Poznań: Wystawa technologiczna cieszy się zainteresowaniem

W Poznaniu, mimo przerwy w konferencji klimatycznej, zainteresowanie ekologią nie maleje. Otwarta od tygodnia, towarzysząca szczytowi wystawa "Technologie dla ochrony klimatu", cieszy się dużym zainteresowaniem.

Na siedmiu tysiącach kwadratowych powierzchni wystawowej zaprezentowano 120 przyjaznych środowisku naturalnemu, oryginalnych urządzeń. Ogromną popularnością cieszy się między innymi symulator do ekologicznej jazdy samochodem, ale także - co ciekawe - brykieciarka do słomy. Zwiedzający wystawę mogą nie tylko obejrzeć proces wytwarzania słomianego brykietu, ale też zabrać ze sobą wyprodukowane kostki.

Wystawa jest bezpłatna, otwarta dla wszystkich, będzie ją można zobaczyć jeszcze przez tydzień, do 14 grudnia. Małgorzata Snarska, szefowa zespołu ds. konferencji klimatycznej w Ministerstwie Środowiska zwraca uwagę, że to unikatowa w skali światowej ekspozycja, gromadząca technologie na rzecz ochrony klimatu z pięciu kontynentów.

Na wystawie "Technologie dla ochrony klimatu" można zobaczyć między innymi wiszące ogrody Bangladeszu, łapacze mgły używane na Wyspach Zielonego Przylądka, które pozwalają na pozyskiwanie wody z atmosfery czy solarną kafejkę internetową z Gambii.
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil