REKLAMA

"Prawdopodobnie będą kolejne komisje śledcze". Oto czym miałyby się zająć

2023-11-30 09:29
publikacja
2023-11-30 09:29

Prawdopodobnie będą kolejne komisje śledcze, tych afer było bardzo dużo - powiedział poseł Dariusz Joński (KO) w czwartek w TVN 24. Jak dodał, chodzi m.in. o sprawę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz działania w czasie pandemii.

"Prawdopodobnie będą kolejne komisje śledcze". Oto czym miałyby się zająć
"Prawdopodobnie będą kolejne komisje śledcze". Oto czym miałyby się zająć
fot. Adam Chelstowski / / FORUM

Joński został zapytany m.in. o liczbę zapowiadanych komisji śledczych. "Najpierw musimy powołać te trzy komisje, jesteśmy blisko ich powołania. Każda z tych komisji jest istotna" - podkreślił polityk.

Zapytany, czy będą następne komisje, Joński zaznaczył, że są prowadzone rozmowy w tej sprawie. "W moim przekonaniu będą te pierwsze trzy. My chcemy, żeby one działały szybko, ale przede wszystkim skutecznie. Skończą (prace – PAP) i prawdopodobnie będą kolejne, dlatego że tych afer było bardzo dużo" - podkreślił.

Polityk KO wskazał, że komisje śledcze powinny wyjaśnić sprawę Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz tego, "co ludzie PiS-u robili w czasie pandemii, jak wypompowywali wtedy pieniądze". "Słyszę, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest zainteresowane, aby tematyką handlu zbożem też się zająć" - dodał.

We wtorek w Sejmie odbyły się debaty nad projektami uchwał ws. powołania komisji śledczych ds. Pegasusa, ds. wyborów kopertowych i do spraw tzw. afery wizowej. Projekty trafiły do dalszych prac w Komisji Ustawodawczej.

Politycy Konfederacji w poniedziałek poinformowali, że przygotowali projekty wniosków dotyczących powołania trzech kolejnych komisji śledczych - w sprawach polityki energetycznej, do zbadania przyczyn i skutków niekontrolowanego importu żywności z Ukrainy oraz zbadania potencjalnych nieprawidłowości związanych z polityką covidową.

Wiceszef Polski 2050 Michał Kobosko w środę w Studiu PAP pytany o to, czy widzi potrzebę powołania kolejnych komisji odpowiedział, że widzi "przestrzeń do wielu innych komisji".

"Można by powiedzieć wręcz, że jest przestrzeń dla kilkunastu, może dwudziestu różnych komisji. Tyle było tych różnych afer i skandali PiS-u przez te lata, tyle było spraw, które nie zostały w żaden sposób wyjaśnione, które były zamiatane pod dywan przez długie lata, że rzeczywiście nasi wyborcy, wyborcy jeszcze demokratycznej opozycji 15 października powiedzieli bardzo jasno, że oczekują od nas wyjaśnienia tych spraw, oczekują rozliczeń, oczekują wskazania winnych i osądzenia" - ocenił.(PAP)

Autorka: Anna Kruszyńska

akr/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (11)

dodaj komentarz
motherearth123
TRZEBA rozliczyć mafie Pisowscow co do grosza. Nakradli i zdefraudowali olbrzymi majątku państwa polskiego, zabili demokracje i przez nich zmarło ponad 200 tysięcy ludzi w trakcie pandemii. Zdradzili interes Polski i są zwykłymi kryminalistami. Muszą stanąć przed sadem i trybunałem stanu. To musi być przestroga dla innych polityków,TRZEBA rozliczyć mafie Pisowscow co do grosza. Nakradli i zdefraudowali olbrzymi majątku państwa polskiego, zabili demokracje i przez nich zmarło ponad 200 tysięcy ludzi w trakcie pandemii. Zdradzili interes Polski i są zwykłymi kryminalistami. Muszą stanąć przed sadem i trybunałem stanu. To musi być przestroga dla innych polityków, którzy idą do polityki, aby się dorobić, a nie aby pracować dla dobra państwa. Koniec korupcji politycznej. Prezydent złamał konstytucje PR ponad 13 razy, on tez musi poniesc tego konsekwencje. Za Zdradę Stanu kiedyś wieszano.
tomek323
Najbardziej by się przydała komisja śledcza ds. Jońskiego ze Szczerbą… no i sprawa kiełbas, która chyba jeszcze nie jest rozliczona...
mtorrent
Każdy umie skrytykować nierówno ułożone kafle w łazience. 50% nie umie ich w ogóle kłaść, 30% kładzie słabo, 10% poprawnie, 10% idealnie. PO nic nie zrobiła ale wie jak trzeba BYŁO zrobić. Natomiast co PO teraz robi? Komisje śledcze - jak dla mnie chleba i/lub prądu z tego nie będzie
trolley
dawać komisję do bk2 i związków pisowskiej mafii z deweloperką! :)
matheous
lud chce igrzysk to igrzyska dostanie.
za drzwiami piętrzą się setki problemów, realnych i mocno wypływających na cały kraj.
ale nikogo to nie interesuje. lepiej się zachwycać Hołownią lub gadką o komisjach.

cała klasa polityczna warta wrzucenia w ogien
grzegorzkubik
Nie mają Pomysłu na Polskę i chcą czymś zając gawiedź. Sąd już podjął decyzję na temat wyborów kopertowych. Odrzucił skargę prezesa NIK-u. Sąd a nie prokuratura. Temat zakończony.
polllo
Polacy woleli by pracy dla Polski a nie komisji ....widać nowa ekipa nie ma pomysłu na Polskę więc będę igrzyska, a znając Donalda, który umiał wykończyć swoich najbliższych współpracowników Olechowskiego, Płażyńskiego, Gilowską, Schetynę... to będzie się działo...Szkoda, że nic dobrego dla Polaków z tego nie będzie
karbinadel
Komentarze poniżej to przejaw tej wyższej kultury, o której mówił Jarosław K.
bawara
Nie.To zaledwie maleńki przejaw postaw których nauczył Tusk i KOG ...No może jeszcze Lampart i Babcia Kasia,o innych totalnych nie wspomnę
1a2b
zawsze mnie zastanawiało dlaczego ludzie kpią z tego buca jońskiego że jest basenowym? moim zdaniem to absolutny szczyt możliwości tego gówniarza... a nawet uważam że na tym stanowisku jest mocno przeszacowany i powinien się realizować jako sprzedawca w jakimś sklepiku gdzieś na prowincji

Powiązane: Afery rządu PiS

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki