu ludzi trzeba wziąć za mordy bo obecnie arogancja z głupotą i złodziejstwem się panoszy. W dupę dostaniemy wszyscy, ja co do tego nie mam wątpliwości obecnie.
open_mind
Wirus to tylko cyngiel na co szulernia czekała o dawna.
artur17
Kupujmy tylko polskie produkty, trzeba dać przetrwać pracownikom i firmom. To BARDZO WAŻNE.
karbinadel
A które to są te polskie?
andre92 odpowiada hfjdj
Bo jeśli ty kupisz produkt Polski (kod kreskowy 590) i ta firma nie upadnie to pracownicy z tej frmy kopią produkt produkowany w Twojej firmie i Ty też będziesz miał pracę
andre92 odpowiada karbinadel
te które maja kod kreskowy zaczynajacyu sie od 590
bha
Niestety żeby nie doszło do powiedzenia,, Mądry Polak po szkodzie" !!! U nas w większości nadal rządziciele ,dawcy pracy udają w tej sprawie Grek...każąc nadal milionom osób jeżdzenia ,chodzenia do z pracy w pracy niejednokrotnie kontaktu z wieloma ,sporą ilością codziennie osób,klientów ,współpracowników Niestety żeby nie doszło do powiedzenia,, Mądry Polak po szkodzie" !!! U nas w większości nadal rządziciele ,dawcy pracy udają w tej sprawie Grek...każąc nadal milionom osób jeżdzenia ,chodzenia do z pracy w pracy niejednokrotnie kontaktu z wieloma ,sporą ilością codziennie osób,klientów ,współpracowników ryzykując coraz bardziej z każdym dniem w rozrastającej się Epidemii w kraju zdrowiem ,życiem zatrudnionych ,swoim i innych wielu wielu osób i ewentualnym zamknięciem w kwarantannie firm,zakładów etc na nie wiadomo jak długo. Nieodpowiedzialność na Maxa i żonglerka zdrowiem i życiem ludzi trwa......
bha
Nadal Miliony ludzi zmuszanych nie mających wyjścia przemieszcza się codziennie do z pracy A wszystko to odbywa się w ogłoszonej rosnącej codziennie oficjalnej Pandemii światowej, ogłoszonej oficjalnie Epidemii w kraju i niby ogłoszonej wielkiej kwarantannie.dziesiątek już tyś osób !!! Mamy na razie jak już ...Kwarantannę Nadal Miliony ludzi zmuszanych nie mających wyjścia przemieszcza się codziennie do z pracy A wszystko to odbywa się w ogłoszonej rosnącej codziennie oficjalnej Pandemii światowej, ogłoszonej oficjalnie Epidemii w kraju i niby ogłoszonej wielkiej kwarantannie.dziesiątek już tyś osób !!! Mamy na razie jak już ...Kwarantannę raczej wielkiego pozoru i Ogromną żonglerkę Gospodarki.ludzkim zdrowiem ,życiem i ryzykiem coraz większej infekcji zatrudnionych.

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki