REKLAMA

Premier: Od 10 maja rusza rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 18 roku życia

2021-04-19 09:54
publikacja
2021-04-19 09:54
Kancelaria Premiera

Od 10 maja rusza rejestracja na szczepienia przeciw Covid-19 osób powyżej 18 r. życia - wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego.

"Do 10 maja chcemy spowodować, aby każdy obywatel powyżej 18 roku mógł otrzymać e-skierowanie i od 10 maja zapisywać się na szczepienie, tak żeby najpóźniej do sierpnia, a mamy rosnącą nadzieje, że to może być nawet wcześniej - zależy to od liczby szczepionek, które przyjadą do Polski, żeby każdy obywatel mógł zostać zaszczepiony, jeżeli tylko będzie chciał" - powiedział.

Szef rządu wyrażał nadzieję, wszyscy będą chcieli. To, że szczepionki są skuteczne widać na przykładzie Wielkiej Brytanii, która zaczęła program szczepień 1,5 miesiąca wcześniej niż kraje UE i dziś obserwuje gwałtowny spadek liczby zachorowań - przekonywał.

"I my mamy rosnącą nadzieję, że dzięki takim punktom szczepień powszechnych jak ten w Legnicy, będziemy mogli nie tylko przejść do kontrofensywy, ale spowodować, że pandemia będzie naprawdę coraz mniej dokuczliwa, a liczba nowych zakażeń będzie dawała nam możliwość odmrażania gospodarki" - powiedział premier. 

Harmonogram rejestracji poszczególnych roczników zostanie przedstawiony w najbliższy wtorek - poinformował na tej samej konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

Na konferencji prasowej w Legnicy w uruchomionym w poniedziałek punkcie szczepień powszechnych Michał Dworczyk podkreślił, że punkty tego rodzaju będą uruchamiane w całej Polsce. "Te punkty będą miały bardzo dużą wydajność - na przykład dzięki temu punktowi prędkość szczepień w Legnicy wzrośnie ponad dwukrotnie" - powiedział szef KPRM.

Podkreślił, że łącznie ma powstać ponad 600 punktów szczepień powszechnych. "A więc do 6,7 tysiąca punktów szczepień, które już działają od kilku miesięcy, dołączy jeszcze ponad 600 punktów szczepień powszechnych" - powiedział. I zaznaczył, że "wszystko po to, żeby przyspieszyć program szczepień".

"Z Narodowym Programem Szczepień staramy się być o krok przed dostawami szczepionek"

Z Narodowym Programem Szczepień staramy się być o krok przed dostawami szczepionek - zaznaczył premier Mateusz Morawiecki i podkreślał, że udaje się wywierać coraz lepszą presję na dostawców.

Premier odwiedził w poniedziałek Punkt Szczepień Powszechnych w Legnicy. "To jest ten moment, w którym możemy powiedzieć, że chcemy przejść do kontrofensywy" - powiedział szef rządu.

"Do tej pory broniliśmy się cały czas przed tą ponurą zarazą, dzisiaj jesteśmy coraz lepiej przygotowani, żeby dzięki coraz większej liczbie dawek szczepionek, które do nas przybywają, móc wykorzystać tę infrastrukturę do szczepień, która została stworzona" - dodał.

Morawiecki zaznaczył, że "w krótkim czasie trzeba było skonstruować cały system, napisać go, oprogramować, przetestować i wdrożyć i ten system działa".

"Staramy się być z tym systemem Narodowego Programu Szczepień o krok przed dostawami, które do nas spływają coraz szerszą falą i to bardzo, bardzo nas cieszy" - powiedział premier dodając, że "udaje się nam wywierać coraz lepszą presję na dostawców szczepionek".

"Przybędzie do nas w II kwartale o ponad 4 miliony więcej szczepionek niż wcześniej planowaliśmy" - zaznaczył Morawiecki. "Dzięki temu będziemy mogli skuteczniej walczyć o powrót do spokoju, powrót do normalnej pracy" - dodał. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ mok/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
dmamwas
Byly wice szef fajzera powiedzial w wywiadzie,ze kazdy kto przyjmie ten preparat nie przezyje dluzej jak trzy lata!

https://www.lifesitenews.com/news/exclusive-former-pfizer-vp-your-government-is-lying-to-you-in-a-way-that-could-lead-to-your-death
madarot
Chce ta sama szczepionkę jaką dostanie nasz premier kłamca. Inaczej się nie zaszczepię.
masekrut555
Nie dostał żadnej. Te szczepionki dostają tylko goje (klasa średnia).
jpelerj
Konia kują a żaba nogę podstawia: "udaje się nam wywierać coraz lepszą presję na dostawców szczepionek". To nie Polsce sie udaje, tylko UE. Dzięki bogom za Unię, bez niej słyszelibyśmy pewnie "idźmy na pielgrzymkę przebłagalną, żeby wirus odstąpił od narodu wybranego" .
carlito1
Coś chyba słabnie popyt na cudowną szczepionkę ?
samsza
Na zewnątrz jest strasznie niebezpiecznie, co widać po obowiązku masek.
#zostanwdomu
Nie daj się wirusowi zabić. Wystarczy tylko 2 tygodnie bez szczepionki wytrzymać.

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki