REKLAMA

Premier: Bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w ramach służby zdrowia

2021-07-27 13:41
publikacja
2021-07-27 13:41
Premier: Bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w ramach służby zdrowia
Premier: Bardzo poważnie rozważymy obowiązkowe szczepienia w ramach służby zdrowia
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Część Rady Medycznej zachęca do tego, żeby szczepienia w ramach służby zdrowia były obowiązkowe; w najbliższym czasie bardzo poważnie to rozważymy - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na razie nie ma dyskusji o powszechnym obowiązku szczepień.

Szef rządu na konferencji prasowej był pytany m.in. o rekomendacje Rady Medycznej w sprawie obowiązkowych szczepień przeciw COVID-19. Premier poinformował, że podczas poniedziałkowego spotkania z Radą Medyczną dyskutowano na temat kolejnych przedsięwzięć zachęcających jak największą liczbę obywateli do zaszczepienia się.

"Jest część Rady Medycznej, która jeszcze mocniej zachęca np. do tego, żeby szczepienia w ramach służby zdrowia, podobnie jak w innych krajach zachodniej Europy i w ogóle Unii Europejskiej, były obowiązkowe. I to bardzo poważnie rozważymy już w najbliższym czasie" - powiedział Morawiecki.

Jak dodał, pacjenci, którzy przychodzą po ratunek do służby zdrowia, mogą być bardziej narażeni na zakażenia i skutki COVID-19. "Dlatego ten wariant jest rozważany" - zapowiedział szef rządu.

Zaznaczył jednocześnie, że podczas spotkania Rady Medycznej nie było dyskusji dotyczącej powszechnego obowiązku szczepień.

Premier wskazał, że infrastruktura Narodowego Programu Szczepień pozwala zaszczepić około 700 tys. osób dziennie. Zapewnił, że szczepionek nie zabraknie, a cały system działa świetnie.

"Potrzebujemy więcej chętnych do tego, aby ostatecznie móc spać spokojnie i przerwać łańcuch zakażeń, a to się dzieje wtedy, gdy społeczeństwo osiąga odporność populacyjną" - dodał Morawiecki.

Autorka: Karolina Kropiwiec

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (20)

dodaj komentarz
kenn
Wstyd że zacytuję tvn, bo to tak samo propagandowa stacja jak tvp, ale w tym wypadku zrobię wyjątek:

"łamane są podstawowe prawa konstytucyjne przez rząd: prawo do wolności. wolność oznacza wybór"

choć chodziło tam o wolność słowa, tym bardziej musi zostać zapewniona wolność organizmu -
Wstyd że zacytuję tvn, bo to tak samo propagandowa stacja jak tvp, ale w tym wypadku zrobię wyjątek:

"łamane są podstawowe prawa konstytucyjne przez rząd: prawo do wolności. wolność oznacza wybór"

choć chodziło tam o wolność słowa, tym bardziej musi zostać zapewniona wolność organizmu - podstawa życia.

Dlatego KAŻDY, bez względu na zawód, POWINIEN MIEĆ ABSOLUTNĄ, KONSTYTUCYJNĄ WOLNOŚĆ WYBORU CO KRĄŻY W JEGO ORGANIZMIE.

Bez zgody samego zainteresowaneo - lekarza czy osoby z innego zawodu - nie powinno być żadnej mowy o wymuszaniu. Dlaczego? Bo to prosta droga do wykorzystania takiego "okienka" do przeforsowania woli przeciwko ludowi w każdym innym przypadku, zasłaniając się rzekomymi "podstawami" naukowymi.

Kolejna sprawa to to, że nauka NIE MOŻE i NIE POWINNA być narzędziem politycznym.

Natomiast biorąc pod uwagę narrację strachu, jaką słyszymy, nie mamy tu do czynienia ze zdrowym rozsądkiem, o który te same władze fałszywie apelują, wręcz przeciwnie: mamy do czynienia z szaleńcami na górze, którzy nie cofną się przed żadnymi słowami, forsowaniem ustaw i nadużyciami, by osiągnąć swój cel. A jeśli tak jest, można jasno powiedzieć, że mamy do czynienia z dyktaturą.
dididif
Od sierpnia trzecie wkłucie dla podwójnie szczepionych z międzynarodówką bolszewicką z siedzibą w Brukseli. Triple wchodzą do restauracji, dable w przedsionku, single w korytarzu, a dla niezaszczepionych miska chińskiego ryżu w obozie reedukacyjnym. Szczególnie narowiści w psychuszce, tylko wariat się nie szczepi...
ptokbentoniczny
Obywatele rozważają wywieszenie rządzących na latarniach.
kenn
Owszem - i to bardzo poważnie to rozważymy :P
kenn
Mam inny pomysł:

zamiast ryzykować utratę pokaźnej liczby lekarzy w kraju, w którym od lat ich brakuje (a problem się tylko pogłębia), przy pomocy bardzo ryzykownej szczepionki, po prostu przeczekać ową epidemię i kontynuować dalej bezpieczne "usługi" medyczne przez telefon (w końcu po coś je wprowadzili,
Mam inny pomysł:

zamiast ryzykować utratę pokaźnej liczby lekarzy w kraju, w którym od lat ich brakuje (a problem się tylko pogłębia), przy pomocy bardzo ryzykownej szczepionki, po prostu przeczekać ową epidemię i kontynuować dalej bezpieczne "usługi" medyczne przez telefon (w końcu po coś je wprowadzili, czyż nie?), i w ten sposób zostanie zachowane prawo konstytucyjne do SAMO-STANOWIENIA o sobie KAŻDEMU obywatelowi, bez żadnych sztucznych podziałów na "mniej" i "bardziej" równych.

I co wy na to, rządzący?

A może już rządy wiedzą z góry, że covid się jednak NIE skończy? (bo tego to nawet medycy nie wiedzą)?

Zero logiki w ich poczynaniach, a zastraszają i forsują ustawy jak dyktatorzy z szaleństwem w oczach i ustach. :P
zenonn
Reforma służby zdrowia w 1999 roku przeformułowała jej organizację i funkcjonalność. Od tego czasu nie istnieje pojęcie „służba zdrowia”, dalej jednak błędnie używane. Poprawne, obowiązujące przy obecnej polityce zdrowotnej, określenie to „ochrona zdrowia” oraz „system ochrony zdrowia” lub „system opieki Reforma służby zdrowia w 1999 roku przeformułowała jej organizację i funkcjonalność. Od tego czasu nie istnieje pojęcie „służba zdrowia”, dalej jednak błędnie używane. Poprawne, obowiązujące przy obecnej polityce zdrowotnej, określenie to „ochrona zdrowia” oraz „system ochrony zdrowia” lub „system opieki zdrowotnej”.

Do dziś nazwę służby zdrowia noszą placówki opieki zdrowotnej MON, MSWiA oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.
itso_a_dlaczego
tak samo jak nie istnieje lekarz domowy istnieje tylko slogan :D
itso_a_dlaczego
pewnie dlatego ze ktoś tam pracuje po niedzieli :D
nostsherlock
A niech wprowadzają, to będzie moment zapalny, w którym to wszystkie po prostu je***e
itso_a_dlaczego
niech ..... żeby w końcu ludzie przejrzeli kto jest ich wrogiem nr 1

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki