REKLAMA
WEBINAR

Żabka wejdzie na giełdę? Właściciel sieci zdradził plany na przyszłość

2023-01-17 15:32
publikacja
2023-01-17 15:32

Preferowanym scenariuszem wyjścia funduszu CVC Capital Partners z inwestycji w sieć sklepów Żabka jest giełda - poinformował PAP Biznes w Davos Krzysztof Krawczyk, partner CVC Capital Partners. Dodał, że może to być GPW, ale nie wyklucza zagranicznego parkietu.

Żabka wejdzie na giełdę? Właściciel sieci zdradził plany na przyszłość
Żabka wejdzie na giełdę? Właściciel sieci zdradził plany na przyszłość
/ Żabka

"Żabka ma przed sobą dekadę rozwoju. Możemy myśleć o wyjściu z tej inwestycji, ale dużo zależy od kondycji rynków finansowych. Ta spółka jest stworzona dla giełdy. Zawsze mówiliśmy, że to ścieżka wyjścia nasz numer jeden. Natomiast w obecnej sytuacji geopolitycznej, wszyscy wiemy, że rynki kapitałowe w tej chwili zamarły. To jest preferowana ścieżka wyjścia z inwestycji, czekamy na poprawę sytuacji na rynkach kapitałowych. Trudno przewidzieć, kiedy rynki kapitałowe się otworzą, czy to będzie druga połowa tego roku, czy pierwsza połowa przyszłego roku. Dużo zależy od czynników niezależnych od nas, czyli geopolityki" - powiedział Krawczyk.

"Czujemy się komfortowo jeszcze przez wiele lat z tym aktywem. Wiemy, jaki potencjał w nim drzemie. Będziemy czekać spokojnie na poprawę koniunktury. Nie chciałbym w tej chwili spekulować, czy to będzie warszawska giełda. Polskie firmy pokazują, że czują się zarówno dobrze na warszawskiej giełdzie, jak i na giełdach międzynarodowych, więc niczego nie wykluczamy" - dodał.

Krawczyk poinformował, że obecnie sieć Żabka liczy 9 tys. sklepów.

CVC Capital Partners kupił Żabka Polska od Mid Europa Partners w 2017 roku.

Pod koniec grudnia 2022 roku fundusz CVC Capial Partners podpisał umowę zbycia PGE 100 proc. udziałów w PKPE Holding, w skład którego wchodzi PKP Energetyka. Cena sprzedaży została ustalona na 1.913,5 mln zł. Zamknięcie transakcji planowane jest na 3 kwietnia 2023 r.

Partner CVC jest bardzo zadowolony z rozwoju tego aktywa w ostatnich latach.

"Obniżenie usterkowości sieci o 90 proc., zwiększenie poziomu zaangażowania pracowników do 70 proc., to jest w skali świata wybitnym wynikiem (...) Poprawienie wszystkich niefinansowych wskaźników KPI kilkukrotnie. Za tym idzie sukces finansowy, zyski zwiększyły się pięciokrotnie. Trudno nie mieć satysfakcji, że przez 7 lat się zbudowało takie aktywo" - powiedział.

Dodał, że pośrednio każda udana inwestycja powoduje, że inwestorzy są chętni, żeby uczestniczyć w kolejnych.(PAP Biznes)

epo/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
podatnik-
I będzie jak z Orange PL jak śp. dr pośrednik sprzedawał(za ich własne) Francuzom to były po 40 PLN(sprzedał po 38) a Francuz przecenił na 6 PLN i ma w doooooooooooooopie akcjonariuszy?
clochard
Preferowaną opcją ewakuacji jest giełda, bo tylko na bananowej znajdą się naiwni, którzy dadzą się ubrać w to wspaniałe aktywo tuż przed zmianą władzy i przywróceniem handlowych niedziel.
simonsoft8
ewakuacja dla spółek CDP zaczęła się w październiku, wynik skupu albo podbicia ceny akcji w przypadku Eurocash
jas2
Myślisz, że wreszcie lemingi pójdą w niedzielę na zakupy, zamiast płakać w poduszkę?
kch002
To najdrozsza siec na spozywke, jaka znam. To samo w Kauflandach, biedronkach czy lidlach mozna kupic o wiele taniej, produkty w Zabce sa drozsze nawet do 50% w porownaniu do wspomnianych dyskontow. Robienie kolejnego balona, identycznie jak ze sprzedaza Allegro na GPW. Moze zmow zjajdzie sie grono naiwniakow, ktorzy przeplaca i To najdrozsza siec na spozywke, jaka znam. To samo w Kauflandach, biedronkach czy lidlach mozna kupic o wiele taniej, produkty w Zabce sa drozsze nawet do 50% w porownaniu do wspomnianych dyskontow. Robienie kolejnego balona, identycznie jak ze sprzedaza Allegro na GPW. Moze zmow zjajdzie sie grono naiwniakow, ktorzy przeplaca i fundusz zbije mala fortunke.
langdon25
Dlatego chodzę codziennie do Żabki bo takich jak ty tam nie zobaczę i nie poczuję i nie usłyszę
xqwztsa odpowiada langdon25
Nie każdy zna tak dobrze ruski jak ty, żeby w Żabce kupować.
uorenbufet
Wiedza ze Skarb panstwa chce ich kupic wiec-sensownie-podbijaja stawke.Zapłaca podatnicy bi PiS sie uparł na "polska" siec spozywcza

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki