REKLAMA

Prawie 417 tys. przypadków koronawirusa na świecie

2020-03-25 17:45
publikacja
2020-03-25 17:45

Na świecie - od 31 grudnia 2019 r. do 25 marca 2020 r. - odnotowano 416 916 potwierdzonych przypadków COVID-19, w tym 18 565 zgonów – podał w środę Główny Inspektorat Sanitarny. Śmiertelność wyniosła 4,5 proc.

/ fot. MikeDotta / Shutterstock
Najwięcej zgonów zgłoszono z Włoch - 6 820; Chin - 3 287; Hiszpanii - 2 696; Iranu - 1 934; Francji - 1 100; i Stanów Zjednoczonych - 801.

W ostatnich tygodniach obserwuje się w Europie rosnącą liczbę zachorowań na COVID-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa SARS-CoV-2. Polska, zgodnie z raportem WHO, została uznana za państwo z występującą lokalną transmisją nowego wirusa SARS-CoV-2. Do takiej transmisji, według danych WHO z 24 marca, dochodzi w 49 krajach regionu europejskiego.

Główny Inspektor Sanitarny rekomenduje zaniechanie jakichkolwiek podróży.

autorka: Klaudia Torchała

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
bha
Niestety trzeba jak najszybciej wprowadzić zakaz przemieszczania się milionów osób do i z pracy we wszystkich branżach ,sektorach ,dziedzinach gospodarki mało istotnych ,zbędnych obecnie dla bezpiecznej i strategicznej działalności w poszczególnych krajach .Wtedy dopiero będzie prawdziwa ,a nie fikcyjna ,pozoru ,częściowa Niestety trzeba jak najszybciej wprowadzić zakaz przemieszczania się milionów osób do i z pracy we wszystkich branżach ,sektorach ,dziedzinach gospodarki mało istotnych ,zbędnych obecnie dla bezpiecznej i strategicznej działalności w poszczególnych krajach .Wtedy dopiero będzie prawdziwa ,a nie fikcyjna ,pozoru ,częściowa kwarantanna jak to ma miejsce obecnie w wielu krajach świata..Wtedy też może dopiero zahamujemy powoli rozprzestrzenianie się po świecie tego grożnego dla ludzi wirusa Covid 19 PS. Inaczej LAWINO zainfekuje większość populacji ŚWIATA zbierając przy tym niestety coraz to większe żniwo zachorowań i śmierci .! Wszelacy rządziciele, tzw.dawcy pracy nie igrajcie świadomie nadal życiem i zdrowiem wielu wielu osób Opamiętajcie się !!!
bha
PS. https://www.worldometers.info/coronavirus/
rafa987
Przyjemnie jest oglądać w telewizji, jak ludzie pracują na traktorze. Na wsi nikt o wirusie nie mówi. Tam traktor wyleczy wszystkich, pole wyleczy wszystkich – powiedział Łukaszenka podczas spotkania emitowanego przez rządowy kanał telewizyjny CTV :) :)

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki