REKLAMA

Pragma Trade idzie na NewConnect

2011-02-15 15:45
publikacja
2011-02-15 15:45

Pragma Trade, importer i dystrybutor folii wykorzystywanej do produkcji opakowań giętkich, zamierza do połowy kwietnia zadebiutować na rynku NewConnect, a z wcześniejszej prywatnej emisji akcji chce pozyskać około 12 mln zł - poinformował prezes spółki Michał Kolmasiak.

Środki z emisji akcji Pragma Trade przeznaczy na zakup linii technologicznej służącej do uszlachetniania papieru oraz folii. Produkcja będzie przeznaczona głównie na eksport.

"Realizacja tego celu spowoduje wzrost przychodów z eksportu w 2013 roku do około 60-70 proc. Głównym rynkiem sprzedaży będzie Rosja oraz kraje Europy Zachodniej" - powiedział Kolmasiak.

Strategia Pragmy Trade na najbliższe lata zakłada też przeprowadzenie badań i uzyskanie certyfikatów dopuszczających produkty spółki na rynki farmaceutyczne w krajach Unii Europejskiej i Rosji, produkcję materiałów opakowaniowych oraz wprowadzenie nowych produktów na rynek.

Spółka nie wyklucza akwizycji.

"Rynek jest bardzo rozdrobniony, jego minimalną wartość w Polsce szacujemy na 500 mln zł. Nasz udział w tym rynku wynosi około 8 proc." - powiedział Kolmasiak.

Pragma Trade działa na rynku folii poliestrowych i polipropylenowych. Firma rozwija też segment folii powlekanych.

Spółka sprzedaje ponad 300 ton różnego rodzaju folii importując ją z Chin, Rosji, Turcji, Emiratów Arabskich, Indii, Czech, Egiptu oraz z Niemiec.

W 2010 roku Pragma Trade osiągnęła przychody w wysokości 39,3 mln zł, co oznacza wzrost rok do roku o 39 proc. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł rdr o 68 proc., do 4,56 mln zł, a zysk netto poprawił się o 71 proc., do 3,5 mln zł.

Aktywa spółki na koniec zeszłego roku wynosiły około 25 mln zł, kapitały własne niecałe 9 mln zł. Spółka ma kredyt długoterminowy w wysokości niespełna 5 mln zł.

Po emisji nowi akcjonariusze spółki mają mieć 20 proc. udziałów w kapitale zakładowym Pragmy Trade. Michał Kolmasiak i Rafał Witek będą mieć po 36 proc., a dwaj kluczowi pracownicy spółki łącznie 8 proc. Akcje spółki, poza akcjami nowej emisji, są uprzywilejowane i nie będą wprowadzone do obrotu na NewConnect. (PAP)

pr/ pel/ jtt/ jru/ wst/ epo/ luo/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki