REKLAMA

Premier: Podstawowym założeniem "Polskiego ładu" jest podnoszenie poziomu życia Polaków

2021-07-08 13:25
publikacja
2021-07-08 13:25
Premier: Podstawowym założeniem "Polskiego ładu" jest podnoszenie poziomu życia Polaków
Premier: Podstawowym założeniem "Polskiego ładu" jest podnoszenie poziomu życia Polaków
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Podstawowym założeniem "Polskiego ładu" jest podnoszenie poziomu życia Polaków; program skonstruowany jest tak, by "utkać" naszą historię ze wszystkich miejscowości, także tych mniejszych - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. "Nie może być tak, by Polska się zwijała w wielu miejscach" - dodał.

Premier w ramach czwartkowej wizyty w województwie mazowieckim odwiedził teren budowy hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Ładzyniu w gminie Stanisławów.

"Polski ład skonstruowany jest w taki sposób, by utkać naszą polską historię ze wszystkich miejscowości, także takich mniejszych. Nie może być tak, żeby Polska się zwijała w wielu miejscach, lecz musimy zadbać o to, by ona się rozwijała wszędzie tam, gdzie Polacy żyją" - powiedział premier.

Jak zaznaczył, podstawowym założeniem "Polskiego ładu" jest podnoszenie poziomu życia mieszkańców, podnoszenie jakości infrastruktury drogowej, kolejowej oraz jakości służby zdrowia, "wszędzie tam, gdzie są Polacy".

"Jesteśmy w Ładzyniu, gdzie budujemy nową salę gimnastyczną razem z panią dyrektor, panią wójt" - powiedział szef rządu. Dodał, że kilka lat temu zastanawiano się, czy nie zlikwidować tej szkoły.

"Trochę tak niestety za często bywało w poprzednich latach, że zwijano przystanki autobusowe, linie autobusowe, ciężko było się przemieszczać z miejscowości do miejscowości. Zwijano posterunki policji, zamknięto w czasach PO i PSL ponad 400 posterunków policji. Wreszcie też bardzo często dochodziło do tego, że drogi już był tak dziurawe, że często było dojechać do miejscowości" - powiedział Morawiecki.

Podkreślił, że "Polski ład" dotyczy każdej takiej miejscowości, gminy. "Tutaj w powiecie, w Mińsku Mazowieckim, w gminie Stanisławów, też prowadzimy bardzo wiele inwestycji. Inwestycji bardzo konkretnych, które mają służyć mieszkańcom, po to, by ich dom, w którym się urodzili, nie był gdzieś daleko od miejsca, w którym marzą, by żyć, pracować kształcić się" - zaznaczył premier.

"Cieszę się, że w ramach rządowego programu inwestycji lokalnych mogliśmy przeznaczyć pół miliona złotych na nowe drogi w gminie Stanisławów, na program +Maluch+, utrzymanie tego programu, po to by najmłodsze maluchy (...) mogły cieszyć się tu swoim życiem i mogły się tu kształcić. Ale to także inwestycja w kształcenie, zdrowie fizyczne dzieci i młodzieży, taka jak tu widzimy sala gimnastyczna przy szkole w Ładzyniu" - powiedział Morawiecki.

Autorzy: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka, Aleksander Główczewski

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Powiązane: Polski ład

Komentarze (16)

dodaj komentarz
itso_lucky
pozdrawiania dla członka klasy robotniczej co skosił trawnik :)
piotr76
Gdyby kłamstwo rzeczywiście miało krótkie nogi, to pinokio przy chodzeniu tarł by jajami o asfalt.
kenn
Jak łatwo manipulować frazesami:

"Podstawowym założeniem "Polskiego ładu" jest podnoszenie poziomu życia Polaków" albo "777 mld dla Polaków"

Chodzi oczywiście głównie o Polaków z rządu. :P
jpelerj
Tych z PISu? Ale oni już teraz mają koryto+. Jeszcze więcej?
lipsk
Podniesienie życia Polaków - tylko że dla każdego to co innego znaczy. Pewnie zyskają ci których tu zapewne nie ma na Bankierze( ci na najniższych pensjach) ale niewiele w stosunku do tych co kokosy zrobią na realizacji tych inwestycji od banków po budowlankę i już ręce zacierają.
3456
Nawet z Majorki będą gnębić , zezwolenia ,pozwolenia ,przepisy biurokracja ,łapówki , sitwy ,im to sprawia przyjemność jak kogoś niszczą , a sami się i tak wyżywią bez roboty . tak twierdzą . to nie jest tylko sam rząd, te sitwy oplatają cały kraj . od województw po gminy.
marxs
dokładnie a te sitwy o strukturze mafijnej gigantycznej ośmiornicy to: na czele katabasy z toruńskim złodziejem,polityczna pisowska policja(innej nie ma),wolskie wojsko które miało pacyfikować demonstracje,służby specjalne na czele z dyspozycyjnymi prokuratorami i CBA ,Kolesie,Rodzinka i Znajomi Królika w spółkach SP dokładnie a te sitwy o strukturze mafijnej gigantycznej ośmiornicy to: na czele katabasy z toruńskim złodziejem,polityczna pisowska policja(innej nie ma),wolskie wojsko które miało pacyfikować demonstracje,służby specjalne na czele z dyspozycyjnymi prokuratorami i CBA ,Kolesie,Rodzinka i Znajomi Królika w spółkach SP do tego polityczne związki zawodowe szczególnie w kopalniach w sumie miliony osobników i osobniczek które wiedzą że jak PIS przegra to znajdą się na ławach oskarżonych krótko mówiąc bój to jest ich ostatni
bankster-kreator
My nie chcemy podnoszenia poziomu życia Polaków my chcemy święty spokój. Odpindolnie się od nas zawiłą biurokracją, prawem podatkowym, regulacjami, lockdałnami itp. po prostu dajcie ludziom żyć. Ludzie sobie poradzą bez was. Tylko nie przeszkadzajcie. Bierzcie te swoje pensje siedźcie na Majorce i nic nie róbcie. To My nie chcemy podnoszenia poziomu życia Polaków my chcemy święty spokój. Odpindolnie się od nas zawiłą biurokracją, prawem podatkowym, regulacjami, lockdałnami itp. po prostu dajcie ludziom żyć. Ludzie sobie poradzą bez was. Tylko nie przeszkadzajcie. Bierzcie te swoje pensje siedźcie na Majorce i nic nie róbcie. To najlepsze co możecie zrobić dla Polaków i gospodarki - NI NIE ROBIĆ. Polska wtedy rozkwitnie.
bankster-kreator
Czasem nic nie robienie jest lepsze niż psucie albo robota głupiego.
marxs
" Bierzcie te swoje pensje siedźcie na Majorce i nic nie róbcie"-nie da rady bo wtedy nie będzie kasy (tej prawdziwej kasy) od zagranicznych sponsorów
"ulica i zagranica" pasi do PIS rewelacyjnie przecież scenariusz totalnej rozwałki kraju dostali z zza granicy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki