Premier: Turyści, Hiszpania czeka na was od lipca

Hiszpania 1 lipca przywróci swobodny ruch turystyczny dla obcokrajowców. Od połowy marca był on ograniczony z powodu licznych w tym kraju zgonów i zakażeń wywołanych koronawirusem - przypomniał w sobotę na konferencji prasowej w Madrycie premier Pedro Sanchez.

(fot. Valery Bareta / Shutterstock)

Szef centrolewicowego rządu wyjaśnił, że obowiązujące z powodu stanu zagrożenia epidemicznego obostrzenia zostały wprowadzone „dla dobra wspólnego”. Przypomniał, że Hiszpania była jednym z najbardziej doświadczonych epidemią państw świata.

„Turyści, Hiszpania czeka na was od lipca, oferując bezpieczne warunki. W tym roku będziemy mieć sezon urlopowy” - zapowiedział premier.

Zwracając się do przedstawicieli sektora hotelarskiego i gastronomicznego, Sanchez wezwał ich, by rozpoczęli przygotowania do wznowienia pełnej działalności „w najbliższych dniach”.

Od połowy maja osoby przybywające do Hiszpanii poddawane są obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. Są zobowiązane do przebywania w miejscu pobytu, z wyjątkiem wyjścia do lekarza, na zakupy lub w związku z „nagłym przypadkiem”.

W środę rząd Sancheza nieznaczną przewagą głosów zdołał przedłużyć obowiązujący od 15 marca stan zagrożenia epidemicznego. Będzie on ważny do 7 czerwca.

Prawdopodobnie od 16 czerwca przywrócona zostanie możliwość turystycznego ruchu kołowego między Hiszpanią a Portugalią. W czwartek wieczorem szef MSW Portugalii Eduardo Cabrita zapowiedział, że Lizbona zamierza ograniczyć kontrole na granicach z Hiszpanią.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ kar/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
13 4 warszawyak

Zawijam kiecę i lecę .Własnie wróciłem z Dębek . Pobyt w apartamencie z aneksem kuchennym 50 zł za dobę . Piękna plaża , czyściutkie powietrze , szeroka piaszczysta plaża, ciepła woda , mało ludzi . Przejazd z Wa-wy 430 km w 4,5 godz z trzema postojami . koszt w obie strony 200 zł dla pięciu osób i dwóch psów . Trzeba być chorym , żeby lecieć do Hiszpanii !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 karbinadel

Taką cenę masz w maju przy 15 stopniach. W sezonie i przy ładnej pogodzie będzie cztery razy drożej

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil