REKLAMA

Poznań oszczędza na tramwajach. Będą kursowały rzadziej

2023-01-20 14:24
publikacja
2023-01-20 14:24

Od 30 stycznia w Poznaniu poza godzinami szczytu rzadziej będą jeździły tramwaje. Miasto podało, że powodem takiej decyzji jest m.in. wzrost kosztów funkcjonowania transportu zbiorowego.

Poznań oszczędza na tramwajach. Będą kursowały rzadziej
Poznań oszczędza na tramwajach. Będą kursowały rzadziej
fot. Robaj / / Shutterstock

Poznański magistrat poinformował w piątek, że ze względu na mniejszą frekwencję pomiędzy godzinami 9 a 13:30, jak również z uwagi na konieczność ograniczania wydatków ponoszonych na pracę przewozową w sytuacji nieustannie rosnących kosztów funkcjonowania transportu zbiorowego, tramwaje w Poznaniu będą w tych godzinach kursować co 15 minut. Obecnie jeżdżą co 12 minut. Zmiana obowiązywać ma do odwołania.

Rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu Bartosz Trzebiatowski powiedział PAP, że wyjątkiem będą linie tramwajowe nr 6 i 98. Na linii nr 6 tramwaje pomiędzy godzinami 9 a 13:30 będą jeździć co 7,5 minuty. Na linii tramwajowej nr 98 tramwaje kursować będą bez zmian, co 10 minut.

Zmiana zostanie wprowadzona przy okazji wejścia w życie rozkładu jazdy komunikacji miejskiej na czas ferii zimowych. Od 30 stycznia do 10 lutego w mieście zawieszone tymczasowo będą kursy szkolne - autobusy nie będą dojeżdżać do placówek oświatowych. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ akub/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (3)

dodaj komentarz
monuz
Poznań wyludnia się w super tempie, w mieście mnóstwo gospodarstw rolnych i pól lub gigantycznych działek kościelnych (praktycznie nigdzie nie zbudujesz nowej ulicy bez zgody kościoła), więc nieliczne działki budowlane w cenach jak w Beverly Hills, to ludzie uciekają do wsi nawet 20 km od granic Poznania, już pewnie liczba poznaniaków Poznań wyludnia się w super tempie, w mieście mnóstwo gospodarstw rolnych i pól lub gigantycznych działek kościelnych (praktycznie nigdzie nie zbudujesz nowej ulicy bez zgody kościoła), więc nieliczne działki budowlane w cenach jak w Beverly Hills, to ludzie uciekają do wsi nawet 20 km od granic Poznania, już pewnie liczba poznaniaków spadła poniżej pół miliona, katastrofa jak w Łodzi.
grzegorzkubik
Tak to jest jak się w ramach walki z Kaczyńskim wybiera Jaśkowiaka LGBT plus. Drugi po Trzaskowskim cwaniaczek. Można go zdetronizować ale czy słoiki i inni kumają o co biega?
kryzysio
Najbardziej ekologiczny pasażer to pasażer pieszy.
Do tego zmierzają postępy postępu.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki