REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Prawnicy i powiaty chcą reformy bezpłatnych porad

2016-06-21 03:18
publikacja
2016-06-21 03:18
Prawnicy i powiaty chcą reformy bezpłatnych porad
Prawnicy i powiaty chcą reformy bezpłatnych porad
fot. Krzysztof Koziarek / / Bankier.pl

Adwokaci chcą, by porady były udzielane w kancelariach. Samorządy są sceptyczne. Jedni i drudzy zgodnie uważają, że krąg uprawnionych trzeba poszerzyć.

Naczelna Rada Adwokacka chce zmian w systemie bezpłatnego poradnictwa prawnego. Zamierza je przedstawić na najbliższym posiedzeniu Rady Nieodpłatnej Pomocy Prawnej przy Ministrze Sprawiedliwości - pisze "Rzeczpospolita".

"Choć przepisy powołujące do życia punkty pomocy działają dopiero od 1 stycznia, to już widać, że wymagają zmian" - uważa Rafał Dębowski, sekretarz NRA. "Mamy swoje propozycje" - zapowiada Dębowski.

Naczelna Rada Adwokacka proponuje, żeby bezpłatnych porad udzielali adwokaci oraz radcy prawni, którzy zgłoszą gotowość do udziału w systemie bezpłatnego poradnictwa prawnego. Z klientami powinni się umawiać w swoich kancelariach. Obecnie tego typu wsparcie udzielają adwokaci i radcy dyżurujący w punktach prowadzonych przez powiaty. (PAP)

ksi/ SP/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~jorguś2
A jo to bym zrobił jak łonegdaj Francuzy - wszyćkich prawników, na gilotyna. Ich wypociny - do spolenia. No i łod ty chwili byłoby normalnie. Pani Łogórek by była zadowolona !!! A jo bych sie jej przymiloł.
~Jan
Byłem na bezpłatnej poradzie u radcy prawnego zorganizowanej w szkole ,na moje zadane pytanie była odpowiedz radcy ; ja tu nie mogę wiele powiedzieć, ale mogę pomóc więcej w mojej kancelarii, proszę to jest moja wizytówka koszt porady i napisania wniosku do sądu to tylko 1000zł.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki