REKLAMA

Prawie 400 osób zginęło w katastrofie statku w Chinach

2015-06-06 11:03
publikacja
2015-06-06 11:03

Chińskie władze potwierdziły w sobotę śmierć 396 osób w katastrofie statku, który w poniedziałek podczas cyklonu przewrócił się do góry dnem na rzece Jangcy. Zaginionych jest 46 osób. Z katastrofy uratowało się jedynie 14 osób.

Statek "Gwiazda Wschodu" z 456 osobami na pokładzie wywrócił się z powodu - jak wstępnie ustalono - nagłego bardzo silnego podmuchu cyklonu. Była to największa katastrofa w Chinach w transporcie rzecznym od prawie 70 lat.

Jednostka płynęła z Nankinu do Czungcing w środkowych Chinach.

Poszukiwania we wnętrzu wraku umożliwiło wcześniejsze odwrócenie kadłuba statku i częściowe podniesienie go z dna rzeki.

W operacji podnoszenia jednostki i wydobywania z jej wnętrza ciał wzięło udział ok. 3 400 żołnierzy i 1 700 członków oddziałów paramilitarnych, wspieranych przez 149 jednostek.

Wśród uratowanych był kapitan i starszy mechanik. Obaj zostali zatrzymani. Utrzymują oni, że przyczyną katastrofy był cyklon i że statek zatonął w ciągu zaledwie dwóch minut.

Do miejscowości Jianli, w prowincji Hebei, gdzie doszło do katastrofy, przybyło ponad 1000 członków rodzin ofiar katastrofy. Wielu z nich oskarża władze o nieudzielanie informacji o okolicznościach i przyczynach tragedii. Rodziny ofiar pytają, dlaczego statek kontynuował rejs po tym, jak rozpętał się sztorm i mimo wcześniejszych złych prognoz meteorologicznych. (PAP)

jo/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki