REKLAMA
WAŻNE

Praga zakazuje automatów do gier hazardowych

2020-09-11 18:15
publikacja
2020-09-11 18:15
fot. Jerzy Dudek / FORUM

Zgodnie z podjętą przez radę miejską Pragi uchwałą od 1 stycznia przyszłego roku zabronione będą na terenie czeskiej stolicy automaty do gier hazardowych. Jednak automaty już funkcjonujące mają działać aż do wygaśnięcia udzielonych na nie licencji, co nastąpi w ciągu trzech lat.

Przeciwni uchwale byli radni dwóch ugrupowań centroprawicowych - kierowanego przez premiera Andreja Babisza ruchu ANO oraz opozycyjnej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS). Ich zdaniem zakaz nie ograniczy zainteresowania hazardem, pozbawi za to Pragę znacznych wpływów finansowych.

Inicjatorzy uchwały wskazują, że dzięki niej znikną zarejestrowane oficjalnie jako prowadzące gry kasyna, w których jednak oferuje się tylko nieatrakcyjne ich rodzaje jak rzucanie kości, a faktyczny utarg przynoszą tam automaty. Spośród 101 oficjalnie funkcjonujących obecnie praskich kasyn większość ma mieć właśnie taki charakter.

Natomiast zdaniem radnych ANO i ODS zakaz spowoduje tylko przeniesienie automatów tuż poza granice miasta. W ubiegłym roku wpływy podatkowe Pragi z gier hazardowych wyniosły 770 mln koron (129 mln złotych), w tym 422 mln koron (71 mln złotych) z automatów.

dmi/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
tryby
Mnie to np. nie rusza. Ale znam kogoś, kto powynosil z domu wszystko, co się dało zamienić na szybko w kasę do automatów i sprzedał to za grosze, które potem przegrał na automatach. Pozbycie się tak całego dorobku życia trwało aż całe 3 miesiące, bo dużo miał, a za sam samochód dostał sporo. Potem stracił za Mnie to np. nie rusza. Ale znam kogoś, kto powynosil z domu wszystko, co się dało zamienić na szybko w kasę do automatów i sprzedał to za grosze, które potem przegrał na automatach. Pozbycie się tak całego dorobku życia trwało aż całe 3 miesiące, bo dużo miał, a za sam samochód dostał sporo. Potem stracił za długi również piękne mieszkanie. Było to kilkadziesiąt lat temu, jak w Polsce ruszyły pierwsze jednorękie bandyty.
jas2
Hazard powinien być zakazany bo nie ma z niego pożytku.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki