REKLAMA

Premier Szydło przybyła do Mongolii na szczyt przywódców Europy i Azji

2016-07-14 15:41
publikacja
2016-07-14 15:41

Premier Beata Szydło przybyła w czwartek do stolicy Mongolii, Ułan Bator, na szczyt przywódców państw europejskich i azjatyckich ASEM. Liderzy z blisko 50 krajów będą rozmawiać o pogłębianiu współpracy pomiędzy oboma kontynentami.

Premier Szydło przybyła do Mongolii na szczyt przywódców Europy i Azji / fot. Francois Lenoir / FORUM

11. dwudniowy szczyt rozpocznie się w piątek rano. Po południu zaplanowane jest wystąpienie premier Szydło podczas sesji plenarnej. Na marginesie oficjalnych rozmów szefowa polskiego rządu ma rozmawiać z przywódcami Mongolii, Singapuru, Szwajcarii, Finlandii i Litwy.

Jak mówił PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek, Polsce zależy na umacnianiu kontaktów gospodarczych z państwami azjatyckimi. "Szczyt będzie więc dobrą okazją do rozmowy o naszej współpracy" - zaznaczył.

Do udziału w szczycie zaproszono szefów państw i rządów 50 krajów z Europy i Azji.

Do ASEM należą m.in. kraje Unii Europejskiej, Chiny, Indie, Japonia, Korea Południowa, państwa regionu Azji Południowo-Wschodniej zrzeszone w ASEAN, Rosja, Australia, Nowa Zelandia, Pakistan, Bangladesz i goszcząca w tym roku przywódców z obu kontynentów Mongolia.

Polska uczestniczy w spotkaniach od 2004 roku.

Państwa członkowskie ASEM wytwarzają 50 proc. globalnego PKB, liczą 60 proc. ludności świata i odpowiedzialne są za 60 proc. handlu.

Z Ułan Bator Magdalena Cedro (PAP)

mce/ ksaj/ ap/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki